0

Druskininkų maratone triumfavo M.Dirsė ir G.Akmanavičiūtė

2024.05.13 12:12
Druskininkų maratonas | Alfredo Pliadžio nuotr.

Du laimėti maratonai per dvi savaites – tokiu įspūdingu laimikiu gali pasigirti bėgikas Modestas Dirsė. Prieš porą savaičių nugalėjęs maratone Kaune, šeštadienį M. Dirsė buvo nepralenkiamas tradiciniame „RASA Druskininkai Marathon“ renginyje.

Druskininkuose M. Dirsė maratono distanciją arba keturis sertifikuotos trasos ratus įveikė per 2 val. 39 min. 29 sek. Jis tuo pačiu pakartojo ir praėjusių metų sėkmę, kai tapo pirmuoju „Druskininkai Marathon“ čempionu, nes iki tol šio bėgimo didžiausia distancija buvo pusmaratonis.

Antrąją vietą užėmė ukrainietis Andrejus Pavelko (2 val. 45 min. 36 sek.). Trečias finišavo Žydrūnas Stelmokas (2:51.24).

Ketvirta tarp visų dalyvių finišavo moterų įskaitos nugalėtoja Gitana Akmanavičiūtė. Jos laikas – 2 val. 59 min. 15 sek. Praėjusių metų čempionė ukrainietė Veronika Kalašnikova (3:13.12) šįkart buvo antra, o trečioji vieta atiteko Indrei Liaukuvienei (3:45.49).

Pusmaratonio bėgime greičiausias buvo ukrainietis Vitalijus Kuznecovas (1:11.17). Antrąją vietą užėmė Andrius Jakševičius (1:12.02), trečiąją – Tadas Lukauskis (1:13.45).

Moterų grupės prizininkėmis tapo Roberta Zaborskytė (1:50.00), Laima Treinė (1:50.51) ir Gerda Babiedaitė (1:51.43). Pusmaratonio distancijos prizininkams buvo įteikti „Sportland“ dovanų čekiai.

„Garmin“ 10,5 km bėgime triumfavo Linas Diraitis (35.36), antras liko Vaidas Ramanauskas (36.01), trečias – Tomas Jateiko (37.03). Tarp moterų greičiausia buvo Laura Vaitkevičienė (40.18), aplenkusi Akvilę Orliukaitę (45.14) ir Agnę Malinauskaitę (46.55).

5 km distancijoje greičiausi buvo Gražvydas Jusaitis (19.04) ir Danielė Šatikaitė (19.28).

Beje, šiemet 5 km trasą nuostabios gamtos apsuptyje Druskininkuose įveikė ir riedutininkai. Kelios dešimtys riedučių mylėtojų švytėjo teigiamomis emocijomis.

Kaip įprasta, daug azarto, šypsenų ir smagaus šurmulio buvo vaikų bėgime, kuriems buvo įrengta speciali 500 m trasa.

Taip pat „RASA Druskininkai Marathon“ renginyje buvo pratęstas projektas „Bėk drauge su draugu Druskininkuose“, kurio metu komandos varžosi estafetėje 2×10 km, o rezultatai skaičiuojasi į bendrą šio projekto įskaitą. Čia nugalėtoja tapo „RunFace VaSti“ komanda.

Renginio dalyviai po bėgimo vaišinosi visų pamėgtu itin tyru natūraliu mineraliniu vandeniu RASA LIGHT ir RASA LIGHT ACTIVE LIFE. Mažieji bėgikai, kaip ir pernai, gaivinosi specialiai vaikams sukurtu RASA KIDS vandenuku, praturtintu kalciu.

Visi renginio dalyviai taip pat bus apdovanoti specialiais bėgimo medaliais bei rėmėjų dovanėlėmis.

„RASA Druskininkai Marathon“ yra „Bėk drauge su draugu Druskininkuose” projekto dalis, kuri bendrai finansuojama Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.