-

Prestižiniame „Orange Bowl“ turnyre – pergalingas L.Vladson startas

2023.12.05 23:37
Teniso kamuoliukas | Valdo Kopūsto/BNS Foto nuotr.

JAV prasidėjo vienas svarbiausių kasmetinių jaunių teniso turnyrų pasaulyje – „Orange Bowl“.

16-metė Lietuvos atstovė Laima Vladson (134-a vieta ITF jaunių reitinge) pagrindinio etapo starte 3:6, 6:3, 6:4 nugalėjo nuo kvalifikacijos startavusią 17-metę amerikietę Christashą McNeil (ITF jaunių-141). Antrajame rate lietuvės lauks viena iš favoričių – 15-metė amerikietė Tyra Caterina Grant (ITF jaunių-23, WTA-773).

Didžiajai Britanijai atstovaujanti 17-metė Gabia Paskauskas (ITF jaunių-93) startavo pergale 6:4, 5:7, 6:1 prieš 16-metę amerikietę Aspen Schuman (ITF jaunių-96, WTA-1055). Kitame etape G.Paskauskas mėgins įveikti 16-metę amerikietę Victorią Osuigwę (ITF jaunių-159, WTA-694).

Dvejetų varžybų pirmajame rate L.Vladson ir G.Paskauskas 5:7, 2:6 neatsilaikė prieš Miką Buchnik iš Izraelio ir Didžiosios Britanijos atstovę Miką Stojsavljevič.

2007 m. „Orange Bowl“ jaunių vienetų čempionu tapo Ričardas Berankis. 2004 m. jis čia laimėjo keturiolikmečių turnyrą. 2007 m. keturiolikmečių turnyrą laimėjo ir Iveta Dapkutė.

2021 m. „Orange Bowl“ jaunių dvejetų čempionais tapo Edas Butvilas ir Abdullah Shelbayhas iš Jordanijos.

Praeityje „Orange Bowl“ jaunių vienetų varžybas yra laimėjusios tokios būsimos žvaigždės kaip Bjornas Borgas, Chris Evert, Johnas McEnroe, Ivanas Lendlas, Gabriela Sabatini, Jimas Courrier, Nicolas Lapentti, Nicolas Massu, Rogeris Federeris, Andy Roddickas, Robinas Soderlingas, Marcosas Baghdatis, Nicole Vaidišova, Caroline Wozniacki, Dominicas Thiemas, Anett Kontaveit, Francesas Tiafoe, Bianca Andreescu, Cori „Coco“ Gauff ir kiti.