Pasibaigęs. 05-21 18:50
LKL
Žalgiris
93
7bet-Lietkabelis
72
Pasibaigęs. 05-22 18:50
LKL
Rytas
85
Wolves
96
Pasibaigęs. 05-23 18:50
LKL
7bet-Lietkabelis
89
Žalgiris
90
Pasibaigęs. 05-24 18:50
LKL
Wolves
75
Rytas
113
Pasibaigęs. 05-24 19:00
Eurolyga
Panathinaikos
73
Fenerbahce
57
Pasibaigęs. 05-24 22:00
Eurolyga
Real Madrid
87
Olympiacos
76
Pasibaigęs. Vakar 17:20
LKL
Žalgiris
88
7bet-Lietkabelis
79
Pasibaigęs. Vakar 18:00
Eurolyga
Olympiacos
87
Fenerbahce
84
Pasibaigęs. Vakar 21:00
Eurolyga
Real Madrid
80
Panathinaikos
95
Šiandien, 18:50
LKL
Rytas
0
Wolves
0
05-30, 18:50
LKL
Wolves
0
Rytas
0

R.Garcia pateikė netikėtumą: į nokdaunus siuntęs D.Haney privertė jį patirti pirmą karjeros pralaimėjimą (1)

2024.04.21 08:19
Ryanas Garcia pasiuntė į nokdauną Deviną Haney | Scanpix nuotr.

Ryanas Garcia pasiuntė į nokdauną Deviną Haney | Scanpix nuotr.

 Šeštadienį Brukline (JAV) WBC antro lengvo svorio kategorijos pasaulio čempionas 25-erių amerikietis Devinas Haney (31-1, 15 nokautų) patyrė pirmą karjeros pralaimėjimą, kai tris kartus krito į nokdaunus ir daugumos teisėjų sprendimu (112-112, 110-114, 109-115) pralaimėjo bendraamžiui amerikiečiui Ryanui Garciai (25-1, 20 nokautų), nors iš jo buvo atimtas taškas.

Visgi čempionu R.Garcia netapo, kadangi penktadienį nepajėgė pasiekti nustatyto svorio limito. Jis svėrė 143,2 svaro (64,95 kg), tuo tarpu D.Haney užduotį įvykdė – svėrė lygiai 140 svarų (63,5 kg).

Prieš šią kovą buvo paskelbta, kad buvęs UFC vidutinio svorio kategorijos čempionas lažinosi iš 20 tūkst. JAV dolerių, kad favoritu laikomas D.Haney nokautuos R.Garcia, tačiau pralaimėjo.

Pirmajame raunde R.Garcia kairiuoju kabliu sužeidė D.Haney, kuris svyravo, atsitraukė ir užsidengė. Visgi D.Haney atlaikė varžovo šturmą, o R.Garcia perėjo atakuoti kūną.

Antrąjį raundą D.Haney pradėjo agresyviai, iš pradžių daugiau smūgiavo į galvą, o vėliau ir į kūną.

Trečiajame raunde R.Garcia skundėsi teisėjui, jog per klinčą D.Haney jam smūgiavo žemiau juostos. Vėliau kaire ranka itin tiksliai smūgiavęs D.Haney padarė rimtos žalos R.Garcia ir demonstravo kovos kontrolę.

Su kiekvienu raundu sirgaliai išvydo vis daugiau grumtynių.

Septintajame raunde D.Haney krito po kairiojo R.Garcia kablio ir nors vėl atsistojo, tačiau jis svyravo. R.Garcia siekė finišo, tačiau D.Haney atsilaikė ir iš R.Garcia buvo atimtas taškas už smūgį per stabdymą.

D.Haney vis dar svyravo, krito, bet tai buvo pripažinta kaip paslydimu. R.Garcia sudavė vis daugiau smūgių. D.Haney bandė atsakyti, o R.Garcia atsuko nugarą.

Devintajame raunde D.Haney pataikė švarų kairės rankos smūgį, o R.Garcia vis dažniau atsukinėjo nugarą. Galiausiai R.Garcia dar kartą atsuko nugarą ir D.Haney jį stūmė, tačiau teisėjas į tai nereagavo.

Devintajame raunde R.Garcia atliko dar virtinę puikių smūgių ir D.Haney krito ant kelių. Jis atsistojo ir tęsė kovą, tačiau R.Garcia toliau puikiai kovėsi ir siekė finišo.

Dešimtajame raunde R.Garcia ir toliau puikiai smūgiavo bei kairiuoju smūgiu trečią kartą ant žemės pargriovė D.Haney.

Paskutinėmis kovos sekundėmis R.Garcia erzino D.Haney ir šoko priešais jį, o galiausiai viską nulėmė teisėjų sprendimas, kuris buvo palankus R.Garcia.

Po pergalės R.Garcia juokėsi iš visų, kurie drįso juo abejoti.

„Nagi, vyrukai, manėte, kad aš beprotis? Mano kairysis kablys yra kairysis kablys. Tai yra Dievo palaiminta. Kai tik paleidžiu jį, jis gali tave parversti ant žemės arba pribaigti. Jūs nekenčiate manęs, kad aš esu gražus. Tiesa yra priešais jus“, – kalbėjo R.Garcia.

D.Haney po kovos sakė, kad norėtų revanšo.

„Esu nusivylęs savo pasirodymu“, – kalbėjo D.Haney. „Jis mane prigavo, kai buvau primigęs. Nuvertinau jo kairįjį kablį ir jis mane prigavo. Visgi manau, kad tai buvo apylygė kova. Norėčiau revanšo. Jis nepadarė svorio, todėl aš vis dar čempionas, galime tai padaryti dar kartą“.

R.Garcia į ringą žengė dėvėdamas deimantinę karūną, kurios vertė yra apie 1 mln. JAV dolerių.

D.Haney anksčiau buvo neginčijamas lengvo svorio kategorijos pasaulio čempionas – jam pavyko susirinkti visų 4 pagrindinių organizacijų diržus. Amerikietis du kartus nugalėjo George‘ą Kambosą, o vėliau kontroversišku teisėjų sprendimu įveikė ukrainietį Vasilijų Lomačenką.

Pernai gruodį D.Haney perėjo į aukštesnę svorio kategoriją ir ten 12 raundų dominavo prieš Regį Prograisą, iš kurio ir atėmė pasaulio čempiono diržą, pats tapdamas dviejų skirtingų svorio kategorijų čempionu.

R.Garcia anksčiau irgi daug laiko praleido lengvo svorio kategorijoje. Pernai jis dalyvavo vienoje didžiausių metų kovų prieš Gervontą Davisą, kur 7-ajame raunde nokautu patyrė pirmą profesionalo karjeros nesėkmę. Tos kovos transliaciją pirko daugiau nei 1 mln. žmonių, o iš arenoje buvusių žiūrovų buvo surinkta net 22 mln. JAV dolerių.

R.Garcia vėliau ėmė pyktis su savo vadybininkais, bet tai jam nesutrukdė pernai gruodį nokautuoti Oscaro Duarte Jurado.

D.Haney ir R.Garcios kova profesionalų bokse seniai buvo laukiama. Mėgėjų bokse jie susitiko 6 kartus ir pasidalino po 3 pergales.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų