08-03, 22:00
Olimpiada
-
-

Startas pasaulio U-20 IIA diviziono čempionate apkarto: lietuviai turėjo pripažinti Pietų Korėjos pranašumą

2023.12.11 17:08
Lietuvos U-20 ledo ritulio rinktinė | hockey.lt nuotr.

Pirmadienį Damfrise (Didžioji Britanija) prasidėjo pasaulio U-20 ledo ritulio čempionato IIA diviziono kovos, kuriose dėl kelialapio į aukštesnį divizioną kovoja ir Lietuvos jaunimo rinktinė.

Deja, tačiau pirmose čempionato rungtynėse kanadiečio Mario Durocher vadovaujama Lietuvos rinktinė 1:4 (0:0, 0:2, 1:2) turėjo pripažinti praėjusiais metais IB divizione kovojusių Pietų Korėjos ledo ritulininkų pranašumą.

Pirmajame kėlinyje korėjiečiai sykį pažeidė taisykles, tuo tarpu lietuviai – du kartus, tačiau nei viena iš komandų kiekybine persvara pasinaudoti nesugebėjo.

Visgi antrajame kėlinyje, rungtyniaujant lygiomis sudėtimis, korėjiečiai pirmieji atidarė įvarčių sąskaitą, kai pasižymėjo Mooyoungas Lee (33:28, rez. perd. Jaehyunas Lee), o jau po minutės dar vieną įvartį pelnė ir Daonas Kimas (34:30).

Lietuvos rinktinė geriau pradėjo trečiąjį kėlinį, kai perdavimo priešvartyje sulaukė Marijus Dumčius (40:50, rez. perd. Milan Levčenko ir Ilja MIchalevič), įmušdamas pirmą savo komandos įvartį – 1:2.

Po kelių minučių lietuviai dar sulaukė varžovų dovanos ir rungtyniavo penkiese prieš keturis, tačiau tuo pasinaudoti ir vėl nepavyko.

Įpusėjus kėliniui Soo Namgungas (49:06, rez. perd. Yuchanas Kongas) atstatė korėjiečių dviejų įvarčių pranašumą – 3:1.

Likus žaisti 2 min. 30 sek. Lietuvos rinktinės treneriai paprašė pertraukėlės, po kurios vartininkas buvo pakeistas šeštuoju aikštės žaidėju. Lietuviams pavyko laimėti išmetimą prie varžovų vartų ir surengti kelis pavojingus metimus, tačiau nuginkluoti varžovų vartininko nepavyko. Galiausiai po dar vieno išmetimo prie Korėjos rinktinės vartų jau korėjiečiai su rituliu pasileido į priekį ir Beomseokas Kimas (58:31), rez. perd. Sihwanas Kimas) įmušė įvartį į tuščius vartus – 4:1.

Lietuvos rinktinės vartus gynė Julius Andrekus, o Korėjos – Kyungminas Seo.

Kitas rungtynes lietuviai žais jau antradienį, kai nuo 22.00 val. Lietuvos laiku stos į kovą su turnyro šeimininke Didžiosios Britanijos rinktine, tuo tarpu korėjiečiai nuo 15.00 val. susikaus su Ispanija.

Lietuvos rinktinė prieš čempionatą sužaidė dvejas rungtynes: pirmose su OHL Baltijos čempionate rungtyniaujančia „Kaunas City“ ekipa lietuviai patyrė pralaimėjimą 3:5, tuo tarpu antrame su „Kurbads“ ekipa (Latvija), Lietuvos rinktinė likus žaisti vos 6 sekundėms pelnė išlyginamąjį įvartį ir po baudinių serijos pergalę šventė rezultatu 4:3.

Pietų Korėjos rinktinė praėjusiais metais IB divizione iškovojo 1 pergalę ir patyrė 4 pralaimėjimus bei iškrito į IIA divizioną, tuo tarpu lietuviai su 3 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais Kaune vykusiame IIA diviziono čempionate tenkinosi bronzos medaliais ir į priekį praleido auksą iškovojusią Kroatiją bei sidabrą laimėjusią Didžiąją Britaniją.

Iš praėjusių metų Lietuvos rinktinės sudėtyje liko 15 žaidėjų: vartininkas Julius Andrekus, gynėjai Ugnius Simbelis, Arturas Seniutas, Simonas Valivonis, Kajus Zeynalovas, Benas Beličenka ir puolėjai Vakaris Čižas, Ilja Michalevič, Timuras Sedleckij Razinas, Šarūnas Baltrūnas, Paulius Grybauskas, Marijus Dumčius, Milan Levčenko bei Vitalijus Fediukinas.

Pasaulio čempionatas Didžiojoje Britanijoje vyks gruodžio 11-17 dienomis, o jame lietuviai taip pat kovos ir su Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Nyderlandų ir Kinijos jaunimu.