-

„Super Bowl“ dramoje – „Chiefs“ triumfas antrus metus iš eilės

2024.02.12 07:53
„Chiefs“ | Scanpix nuotr.

Nacionalinės amerikietiškojo futbolo lygos (NFL) „Super Bowl“ rungtynėse Las Vegase dramatišką pergalę iškovojo ir antrą kartą iš eilės čempionais tapo Kansaso „Chiefs“ ekipa, kuri po pratęsimo 25:22 (0:0, 3:10, 10:0, 6:9, 6:3) nugalėjo San Fransisko „49ers“ komandą.

Apskritai „Chiefs“ triumfavo jau trečią kartą per pastaruosius penkis sezonus, o dar kartą per šį laikotarpį finalą pralaimėjo. Tuo tarpu „49ers“ ekipa nėra laimėjusi „Super Bowl“ rungtynių nuo 1995 m., bet savo sąskaitoje turi penkis čempionų titulus.

Paskutinį kartą viena komanda du kartus iš eilės triumfavo 2003 ir 2004 m., kai tą padarė „Patriots“.

Tai buvo 2020 revanšinės „Super Bowl“ rungtynės. Tą kartą „Chiefs“ laimėjo 31:20.

„Chiefs“ narys 28-erių Patrickas Mahomesas tapo vos šeštuoju įžaidėju, kuris „Super Bowl“ rungtynėse triumfavo bent tris kartus, tuo tarpu Andy Reidas tapo tik penktuoju tai padariusiu treneriu istorijoje.

P.Mahomesas trečią kartą tapo naudingiausiu „Super Bowl“ rungtynių žaidėju.

„49ers“ pagrindinio laiko pabaigoje dar pirmavo, tačiau greičiau nei per dvi minutes „Chiefs“ sugebėjo išlyginti rezultatą, o lemiamus taškus pelnė Harrisonas Butkeris.

Pratęsime „49ers“ pirmieji išsiveržė į priekį, tačiau „Chiefs“ vėl sužibėjo, kai paskutinėmis sekundėmis įžeminimą po Patrickas Mahomeso perdavimo atliko Mecole‘as Hardmanas.

Tai buvo vos antras kartas „Super Bowl“ rungtynių istorijoje, kai komandoms prireikė pratęsimo.

Visgi itin daug dėmesio susilaukė „Chiefs“ narys Travisas Kelce, kurio draugė – žymi atlikėja Traylor Swift.

Kaip įprastai, „Super Bowl“ didžiosios pertraukos metu netrūko šou elementų – spindėjo JAV atlikėjas Usheris, kuriam padėjo Alicia Keys, Ludacris ir will.i.am.

Šį kartą „Super Bowl“ 30 sekundžių reklama kainavo apie 7 mln. JAV dolerių.