-

Ant ledo Elektrėnuose – prasmingas buriuotojų vasario 16-osios paminėjimas

2024.02.20 12:26
Ant ledo Elektrėnuose – prasmingas buriuotojų vasario 16-osios paminėjimas | Organizatorių nuotr.

Vasario 16-ąją „Lietuvos nepriklausomybės taurė“ sukvietė prasmingai paminėti šalies gimtadienį varžybomis ant ledo – prie starto linijos susirinko beveik 20 ledo buriuotojų iš Kauno, Klaipėdos, Elektrėnų, Vilniaus, Sudervės, Marijampolės.

Sportininkai varžėsi trijose kategorijose – Ice Board, DN, bei Ice Optimist.

Ice Board burlenčių klasėje atkakli kova užvirė tarp trijų sportininkų – Arvydo Moliušio, Ramūno Glizicko ir Roberto Berkelio. Lyderiai keitėsi kiekviename važiavime. Įvyko net septyni startai, paskutiniai trys finišai palankiausiai klostėsi marjampoliečiui A. Moliušiui, kuris ir laimėjo regatą. Antras liko kaunietis R. Glizickas, trečias – taip pat Kauno atstovas R. Berkelis.

Jaunimo Ice Optimist klasėje dominavo Elektrėnų sporto centro-EBK „Poseidonas“ auklėtiniai, kurie ir pasidalino pirmas tris vietas. Nors pirmas lenktynes laimėjo Augustė Žukauskaitė, vėliau jai teko pripažinti Mykolo Leipaus pranašumą. Būtent pastarasis sportininkas tapo nugalėtoju, A. Žukauskaitė liko antra, trečioji vieta atiteko Rapolui Kalinauskui.

„Labai džiaugiamės, kad būtent Elektrėnuose įvyko šis prasmingas Vasario 16 paminėjimas – jis puikiai papildė Elektrėnų miesto renginius ir papuošė ledą burėmis. Ledo buriavimo specifika sudėtinga ir dėl reikalavimo varžybas vykdyti, ten kur ledo sąlygos geriausios, dažnai net iki paskutinės dienos nežinome, kur varžybos įvyks. Taip pat labai džiaugiamės kad mūsų klubo vaikai vis labiau tobulėja buriavime ir lyderiauja Lietuvoje Ice Optimist jachtų klasėje – jie sudarė ir Lietuvos Ice Optipmist rinktinės pagrindą bei sėkmingai dalyvavo Europos ir Pasaulio čempionatuose“, – džiaugėsi EBK„Poseidonas“ vadovas V.Bernotas.

DN ledrogės lenktynių metu išvystė net iki 75 km/h greitį. Kova užvirė tarp Antano Gerasimavičiaus ir Mindaugo Petronio. Lenktynių antroje pusėje A. Gerasimavičius įgijo didesnį pranašumą ir užtikrintai iškovojo „Lietuvos Nepriklausomybės taurę“, M. Petronis tenkinosi antra vieta, o Artūras Šimanskyj pademonstravo stabilumą ir, nepalikęs šansų likusiems konkurentams, užlipo ant pakylos trečiojoje pozicijoje.