Pasibaigęs. 06-24 19:00
A Lyga
Kauno Žalgiris
3
Panevėžys
0
Pasibaigęs. 06-25 19:00
A Lyga
Džiugas
2
Riteriai
1
Pasibaigęs. 06-25 19:00
A Lyga
Šiauliai
2
Sūduva
2
Pasibaigęs. 06-27 11:45
Moterų EuroBasket
Lietuva
76
Čekija
81
Pasibaigęs. 06-29 11:45
Moterų EuroBasket
Lietuva
87
Turkija
99
Pasibaigęs. 06-29 16:00
A Lyga
Riteriai
0
Dainava
2
Pasibaigęs. 06-29 17:00
A Lyga
Šiauliai
5
Džiugas
0
Pasibaigęs. 06-29 18:25
A Lyga
Panevėžys
2
Žalgiris
4
Pasibaigęs. Vakar 19:00
A Lyga
Banga
0
Kauno Žalgiris
2
Pasibaigęs. Vakar 19:00
A Lyga
Hegelmann
0
Sūduva
2
07-04, 19:00
A Lyga
Žalgiris
-
Banga
-
07-05, 18:00
A Lyga
Riteriai
-
Kauno Žalgiris
-
07-05, 18:00
A Lyga
Hegelmann
-
Šiauliai
-
07-06, 16:45
A Lyga
Dainava
-
Džiugas
-
07-07, 19:00
A Lyga
Panevėžys
-
Sūduva
-
07-11, 19:00
A Lyga
Riteriai
-
Šiauliai
-
07-12, 20:00
A Lyga
Žalgiris
-
Sūduva
-
07-13, 18:25
A Lyga
Džiugas
-
Banga
-
07-13, 19:00
A Lyga
Kauno Žalgiris
-
Hegelmann
-
07-14, 20:00
A Lyga
Dainava
-
Panevėžys
-

Pasaulio IQFOIL burlenčių čempionate R.Jasiūnas ir J.Bernotas pradėjo kovą ant vandens

2024-01-31 12:21
Dano Macijausko nuotr. | Organizatorių nuotr.

Dano Macijausko nuotr. | Organizatorių nuotr.

 Kova dėl olimpinio kelialapio Pasaulio IQFOIL burlenčių čempionate, kur Lietuvai atstovauja Rytis Jasiūnas ir Juozas Bernotas, po pirmosios bevėjės dienos antrąją dieną pagaliau startavo ant vandens. Po 4 slalomo rungties lenktynių bendroje įskaitoje R. Jasiūnas užima 33 vietą, J. Bernotas – 74, tačiau abu sportininkai pripažįsta, kad kol kas daryti išvadas tiek apie poziciją, tiek apie galimybę laimėti olimpinį kelialapį dar anksti ir rezultatai per artimiausias dienas gali radikaliai keistis į bet kurią pusę.

„Šiandien turėjom keturias slalomo lenktynes. Iš pradžių vėjas buvo labai silpnas, kartais net atrodė, kad sustosiu ir nukrisiu nuo povandeninio sparno (foilo). Tokios sąlygos, kuriomis reikia daug „pumpuoti“, kad nesustoti nėra man parankios. Nepaisant to, pavyko susikaupti ir įgyvendinti lenktynių planą – atplaukiau šeštas ir septintas. Kitos dvi lenktynės buvo su šiek tiek daugiau vėjo ir vienose jų man pavyko atplaukti trečioje pozicijoje, kuo tikrai džiaugiuosi“, – po finišo teigė R. Jasiūnas.

Vis dėlto, pasak jo, paskutinėse lenktynėse koją jam pakišo per didelis atsargumas – siekdamas nekirsti starto linijos per anksti, prarado palankesnę starto poziciją ir vėją jam ėmė dengti konkurentai. Dėl geresnės pozicijos teko kovoti jau distancijoje ir nors pavyko finišuoti dešimtoje pozicijoje, sportininkas rezultatu nebuvo patenkintas.

Per didelis atsargumas nebuvo palankus ir J. Bernotui.

„Šiek tiek klydau starto metu. Atrodė, kad galbūt kiek per anksti galiu kirsti starto liniją, tad sulėtėjau, tačiau tai buvo didelė klaida – praleidau kitus varžovus. Apskritai šiandien diena buvo sunki, ypač paskutinės dvi lenktynės, kai ženkliai sustiprėjo vėjas. Prie to vėjo slalomo rungtyje varžovai buvo stipresni“, – dalinosi olimpietis.

Dano Macijausko nuotr. | Organizatorių nuotr.

Dano Macijausko nuotr. | Organizatorių nuotr.

Tiesa, abu Lietuvos atstovai pripažino, kad pirmoji diena dar mažai ką reiškia ir rezultatai per artimiausias dienas, kai dar bus vykdomos kvalifikacinės lenktynės, gali radikaliai keistis tiek į vieną, tiek į kitą pusę, tad būtina išlaikyti susikaupimą ir kovingumą.

„Dar tikrai yra per anksti galvoti apie olimpinį kelialapį ar kažkokias individualias kovas prieš arti esančius priešininkus. Į kiekvienas lenktynes dabar žiūriu kaip į naujas pirmas lenktynes ir stengiuosi įgyvendinti lenktynių planą kiek įmanoma geriau“, – teigė R. Jasiūnas.

Šiandien, trečiąją pasaulio čempionato dieną, prognozė žada stipresnį vėją, tad sportininkai greičiausiai varžysis tradicinėje priešvėjinėje-pavėjinėje distancijoje arba galbūt ir maratono rungties lenktynėse.

Šiame pasaulio čempionate Lietuvos atstovai kovoja dėl vienintelio Europos žemynui šiose varžybose skirto kelialapio į Paryžiaus olimpines žaidynes. Iš 40 valstybių ir 118 sportininkų, startuojančių šiame čempionate, pagrindiniai Lietuvos konkurentai yra 16 kitų Europos žemyno valstybių, taip pat dar neturinčių kelialapio, atstovai. Jų yra 27.

Pasaulio IQFOIL čempionatas vyksta sausio 29 – vasario 3 d. Lansarotėje, Ispanijoje. Rezultatus galima sekti paspaudus ČIA.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų