„KSW 86“ baigėsi skandalu: neleistiną spyrį į galvą atlikęs lenkas nebuvo diskvalifikuotas, jo varžovas ruošia protestą

2023.09.18 19:30
Kovos akimirkos | „Stop“ kadras

Kovos akimirkos | „Stop“ kadras

 Vroclave (Lenkija) surengtas „KSW 86“ turnyras baigėsi skandalingai, kai svorio kategorijos iki 61,2 kg čempionas Jakubas Wiklaczas (14-3-2) atliko neleistiną spyrį į galvą tautiečiui Sebastianui Przybyszui (12-3-1).

Anksčiau šie kovotojai buvo susitikę 3 kartus (2 kovas laimėjo J.Wiklaczas, 1 – S.Przybyszas). Visgi, nesulaukdami rimtesnės konkurencijos iš kitų KSW kovotojų, jie į narvą buvo suleisti ir 4-ą kartą. S.Przybyszas šią kovą pradėjo aktyviai ir pirmajame raunde vos nenokautavo varžovo, tačiau po pertraukėlės čempionas perėmė iniciatyvą ir persvėrė rezultatą teisėjų kortelėse.

Skandalingas epizodas įvyko ketvirtojo raundo pabaigoje. Tada J.Wiklaczas pakilo iš parterio ir keliu spyrė varžovui į galvą, nors S.Przybyszas tuo metu ranka buvo atsirėmęs į grindinį. Tai – nelegalus spyris pagal KSW organizacijos taisykles.

Nepaisant akivaizdaus nusižengimo, patyręs teisėjas Marcas Goddardas nusprendė nediskvalifikuoti J.Wiklaczo, nes jam pasirodė, kad kovotojas nelegalų spyrį atliko netyčia. Vietoj to jis skyrė čempionui 2 baudos balus, o kadangi S.Przybyszas tęsti kovos nebegalėjo, nugalėtoją rinko teisėjai pagal 4 raundų įvertinimus. Ten po J.Wiklaczui skirtų baudos balų buvo lygybė (37:37, 37:37, 37:37), tad čempionas išlaikė savo diržą.

Teisėjų balai:

Teisėjų balai | „Twitter“ nuotr.

Teisėjų balai | „Twitter“ nuotr.

Tiesa, viskas tuo gali ir nepasibaigti. Kalbama ne tik apie penktąją lenkų kovą, bet ir apie protestą, kurį ruošia S.Przybyszo komanda.

„Kalbėjausi su 5 aukšto lygio teisėjais, iš kurių kai kurie yra susiję su KSW. Visi jie sutiko, kad Wiklaczas už tą spyrį turėjo gauti diskvalifikaciją. Pažiūrėsime, kaip į tai reaguos KSW vadovai“, - sakė S.Przybyszo agentas Arturas Ostaszewskis.

Jei J.Wiklcazas būtų diskvalifikuotas, diržas turėtų atitekti S.Przybyszui. Visgi, pastarasis pažymėjo, kad tiesiog siekia teisybės, o diržo, gauto po varžovo diskvalifikacijos, nepriimtų.

Lenkijos žiniasklaida skelbia, kad S.Przybyszo protestas supykdė vieną iš KSW savininkų Martiną Lewandowskį.

„Tai šlykštus ėjimas. Sprendimą priėmė patyręs UFC teisėjas ir jie juo abejoja? Protesto teikimas – tikrai šlykštus žingsnis“, - nervinosi M.Lewandowskis.

Iš 9 turnyro kovų net 6 baigėsi nokautais: lenkas Oskaras Szczepniakas pirmajame raunde nugalėjo tautietį Adrianą Gralaką, serbas Miljanas Zdravkovičius pirmajame raunde pamokė lenką Mariuszą Joniaką, lenkas Damianas Piwowarczykas pirmajame raunde sutriuškino tautietį Lukaszą Sudolskį, lenkas Wiktoras Zalewskis antrajame raunde nokautavo tautietį Kacperą Koziorzebskį, lenkas Arturas Szczepniakas antrajame raunde nugalėjo nigerietį Henry Fadipę, o vokietis Lomas-Ali Eskijewas pirmajame raunde pranoko lenką Dawidą Smielowskį.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų