10-8 raundą A.Grasso naudai įvertinęs teisėjas be jokios atsakomybės pakeitė V.Ševčenkos gyvenimą (1)

2023.09.18 14:48
Valentina Ševčenko ir Alexa Grasso | Organizatorių nuotr.

Valentina Ševčenko ir Alexa Grasso | Organizatorių nuotr.

  Sekmadienio rytą Lietuvos laiku Las Vegase vykusiame UFC „Fight Night“ kategorijos turnyre, skirtame paminėti Meksikos nepriklausomybės dieną, 29-erių metų meksikietė Alexa Grasso (16-3-1) pergalės neiškovojo, tačiau apgynė čempionės diržą. A.Grasso po skirtingo teisėjų sprendimo kovą su 34-erių metų kirgize Valentiną Ševčenko (23-4-1) užbaigė lygiosiomis (48-47, 47-48, 47-47).

Daugiausiai dėmesio po kovos susilaukė teisėjo Mike’o Bello sprendimas penktąjį raundą 10-8 skirti A.Grasso naudai, nors kiti du teisėjai čia matė meksikietės pranašumą 10-9.

Jeigu M.Bellas taip pat būtų įvertinęs šį raundą 10-9 A.Grasso naudai, UFC čempionės titulas būtų sugrįžęs V.Ševčenko.

„MMA Junkie“ žurnalistas Mike‘as Bohnas kalbėjo apie šią situaciją ir teigė, kad galima iki paryčių diskutuoti apie kiekvieną šios kovos raundą ir jų įvertinimus, bet realybė tokia, kad tai buvo labai artima kova ir bet kuriai kovotojai skirti pergales tris raundus iš penkių yra visiškai priimtina ir pateisinama, tačiau tai, ką sugalvojo M.Bellas – sunku paaiškinti.

Ne visi teisėjų ginčytini sprendimai yra „apiplėšimas“, tačiau šį kartą teisėją sunku apginti. Taip, A.Grasso laimėjo penktąjį raundą ir turėjo svarbų momentą, kai ji parteryje „ground and pound“ būdu darė žalą varžovei, tačiau V.Ševčenko nejuto realaus pavojaus ir per penkias raundo minutes parengė keletą veiksmingų atakų.

Net pasaulyje, kuriame teisėjai skatinami laisviau raundus vertinti 10-8, šis sprendimas atrodo labai nevykęs. Ir tai įvyko tada, kai ant kortos pastatytas UFC čempionės titulas. Jeigu esi V.Ševčenko ar jos komandoje, toks sprendimas turėtų labai žeisti.

V.Ševčenko pirmajame raunde patyrė piršto traumą ir į narvą gali nesugrįžti iki 36-ojo savo gimtadienio kovo mėnesį. Per tą laiką UFC gali nuspręsti nestabdyti diviziono, o kada sugrįš pati V.Ševčenko – išlieka klausimas, galbūt tai buvo jos paskutinė kova dėl čempionės titulo.

Tai yra pavyzdys, kaip radikaliai teisėjai gali pakeisti kovotojų karjerą. V.Ševčenko turės susidoroti su visomis to pasekmėmis, o teisėjas M.Bellas grįš namo, viešai nekalbės apie savo įvertinimą ir kitą savaitgalį vėl grįš į savo kėdę bei be jokios atsakomybės toliau vertins kovotojus.

Teisėjo sprendimu pasipiktino ir kiti kovotojai, o vienas iš jų prašė naujų teisėjų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų