-

Varžybų viduryje vos neiškritęs M.Alekna išplėšė pergalę prieš K.Čehą (2)

2024.05.23 20:07
Mykolas Alekna | Scanpix nuotr.

Ketvirtadienį keletas Lietuvos lengvaatlečių dalyvavo „bronzinio“ turo etape Estijoje – „Johvi 2024 – Heino Lippo memorialo“ varžybose.

Daugiausiai dėmesio sulaukė vyrų disko metimo rungtis, kurioje pasirodė visos ryškiausios žvaigždės. Varžybų nugalėtoju tapo Mykolas Alekna (68,82 m), nors jis tik per plauką pateko į 8-uką, kuris gavo po 3 papildomus metimus.

M.Aleknos pirmasis metimas kliudė sektoriaus tinklą, o antruoju bandymu diskas leidosi užribyje. Tuomet lietuvis jau buvo ant prarajos ribos – M.Aleknai reikėjo patekti į 8-uką, norint tęsti varžybas.

Lietuvis trečią bandymą atliko atsargiai ir diską numetė 57,91 m. To užteko, kad M.Alekna pakiltų į 7-ą vietą tarp 11 atletų ir galėtų tęsti varžybas.

Ketvirtu bandymu M.Alekna priartėjo prie lyderių (64,72), o penktas bandymas buvo pergalingas (68,82). Vėliau niekas nepagerino lietuvio rezultato, o šešto metimo M.Alekna atsisakė.

Beveik visas varžybas pirmavęs 2022 m. pasaulio čempionas slovėnas Kristjanas Čehas galiausiai pralaimėjo M.Aleknai vos 22 cm (68,60). Trečias buvo praėjusių metų „Deimantinės lygos“ nugalėtojas australas Matthew Denny (67,99).

Gana kukliai pasirodė dabartinis olimpinis ir pasaulio čempionas švedas Danielis Stahlis, likęs 4-as (66,69). Toli nuo savo geriausių rezultatų buvo ir 5-ą vietą užėmęs 2019 m. pasaulio vicečempionas jamaikietis Fedrickas Dacresas (63,85).

Vyrų kūjo metime Tomas Vasiliauskas liko 8-as su 68,23 m rezultatu (64,88 – 67,41 – X – 66,28 – 68,23 – 64,65). Nugalėjo Sorenas Klose (74,09), aplenkęs Danielį Rabą (72,48) ir Adamą Paulą Kelly (72,40).

T.Vasiliauskui priklausantis geriausias Lietuvos sezono rezultatas yra 69,98 m.

Kristupas Seikauskas 60 m nubėgo per 6.91 sek. ir bendroje įskaitoje buvo 5-as. Nugalėjo Karlas Erikas Nazarovas (6.74), antras buvo Henri Sai (6.77), trečias – Viktoras Thoras (6.81).

100 m bėgime K.Seikausko laikas buvo 8-as (10.62). Nugalėjo Nasseras Mohamedas Abdo (10.32), antras buvo Emilis Maderis Kjaeras (10.35), trečias – H.Sai (10.44).

Šuolyje į tolį Marius Vadeikis užėmė šeštą vietą (7,42).

Varžybų eiga
Atnaujinta 20:06

Panašu, kad M.Alekna paskutinio bandymo net neatliks.

Atnaujinta 20:04

K.Čehas liko antras (68,60). M.Alekna laimėjo varžybas!

M.Denny liko 3-ias (67,99). M.Alekną dabar aplenkti gali tik K.Čehas.

Atnaujinta 20:03

D.Stahliui nepavyko pakilti iš 4-os vietos (66,69).

Atnaujinta 19:56

Vienintelis M.Alekna penktu bandymu sugebėjo pagerinti savo rezultatą. Sportininkams liko po 1 metimą.

Atnaujinta 19:47

Mykolas Alekna penktu metimu pakilo į pirmą vietą - 68,82 m!

Atnaujinta 19:42

Po 4 bandymų lyderių ketvertą sudaro K.Čehas (68,60), M.Denny (67,99), D.Stahlis (66,69) ir M.Alekna (64,72).

Atnaujinta 19:41

D.Stahlis nežymiai pagerino rezultatą (66,69), bet liko trečias.

Atnaujinta 19:40

F.Dacresas susigrąžino 5-ą vietą - 63,85 m.

Atnaujinta 19:36

M.Alekna kyla į 4-ą vietą - 64,72 m.

Atnaujinta 19:30

M.Alekna pagaliau užfiksavo kažkokį rezultatą - 57,91 m. Lietuvis pakilo į 7-ą vietą. Svarbiausia buvo prasimušti į 8-uką.

Atnaujinta 19:20

K.Čehas dar pagerino savo rezultatą - 68,60 m.

M.Aleknos antrasis metimas buvo tolimas, bet skriejo į užribį. Lietuvis lieka be rezultato.

Atnaujinta 19:18

M.M.Ibrahimas kyla į ketvertuką - 61,99 m.

Atnaujinta 19:13

F.Dacresas nežymiai pagerino rezultatą (60,84), bet liko ketvirtas.

Atnaujinta 19:09

K.Čehas startuoja kur kas geriau nei „Deimantinėje lygoje“ - 68,41 m ir pirma vieta.

Atnaujinta 19:08

D.Stahlis kyla į antrą vietą - 66,58 m.

Mykolo Aleknos pirmasis metimas kliudė tinklą.

Atnaujinta 19:05

M.Denny startas solidus - 67,99 m.

Atnaujinta 19:00

F.Dacreso startas kuklus - 60,67 m.

Atnaujinta 18:59

Vyrų disko metimo varžybos prasidėjo. Favoritai savo metimus atliks paskutiniai.

Atnaujinta 18:57