08-03, 22:00
Olimpiada
-
-

Pasaulio ledo ritulio čempionatą latviai užbaigė pasipriešinę amerikiečiams Kanada nugalėjo Čekiją ir užėmė pirmą vietą A grupėje

2024.05.21 22:11
Latvija – JAV rungtynių akimirka | IIHF nuotr.

Antradienį Čekijoje vykstančiame pasaulio čempionate baigsis grupių etapas. Paskutinėse grupių etapo rungtynėse praėjusių metų bronzos medalininkai Latvijos ledo ritulininkai 3:6 (0:2, 1:1, 2:3) nusileido Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinei ir nepateko į atkrintamąsias.

Amerikiečiai į priekį išsiveržė jau antrą susitikimo minutę, kai įvartį pelnė Brady Tkachukas (1:23). Pirmojo kėlinio antroje dalyje dar vieną įvartį įmušė Zachas Werenski (13:20).

Antrojo kėlinio pradžioje Cole‘as Caufieldas (22:34) padidino JAV rinktinės pranašumą iki trijų, o pirmąjį įvartį latviams netrukus įmušė Renars Krastenbergs (23:35).

Trečiojo kėlinio pradžioje amerikiečiai pasižymėjo vos per 15 sekundžių, kai pasižymėjo Mattas Boldy (40:15). Latviai dar surengė spurtą, kai per 16 sekundžių Eduards Tralmaks (44:44) ir Roberts Mamcics (45:00) įmušė po įvartį (3:4), tačiau tada Cole‘as Caufieldas (48:46) sugrąžino amerikiečiams dviejų įvarčių persvarą, o Joelis Farabee (59:15) įmušė į tuščius vartus.

B grupėje žaidę latviai per septynerias rungtynes iškovojo 9 taškus ir mažiausiai viena pergale atsiliko nuo ketvirtoje vietoje likusios Slovakijos, kuri paskutiniame grupių etapo mače žaidžia prieš pirmą vietą jau jau anksčiau užsitikrinusius švedus.

A grupėje Kanados rinktinė po pratęsimo 4:3 (0:0, 0:0, 3:3, 1:0) palaužė Čekijos ekipą bei užėmė pirmą vietą A grupėje.

Jau dabar tapo aišku, kad ketvirtfinalyje Kanada kovos su Slovakija, o Švedija – su Suomija, tuo tarpu kas A grupėje užims 2 ir 3 vietas ir taps Vokietijos bei Slovakijos varžovėmis paaiškės po Šveicarijos rungtynių su Suomija.