A.Duplančio galimybių ribas apskaičiavę ekspertai prabilo apie rizikas: „Bubka dėl šito metodo prarado galimybę šokti 6,25 m“

2023.09.18 13:37
Armandas Duplantis | Scanpix nuotr.

Armandas Duplantis | Scanpix nuotr.

 Judžine (JAV) sekmadienį baigėsi dvi dienas trukęs finalinis „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etapas, į kurį atvyko beveik visas šios sporto šakos elitas.

Pasaulio rekordą vyrų šuolių su kartimi rungtyje pagerino švedas Armandas Duplantis. Jis po trijų iš eilės sėkmingų šuolių su 6,02 m rezultatu užsitikrino pergalę ir tada paprašė kartelę pakelti į 6,23 m aukštį. Daugybę kartų šis aukštis A.Duplančiui „nepakluso“, bet paskutinėse sezono varžybose jis 6,23 m aukštį įveikė pirmu bandymu.

„Mano galimybių ribos labai didelės. Tikiuosi, kad ateityje toliau gerinsiu rezultatus ir šoksiu dar aukščiau. Toli į ateitį negalvoju, tiesiog noriu pasimėgauti šia akimirka. Nuo vaikystės pamilau šuolius su kartimi ir stengiuosi populiarinti šią rungtį pasaulyje. Kuo daugiau žmonių stebės varžybas, tuo bus geriau.

Man „Deimantinės lygos“ finalo formatas labai patinka. Čia yra nedaug dalyvių, varžybos yra trumpesnės, todėl galima išsaugoti daugiau jėgų prieš bandant gerinti pasaulio rekordą, be to, stadionas Judžine man labai patinka. Pasaulio rekordą čia gerinau ir pernai“, - sakė A.Duplantis.

Tai buvo 7-as kartas, kai švedas pagerino pasaulio šuolių su kartimi rekordą. Ankstesnis rekordas gyvavo nuo šių metų vasario 25 d.

Švedas iki šiol kiekvieną kartą pasaulio rekordą gerindavo po 1 cm. Jis po truputį artėja prie Sergejaus Bubkos, kuris pasaulio rekordą gerino net 17 kartų – dažniausiai irgi po 1 cm.

Tiesa, tokia taktika kelia ir tam tikrą riziką. Ekspertų teigimu, S.Bukba, būdamas geriausios formos, galėjo šokti 6,25 m, bet kol jis po 1 cm gerino pasaulio rekordą, jį ėmė kamuoti traumos ir jis karjerą baigė su geriausiu 6,14 m šuoliu. Paskaičiuota, kad šių metų pradžioje Prancūzijoje, kai A.Duplantis gerino pasaulio rekordą (6,22 m), jis būtų galėjęs įveikti bent 10 cm didesnį aukštį. Visgi, jei jis rekordus toliau gerins po 1 cm, jam prireiks dar 10 rekordinių šuolių, kol jis priartės prie savo galimybių ribos.

Anot Švedijos žiniasklaidos, A.Duplantis po 1 cm pasaulio rekordą gerina ne tik dėl premijų už rekordus, bet ir dėl šuolių su kartimi populiarinimo, mat kiekvienas jo rekordas sulaukia didžiulio dėmesio.

„Žiūrovams patinka pasaulio rekordai. Jei tik yra galimybė, stengiamės juos taip pradžiuginti. Gerinant rekordus po 1 cm ir pats Mondo turi aiškią motyvaciją toliau siekti aukštumų ir aiškų tikslą prieš save“, - sakė švedo tėvas ir treneris Gregas.

Tuo tarpu „Radiosport“ ekspertas Miro Zalaras A.Duplančio strategiją vertina dvejopai.

„Jau dabar sirgaliai būna nusivylę, kai jis šoka „tik“ 6,10 m. Galima tik įsivaizduoti, kokie lūkesčiai ateityje bus keliami Mondo. Dabar žiūrovus jis bent jau gali pamaloninti pasaulio rekordais, kad ir gerindamas juos po 1 cm. Aišku, Bubka geriausiais laikais būtų galėjęs šokti 6,25 m, bet jis keldavo kartelę po 1 cm, o vėliau prasidėjo traumos ir jis prarado formą. Mondo prireikė 3 metų, kad jis 6 kartus pagerintų pasaulio rekordą. Jei jis toliau kels kartelę po 1 cm, galite paskaičiuoti, kiek laiko užtruks, kol jis pasieks savo galimybių ribas. Visi galvoja, kad Mondo yra pajėgus šokti 6,30 m“, - aiškino M.Zalaras.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų