Ukraina
-
Belgija
-

„Bayer“ 51-erių nepralaimėtų rungtynių seriją nutraukusi „Atalanta" iškovojo Europos lygos titulą A.Lookmanas pelnė „hat-tricką“ (1)

2024.05.22 23:52

„Atalanta“ komanda UEFA Europos lygos finale užtikrintai 3:0 nugalėjo Lėverkuzeno „Bayer“ futbolininkus ir tapo šio turnyro čempionais.

Įdomūs faktai po rungtynių:

• Ademola Lookmanas tapo trečiuoju Nigerijos futbolininku, pasižymėjusiu UEFA turnyro finalo rungtynėse (anksčiau tai padarė Alexas Iwobi (2019 metais Europos lygoje ) ir Joe Aribo (2022 metais Europos lygoje).

• Xabi Alonso tapo trečiuoju Ispanijos treneriu UEFA taurės/Europos lygos istorijoje patekęs į finalą su ne Ispanijos komanda. Anksčiau tai padarė Rafaelis Benitezas su „Chelsea“ 2013 metais ir Unai Emery su „Arsenal“ 2019 metais su „Arsenal“.

• A.Lookmanas tapo pirmuoju Afrikos futbolininku, pelniusiu dublį UEFA turnyro finalo rungtynėse.

• „Atalanta“ nutraukė „Bayer“ 51-erių nepralaimėtų rungtynių seriją šiame sezone visuose turnyruose ir išrašė Vokietijos klubui pirmąjį pralaimėjimą.

Puikiai pirmajame kėlinyje rungtyniavusi „Atalanta“ komanda po dviejų tikslių Ademola Lookmano smūgių sužaidus mažiau nei pusvalandį sugebėjo įgyti dviejų įvarčių pranašumą 2:0. Per likusį laiką puikiomis progomis pasižymėti nepasinaudojo Alejandro Grimaldo ir Charlesas De Ketelaere ir rezultatas išliko nepakitęs.

Antrajame kėlinyje komandoms sekėsi sunkiau žaisti puolime ir susikurti progų. A.Lookmanas 75-ąją minutę nuostabiu smūgiu trečią kartą šiame susitikime pasiuntė kamuolį į vartus ir rezultatas tapo triuškinamas 3:0. Per likusį laiką šį kartą Vokietijos čempionams išsigelbėti nepavyko ir „Atalanta" šventė istorinę pergalę rezultatu 3:0.

Rungtynių eiga
90 min.

Rungtynių statistika („Atalanta“ – „Bayer“)

Rungtynių statistika („Atalanta“ – „Bayer“) | „Scoreboard“ statistika

90 min.

„Atalanta" Europos lygos finale švenčia pergalę rezultatu 3:0!

90 min.

Pridedamos 4 papildomos žaidimo minutės.

75 min.
ĮVARTIS

A.Lookmanas nuostabiu smūgiu trečią kartą pasiuntė kamuolį į vartus ir rezultatas tapo jau triuškinamas 3:0.

57 min.

Jeremie Frimpongas atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolys atsidūrė vartininko rankose.

49 min.

Teunas Koopmeinersas atliko pavojingą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau pastarąjį laiku nutraukė varžovas.

46 min.

Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min.

Pirmojo kėlinio statistika („Atalanta“ – „Bayer“)

Pirmojo kėlinio statistika („Atalanta“ – „Bayer“) | „Scoreboard“ statistika

45 min.

„Atalanta" po pirmojo kėlinio pirmauja rezultatu 2:0.

45 min.

Pridedamos 2 papildomos žaidimo minutės.

43 min.

Charles De Ketelaere atliko smūgį į dešinįjį vartų kampą, tačiau kamuolį atrėmė vartų sargas.

26 min.
ĮVARTIS

A.Lookmanas suklaidinęs varžovą pasiuntė kamuolį į vartų tinklą ir padvigubino Italijos klubo pranašumą 2:0.

19 min.

Josipas Stanisičius atliko smūgį iš tolimesnės distancijos, tačiau kamuolys atsidūrė vartininko rankose.

12 min.
ĮVARTIS

Ademola Lookmanas tiksliai uždarė komandos draugo perdavimą ir išvedė „Atalanta" ekipą į priekį 1:0.

8 min.

Tikslaus perdavimo sulaukęs Gianluca Scamacca atliko smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

5 min.

Florianas Wirtzas baudos smūgio metu pasiuntė kamuolį vartų link, tačiau varžovai gynėsi užtikrintai.

1 min.

Rungtynės prasideda!

Atnaujinta 21:33

Komandų startinės sudėtys:

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

• „Atalanta“ Europos lygos pusfinalyje iš tolimesnių kovų eliminavo „Marseille“, tuo tarpu „Bayer“ įveikė „AS Roma“ barjerą.

• „Bayer“ šeštadienį užbaigė savo pasirodymą „Bundesliga“ čempionate ir pratęsė nepralaimėtų rungtynių seriją šiame sezone iki 51-erių. Xabi Alonso auklėtiniams liko sužaisti vos du susitikimus šiame sezone – Europos lygos finalą ir „DFB Pokal“ taurės finalą.

• „Atalanta“ šiuo metu Italijos „Serie A“ lygoje rikiuojasi penktoje turnyrinės lentelės vietoje, tačiau dviejų paskutinių turų rungtynes sužais tik po Europos lygos finalo.

• Tai nebus pirmasis „Atalantos“ ir „Bayer“ susidūrimas Europos lygoje. Šios komandos tarpusavyje susitiko 2021/2022 m. sezono aštuntfinalio etape. Giano Piero Gasperini vadovaujama Italijos komanda laimėjo abu susitikimus 3:2 namuose ir 1:0 išvykoje prieš „Bayer“, kurią tuo metu treniravo Gerardo Seoane.

Trenerių komentarai:

Gian Piero Gasperini, „Atalanta“ komandos vyriausiasis treneris:

„Finalas bus istorinis renginys. Tokioms komandoms kaip mūsų yra neįtikėtina čia būti. Tai mums yra istorinis pasiekimas, šventėme eliminavę „Liverpool“, „Sporting“. Visgi puikiai žinome, jog kova dar nėra baigta. Dabar mūsų laukia keletas svarbių rungtynių ir turėsime laiko pagalvoti apie Lėverkuzeną.“

Xabi Alonso, „Bayer“ komandos vyriausiasis treneris:

„Džiaugiamės būdami finale. Turėsime žaisti du finalus per vieną savaitę. Pusfinalio rungtynėse prieš „Romą“ pademonstravome puikų charakterį. Pažiūrėjau po to savo žaidėjams į akis ir pamačiau, kad jie nori daugiau. Mes vis dar turime galimybę iškovoti tris titulus, mano vaikinai nusipelnė visų trijų.“