-

„Deimantinėje lygoje“ – vietinio herojaus pergalė ir rekordinis 18-metės šuolis

2024.05.19 23:08
Angelina Topič | Scanpix nuotr.

Maroke sekmadienį surengtas ketvirtasis šio sezono „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etapas.

Moterų 800 m bėgime geriausią sezono rezultatą pasaulyje pasiekė Prudence Sekgodiso (1:57.26 min.) iš Pietų Afrikos Respublikos. Ji aplenkė etiopę Habitam Alemu (1:57.70).

Vietinius gerbėjus pradžiugino marokietis Soufiane El Bakkali. Jis laimėjo vyrų 3000 m kliūtinį bėgimą (8:09.40). Tuo tarpu sezono lyderis etiopas Samuelis Firewu tenkinosi 4-a vieta (8:11.73).

Varžybų rekordą pasiekė amerikietė Chase Jackson, nustūmusi rutulį lygiai 20 m. Iki tol varžybų Maroke rekordas priklausė Valerie Adams – Naujosios Zelandijos legenda 2014 m. rutulį nustūmė 19,69 m. Tuo tarpu šio sezono lyderė kanadietė Sarah Mitton užėmė tik trečią vietą (19,36).

Moterų šuolio į aukštį rungtyje sužibėjo vos 18-os metų serbė Angelina Topič, laimėjusi su nauju šalies rekordu – 1,98 m. Vyrų trišuolį laimėjo varžybų rekordą pagerinęs kubietis Lazaro Martinezas (17,10), kuris aplenkė Portugalijai atstovaujantį olimpinį čempioną kubietį Pedro Pichardo (16,92).

Sprinteriams gerus rezultatus fiksuoti trukdė priešpriešinis vėjas. Moterų 200 m bėgimą laimėjo jamaikietėShericka Jackson (22.82), vyrų 100 m sprinte greičiausias buvo kamerūnietis Emmanuelis Eseme (10.11). Pastarajame bėgime dalyvavo ir antras greičiausias visų laikų žmogus jamaikietis Yohanas Blake‘as, kuris tenkinosi 8-a vieta (10.41).

Plačiau apie vyrų disko metimo rungtį, kurioje varžėsi net 3 lietuviai, skaitykite paspaudę ČIA.

Kitas „Deimantinės lygos“ etapas gegužės 25 d. vyks Judžine (JAV).