-

Paraiška medaliui? D.Rapšys laimėjo pasaulio čempionato pusfinalio plaukimą

2024.02.12 19:27
Danas Rapšys (Giorgio Scala / Deepbluemedia / Insidefoto nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate pirmadienį bilietą į finalą pelnė Danas Rapšys. Lietuvis vyrų 200 m laisvuoju stiliumi antrajame pusfinalio plaukime finišavo pirmas!

D.Rapšys pusfinalio plaukimui puikiai paskirstė jėgas, galingai finišavo ir distanciją įveikė per 1 min. 44.96 sek. Lietuvis ne tik aplenkė visus varžovus antrajame pusfinalyje, bet ir buvo greitesnis už visus pirmojo pusfinalio plaukimo dalyvius.

D.Rapšio plaukimas:

D.Rapšys vienintelis sugebėjo finišuoti greičiau nei per 1 min. 45 sek. Antras atplaukė Sunwoo Hwangas (1:45.15) iš Pietų Korėjos, trečias – vokietis Lukasas Martensas (1:45.21).

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalas vyks antradienį 18.02 val.

Į finalą patekę sportininkai:

Į finalą patekę sportininkai | Organizatorių nuotr.

D.Rapšys čempionatą pradėjo prastu pasirodymu 400 m plaukime laisvuoju stiliumi, bet pirmadienį ryte trumpesniame nuotolyje jautėsi kur kas geriau. Lietuvis savo plaukime po pirmų 50 metrų buvo 3-ias, po 100 m – 2-as, o po 150 m – jau pirmas. D.Rapšys galingai finišavo ir išliko pirmas, distanciją įveikęs per 1 min. 45.95 sek.

Bendroje įskaitoje D.Rapšys liko trečias ir į priekį praleido tik du vokiečius – Lukasą Martensą (1:45.74 sek.) ir Rafaelį Miroslawą (1:45.89 sek.).

Pernai D.Rapšys šioje rungtyje liko 17-as ir į pusfinalį nepateko. 2022 m. lietuvis neįveikė pusfinalio barjero ir buvo 14-as, o 2019 m. finale finišavo pirmas, tačiau buvo diskvalifikuotas už nežymų judesį prieš startą. Šią rungtį D.Rapšys pasaulio čempionate plaukė ir 2017 m., kai buvo 10-as.

Bilietą į olimpiadą D.Rapšys jau turi, o jam priklausantis Lietuvos rekordas 200 m distancijoje yra 1 min. 44.38 sek.