-
08-03, 22:00
-
-

Dominavęs D.Rapšys laimėjo dar vieną auksą, karjeros rekordą ženkliai pagerinęs T.Juška pelnė bronzą (papildyta) Bronzą pridėjo ir A.Šidlauskas

2024.04.06 20:42
Danas Rapšys | Vytauto Dranginio nuotr.

Lietuvos plaukikai tęsia pasirodymą „Malmsten Swim Open Stockholm“ varžybose Švedijoje.

Šeštadienį vyrų 200 m plaukime laisvuoju stiliumi dominavo Danas Rapšys. Varžybų favoritas distanciją įveikė per 1 min. 46.41 sek. ir daugiau nei 2 sek. aplenkė visus konkurentus.

Sidabrą pelnė estas Kregoras Zirkas (1:48.68), o bronzą – ženkliai karjeros rekordą pagerinęs Tajus Juška (1:49.48). 15-metis lietuvis ryte pasiektą karjeros rekordą pagerino beveik sekunde.

Šių varžybų rekordas nuo 2018 metų tebeprikauso būtent D. Rapšiui – 1 min. 45.12 sek. Panevėžietis taip pat yra ir Lietuvos rekordo (1:44.38) autorius.

Bronzą laimėjo ir 100 m krūtine plaukęs Andrius Šidlauskas (1:00.13). Jį aplenkė tik du olandai – varžybų rekordą pasiekęs Arno Kamminga (59.23) bei Casparas Corbeau (59.58).

Vakarinėje varžybų dalyje stipriausiame 1500 m laisvu stiliumi plaukime dalyvavo Džiugas Miškinis. Kaunietis čia finišavo šeštas ir distanciją įveikė per 15 min. 42.08 sek. Bendroje įskaitoje jam taip pat atiteko šeštoji vieta.

Aukso medalis čia atiteko Švedijos rekordininkui Victorui Johanssonui (15:04.97), sidabrą pelnė danas Alexanderis Aslakas Nørgaardas (15:22.94), o bronzą iškovojo vokietis Paulo Strehlke Delgado (15:23.00).

Priminsime, kad Dž.Miškiniui priklausantis Lietuvos vyrų rekordas yra 15 min. 21,69 sek., o olimpinis šios rungties normatyvas – 15 min. 0,99 sek.

Varžybos Stokholme – galimybė sportininkams vykdyti olimpinius normatyvus. Priminsime, kad iš šiose varžybose startuojančių lietuvių vietą olimpinėse žaidynėse jau turi užsitikrinęs D. Rapšys (200 ir 400 m laisvu st.).