-
08-03, 22:00
-
-

Pasaulio U-20 ledo ritulio čempionato finale dėl aukso kovos JAV ir Švedijos rinktinės Vokietija kovoje dėl išlikimo įveikė Norvegiją

2024.01.05 09:18
JAV – Suomija rungtynių akimirka | IIHF nuotr.

Ketvirtadienį Geteborge (Švedija) tęsėsi pasaulio U-20 ledo ritulio čempionatas, kurio pusfinaliuose kovojo Švedijos ir Čekijos bei JAV ir Suomijos rinktinės.

Namuose rungtyniaujantys švedai 5:2 (1:1, 1:1, 3:0) nugalėjo ketvirtfinalyje sensaciją pateikusius ir Kanados rinktinę iš čempionato išmetusius čekus bei pirmą kartą nuo 2018 m. žais finale.

Kitame pusfinalyje vyko kur kas atkaklesnė kova ir amerikiečiai sugebėjo panaikinti dviejų įvarčių deficitą bei 3:2 (0:2, 2:0, 1:0) palaužė Suomiją.

Suomiai labai greitai išsiveržė į priekį, kai antrą rungtynių minutę pasižymėjo Oiva Keskinenas (1:51). Dar pirmajame kėlinyje Rasmusas Kumpulainenas (12:45) skirtumą padvigubino.

Visgi antrajame kėlinyje amerikiečiams pavyko atstatyti lygybę – Jimmy Snuggerudas (32:10) išnaudojo kiekybinę persvarą, o Willas Smithas (36:16) pelnė antrąjį JAV rinktinės įvartį.

Pergalingu tapo Cutterio Gauthiero (56:47) įvartis trečiajame kėlinyje amerikiečiams rungtyniaujant daugumoje.

JAV rinktinė atliko 30 smūgių į vartus, tuo tarpu suomiai – 21.

JAV rinktinei tai bus pirmasis finalas nuo 2021 m., kai jie triumfavo Kanadoje vykusiame čempionate ir finale nugalėjo šeimininkus kanadiečius. Per pastaruosius dešimt metų amerikiečiai finale žais ketvirtą kartą.

Kova dėl bronzos medalių vyks penktadienį nuo 16.00 val. tarp Čekijos ir Suomijos, tuo tarpu dėl aukso nuo 20.30 val. tarp JAV ir Švedijos rinktinių.

Kovoje dėl išlikimo elite Vokietija po pratęsimo 5:4 (1:1, 1:1, 2:2, 1:0) palaužė pirmą kartą per dešimtmetį iki elito šiais metais pakilusią Norvegiją

Pergalingas įvartis į norvegų vartus krito 58-ą pratęsimo sekundę, kai pasižymėjo Moritzas Eliasas.

Norvegija nuo 2006 m. elite žaidė tik 3 kartus.