-

Kone trigubai mažiau smūgių atlikę suomiai kovoje dėl pirmos vietos įveikė Švedijos ledo ritulininkus

2024.02.11 21:03
Suomijos ledo ritulio rinktinė | Scanpix nuotr.

Sekmadienį Švedijoje baigėsi trečiasis šio sezono Euroturo ledo ritulio turnyras. Jame dalyvavo 4 elitinės Senojo žemyno rinktinės.

Dėl pirmos vietos kovėsi kaimynai – švedai ir suomiai. Po atkaklios kovos suomiai (9 tšk.) 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) šventė pergalę ir tapo turnyro laimėtojais, o švedai su 6 tšk. liko antri.

Daugiau nei 8000 fanų palaikytiems švedams rungtynės prasidėjo prastai – iš pradžių kiekybinę persvarą realizavo Eemeli Suomi (4:58 min.), o vėliau suomių persvarą padvigubino Pekka Jormakka (37:24). Trečiajame kėlinyje skirtumą sušvelnino Marcusas Hardegardas (44:58). Vėliau švedai dar 2 min. žaidė daugumoje, bet nepasižymėjo.

Likus žaisti kiek daugiau nei pusantros minutės švedai pakeitė vartininką papildomu aikštės žaidėju. Suomiai tą spaudimą atlaikė ir įtvirtino pergalę.

Švedai atliko beveik trigubai daugiau smūgių (36 prieš 13) ir gavo mažiau baudos minučių (2 prieš 4).

Prieš tai autsaiderių rungtynėse Čekija (3 tšk.) 5:3 (0:1, 2:1, 3:1) nugalėjo Šveicariją (0). Čekijos rinktinei dublį pelnė Danielis Voženilekas (38:23 ir 58:57), o po įvartį pridėjo Petras Zamorsky (32:59), Davidas Kaše (50:11) ir Liboras Hajekas (52:33). Šveicarų gretose pasižymėjo Axelis Simičius (14:37), Marcas Marchonas (39:57) bei Tyleris Moy (43:33). Čekai 2 įvarčius pelnė žaisdami daugumoje, o paskutinį įvartį įmušė į tuščius varžovų vartus.

Čekai atliko daugiau smūgių į vartus (28 prieš 17) ir gavo mažiau baudos minučių (2 prieš 6).

Paskutinis šio sezono Euroturo turnyras planuojamas gegužės 2-5 d.