-

Ledo ritulio Čempionų lygą pirmą kartą laimėjo Šveicarijos klubas

2024.02.20 22:59
Ženevos „HC Servette“ | Scanpix nuotr.

Antradienį finišavo ledo ritulio Čempionų lygos sezonas. Finalinėse rungtynėse Ženevoje (Šveicarija) vietos „HC Servette“ 3:2 (3:1, 0:0, 0:1) iškovojo pergalę prieš „Skelleftea AIK“ (Švedija).

Šeimininkus į priekį anksti išvedė Eliotas Berthonas (5:30 min.), bet latvis Martinas Dzierkalas (11:35) atstatė pusiausvyrą. Prieš pirmojo kėlinio pabaigą Oscaras Lindbergas pargriovė varžovą ir gavo 2 baudos min., o tuo pasinaudojo kiekybinę persvarą realizavęs Sakari Manninenas (17:37). Negana to, dar po minutės „HC Servette“ pranašumą padvigubino Danielis Winnikas (18:36).

Antrajame kėlinyje šeimininkai du kartus pažeidė taisykles, bet „Skelleftea AIK“ tuo nepasinaudojo. Svečiams priartėti galiausiai pavyko po Antono Heikkineno (48:09) įvarčio. „Skelleftea AIK“ vėliau turėjo galimybių išplėšti pratęsimą – po varžovų pražangos žaidė daugumoje, vėliau dar pakeitė vartininką papildomu aikštės žaidėju, tačiau „HC Servette“ gynyba atsilaikė.

„Skelleftea AIK“ 25 kartus smūgiavo į vartų plotą, o „HC Servette“ – vos 15. Šeimininkai per trečiąjį kėlinį tik sykį pataikė į vartų plotą („Skelleftea AIK“ – 9). „HC Servette“ laimėti nesutrukdė ir didesnis gautų baudos minučių skaičius (6 prieš 4).

Nugalėtojų komandos gynėjas Sami Vatanenas tapo naudingiausiu sezono žaidėju (MVP).

„HC Servette“ tapo pirmu Šveicarijos klubu, laimėjusiu Čempionų lygą. Iki tol titulus skindavo tik Suomijos arba Švedijos komandos.

Šiame Čempionų lygos sezone dalyvavo 24 komandos iš 12 valstybių.