0
05-27, 18:50
0
0

Trišuolininkė D.Kilty pasaulio čempionate liko 13-a, Th.Lafond viršijo 15 m ribą ir iškovojo istorinį auksą Dominikai

2024.03.03 14:08
Dovilė Kilty | Alfredo Pliadžio nuotr.

Glazge (Didžioji Britanija) vykstančiame pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate sekmadienį pasirodė antroji Lietuvos atstovė – Dovė Kilty.

30-metė sportininkė moterų trišuolio finale geriausiu – pirmu – bandymu nušoko 13,46 metro (13,46 – X – 13,36) ir užėmė 13-ą vietą tarp 15 dalyvių. Papildomų trijų bandymų D.Kilty negavo, nes nepateko į geriausiųjų 8-uką.

Įspūdingą pergalę iškovojo Dominikos atstovė Thea Lafond. Ji antru bandymu nušoko net 15,01 metro. Tai jos karjeros rekordas ir geriausias sezono rezultatas pasaulyje. Th.Lafond pasiekė Dominikos rekordą ir tapo 30-a trišuolininke istorijoje, įveikusia 15 m ribą.

Po antrojo mėginimo Th.Lafond atsisakė visų 4 likusių bandymų, bet tai nesutrukdė jai likti pirmoje vietoje. Sportininkė iškovojo Dominikai pirmąjį medalį pasaulio uždarų patalpų čempionato istorijoje.

Antra buvo kubietė Leyanis Perez Hernandez (14,90 m), o bronzą pelnė ispanė Ana Peleteiro-Compaore (14,75). Praėjusio čempionato bronzos medalininkė jamaikietė Kimberly Williams buvo tik 7-a (14,07). Amerikietė Jasmine Moore, pernai šokusi daugiau nei 15 m, prie tokio rezultato nepriartėjo ir tenkinosi 5-a vieta (14,15).

Finalo rezultatai:

Finalo rezultatai | Georg 'Schosl' Gerleigner nuotr.

Th.Lafond geriausią šuolį atliko išvysčiusi 33,4 km/val. greitį. Greičiausiai iš visų įsibėgėjo A.Peleteiro-Compaore (34,4 km/val.). Palyginimui, D.Kilty buvo pasiekusi 31,2 km/val. greitį.

2018 m. D.Kilty pasaulio uždarų patalpų čempionate nušoko 13,90 m ir buvo 12-a. 2022 m. pirmenybėse ji nedalyvavo.

D.Kilty priklausantis geriausias šio Lietuvos sezono rezultatas yra 13,90 m. Jos karjeros rekordas nuo 2019 m. siekia 14,28 m. Tiesa, tas rezultatas buvo pasiektas stadione, o ne uždarose patalpose.

Varžybų eiga
Atnaujinta 14:07

Th.Lafond po rekordinio šuolio (15,01) atsisakė visų likusių 4 bandymų ir vis tiek liko pirma.

Atnaujinta 14:06

A.Peleteiro-Compaore dar kiek pagerino savo rezultatą (14,75), bet pakilti aukštyn neįstengė.

Atnaujinta 13:33

L.Perez Hernandez kyla į antrą vietą - 14,90 m.

Atnaujinta 13:23

D.Kilty čempionate taip ir liko 13-a. Dabar 8 geriausios sportininkės atliks dar po 3 bandymus.

Atnaujinta 13:11

Deja, trečiu bandymu D.Kilty savo rezultato nepagerino - 13,36 m. Lietuvė liko 13-a.

Atnaujinta 13:10

D.Kilty ruošiasi trečiajam bandymui.

Atnaujinta 13:07

Th.Lafond nusprendė neatlikti trečiojo bandymo. Ji didele persvara lenkia visas varžoves.

Atnaujinta 12:58

Po antrųjų bandymų D.Kilty yra 13-a. Dabar iki 8-uko jai trūksta jau 46 cm.

Atnaujinta 12:51

Deja, D.Kilty antrasis bandymas neįskaitytas.

Atnaujinta 12:50

D.Kilty stoja atlikti antrąjį bandymą. Lietuvė dabar yra nukritusi į 12-ą vietą. Iki 8-uko jai trūksta 19 cm.

Atnaujinta 12:49

A.Peleteiro-Compaore su geriausiu savo sezono rezultatu kyla į antrą vietą - 14,67 m.

Atnaujinta 12:46

Rimta paraiška auksui - Th.Lafond nušoko 15,01 m! Tai jos karjeros rekordas ir geriausias sezono rezultatas pasaulyje. Th.Lafond pasiekė Dominikos rekordą ir tapo 30-a trišuolininke istorijoje, įveikusia 15 m ribą.

Atnaujinta 12:43

L.Perez Hernandez atsakas varžovėms - 14,58 m ir pirma vieta!

Atnaujinta 12:41

K.Orji kyla į antrą vietą - 14,36 m.

Atnaujinta 12:38

Visoms sportininkėms atlikus pirmuosius bandymus D.Kilty rikiuojasi 11-a. Pirmauja Th.Lafond (14,41), lenkianti J.Moore (14,15) bei K.Orji (14,12).

Atnaujinta 12:36

K.Williams startuoja kukliai (13,57 m).

Atnaujinta 12:32

D.Kilty pirmu bandymu nušoko 13,46 m. Ji kol kas užima 9-ą vietą, bet dar ne visos sportininkės atliko pirmą mėginimą.

Atnaujinta 12:29

D.Kilty pirmąjį bandymą atliks maždaug po 3 min.

Atnaujinta 12:28

Th.Lafond kyla į pirmą vietą - 14,41 m.

Atnaujinta 12:24

Dvi sportininkės jau įveikė 14 m ribą - pirmauja J.Moore (14,15), 3 cm lenkianti K.Orji (14,12).

Atnaujinta 12:22

Varžybos prasideda!

Atnaujinta 12:13

Pranešama, kad finale liko 15 dalyvių. Startuoti atsisakė 2019 m. Panamerikos žaidynių bronzos medalininkė kubietė Liadagmis Povea.

Šių metų pasaulio čempionato trišuolyje nebuvo nei 2022 m. pasaulio čempionės venesuelietės Yulimar Rojas, nei pasaulio vicečempionės ukrainietės Marynos Bech-Romančuk. Tiesa, į varžybas atvyko praėjusio čempionato bronzos medalininkė jamaikietė Kimberly Williams.

Iš šio čempionato dalyvių per karjerą 15 m ribą yra įveikusi tik amerikietė Jasmine Moore (15,12), tačiau šiame sezone ji kol kas toli nuo šios ribos (14,43). Taip pat finale pasirodys pajėgi kubietė Leyanis Perez Hernandez, 2023 m. pasaulio čempionate laimėjusi bronzą. Ji turi ir geriausią sezono rezultatą tarp varžybų dalyvių (14,86).