-

Sugrįžti bandžiusį „Olympiacos“ sutramdęs „Real“ – Eurolygos finale

2024.05.25 00:13

Trečius metus iš eilės Madrido „Real“ krepšininkai žengė į Eurolygos finalą.

Chuso Mateo auklėtiniai pusfinalyje 87:76 (28:10, 28:27, 15:21, 16:18) po galingo starto įveikė Pirėjo „Olympiacos“ komandą.

Finale karališkasis klubas susikaus su Atėnų „Panathinaikos“ atstovais, kurie pusfinalyje palaužė Stambulo „Fenerbahce“.

Pirėjo klube rungtyniaujantas Ignas Brazdeikis mačui nebuvo registruotas.

Lygi kova pirmajame kėlinyje tęsėsi porą minučių. Po Aleco Peterso dvitaškio dar tuomet priekyje buvo Pirėjo ekipa (5:6). Tuomet karališkasis klubas pelnė 9 taškus be atsako ir ėmė tolti (14:6).

Netrukus Džananas Musa smeigė tritaškis ir atstumas pirmą kartą rungtynėse tapo dviženklis (19:8).

Kėlinį „Real“ krepšininkai uždarė spurtu 9-0 ir susikrauti net 18 taškų persvara per pirmąsias 10 minučių – 28:10.

Per pirmą ketvirtį Madrido ekipa pataikė net 6 tritaškius bei taip surinko 18 taškų.

Nors antrąjį kėlinį Pirėjo ekipa pradėjo mažindama skirtumą (28:15), tačiau greitai atsitiesę dabartiniai čempionai šovė į priekį (38:18).

„Real“ pranašumas pirmoje pusėje daugiausiai buvo išaugęs iki 25 taškų (54:29). Tiesa, Shaquielle‘o McKissico tritaškis paskutinę sekundę leido graikams kiek pagerinti gana sudėtingą situaciją – 56:37.

Madrido ekipa per pirmuosius du kėlinius galėjo pasigirti įspūdingu taiklumu. Ši pataikė net 75 proc. dvitaškių (12/16) ir 69 proc. tritaškių (9/13).

Po didžiosios pertraukos Pirėjo krepšininkai ant parketo žengė padarę išvadas. Pastarieji išakrt pelnė 6 taškus paeiliui (56:43).

Dar sekė 5 taškais iš eilės ir po A.Peterso tritaškio komandas jau skyrė 10 taškų (66:56).

Dar labiau priartėti trečiajame kėlinyje graikams nepavyko. Sunkią ispanų atkarpą nutraukė Sergio Llullo tolimas metimas (69:56), o ketvirtį uždarė Vincento Poirier taškai su pražanga – 71:58.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje graikų deficitas sumenko iki vienaženklio (76:67). Šis buvo dar labiau aptirpęs (77:69).

Svarbiu metu Madrido klubas pelnė keturis taškus iš eilės (81:69). Pirėjo krepšininkų bandymus išsigelbėti galutinai pražudė klaidos, po kurių oponentai pridėjo dar du rezultatyvius išpuolius ir po Dž.Muso dėjimo kapituliavo (87:73).

Susitikimo pabaigoje A.Petersas pataikė tritaškį, tačiau tai jau nieko nekeitė. Į finalą žengė Madrido ekipa – 87:76.

„Real“: Džananas Musa 20 (5/9 dvit., 3/5 trit., 1/1 baud.), Mario Hezonja 12 (3/11 trit.), Vincentas Poirier ir Guerschonas Yabusele po 11, Walteris Tavaresas (3 blk.) ir Sergio Llullas po 9, Sergio Rodriguezas 8, Fabienas Causeuras 4.

„Olympiacos“: Alecas Petersas 23 (3/6 dvit., 5/6 trit., 2/2 baud., 10 atk. kam., 26 n. b.), Shaquielle‘as McKissicas 17, Nigelas Williamsas-Gossas 15 (4 per. kam.), Isaiah Canaanas 7, Filipas Petruševas 5, Thomasas Walkupas 4 (0/6 trit., 5 rez. perd.).