Baltijos žiedinių lenktynių finišo tiesioji: kaip sekasi lietuviams?

2023.09.15 15:18
Lenktynių akimirka | Organizatorių nuotr.

Lenktynių akimirka | Organizatorių nuotr.

 Jau kitą savaitgalį Rygos „Bikerniekai“ pasitiks žiedinių lenktynių desantą ir finalines, paskutiniąsias sezono lenktynes kartu su Lietuvos sportininkų gausybe. Čia dalyvausiantieji susirinks svarbius sezono taškus tiek regioniniame šalies, tiek Baltijos šalių čempionatuose. Taigi, paskutiniosioms batalijoms trasoje artėjant, norisi peržvelgti sezono suvestines ir įvertinti – tai kaip gi sekasi tautiečiams?

Tarp jau ganėtinai stipriai pozicijas užsitikrinusių, ir be finalinių lenktynių pergale ir čempiono titulu BTC1 įskaitoje gali džiaugtis Dovydas Akstinas: panašu, kad Vidmantui Pociūnui jau tikrai nebepavyks pavyti savo konkurento. BTC2 klasėje besivaržantis Andrius Keblys, nors ir turi per didelį skirtumą nuo jau sezono pergalę nuskynusio Simo Lind, vis dar gali iškovoti trečiąją vietą, kurioje kol kas – Estijos sportininkas Kairo Kallas. Itin gausioje lietuviais BTC3 grupėje, panašu, čempiono vardą bando išsaugoti Gediminas Bilinskas, antroji sezono vieta kol kas priklauso Tomui Jatkevičiui. Tačiau šioje klasėje, panašu, dar viskas gali pasikeisti lenktynių Rygoje metu – lyderius skiria vos 8 taškai.

BTC4 klasifikacija sėkminga patyrusiam žiedinių lenktynių vilkui Ramūnui Čapkauskui, kuris tvirtai laikosi pirmoje vietoje, nuo antroje vietoje esančio latvio pabėgęs į priekį net 50 taškų. Na, bet trečioje vietoje esantį Aivarą Remeiką ir jį besivejančius Arą Kvedarą ir Andrių Baublį skiria vos 2 taškai, tad „Riga Grand Finals“ metu paaiškės laimingasis lietuvis.

Lenktynių akimirka | Organizatorių nuotr.

Lenktynių akimirka | Organizatorių nuotr.

Kita sėkminga klasė dar vienam tautiečiui – TCR, čia užtikrintai sezono nugalėtojo vardą išsaugojęs Darius Žilinskas.

Julius Kiršis jau gali džiaugtis pasiektu čempiono titulu BMW Masters grupėje, kur nuo antroje vietoje esančio latvio Artjoms Koclamazasvili jis pabėgęs daugiau, nei 100 taškų. Na, o trečioji vieta, panašu, vis dar su intriga: joje esantis Donatas Jucius turi ne tokią saugią taškų persvarą nuo jį besivejančio Dariaus Gaidulionio. Tiesa, šalia lyderio pozicijos savo grupėje, J. Kiršis saugo ir trečią bendroje BMW 325 Cup klasifikacijoje, o čia, panašu, paskutiniosios lenktynės dar gali įtakoti rokiruotes: jam ant kulnų lipa Paulius Urbonavičius.

BMW325 Rookie grupėje važiuojantis Eividas Sitavičius, šiuo metu užimantis antrąją vietą sezone, turėtų nusiteikti kovingai: jei ir nepavyks iš esto Karl Lang atimti pirmosios vietos, vis dar reiks apginti antrąją.

Labai ramiai gali miegoti Emilija Ulvydaitė, saugiu atstumu sauganti pirmąją vietą nuo dar vienos lietuvaitės Erikos Arkušauskaitės.

Panašu, kad prieš finalines lenktynes kiek ramiau gali jaustis ir BGT PRO įskaitoje lenktyniavęs ir visą sezoną rikiuotę „Mercedes Benz“ automobiliu puošęs Ignas Jomantas. Nors turimas taškų skaičius sezono čempiono vardo dar negarantuoja, jo demonstruojamas tempas ir paskutinės lenktynės turėtų situaciją pakeisti.

Lenktynių akimirka | Organizatorių nuotr.

Lenktynių akimirka | Organizatorių nuotr.

Didžiausi neaiškumai ir intriga – ištvermės lenktynių serijose.

Vos du įskaitinius etapus turintis ir viduryje sezono šešių valandų lenktynes pakeitęs BEC4H čempionatas neturi nei vieno aiškaus nugalėtojo, taškų skirtumai – per maži ir viskas gali pasikeisti lenktynių Rygoje metu. Šiuo metu absoliučioje įskaitoje pergalė priklauso „Juta Racing“ komandai, nuo kurios vos 10 taškų atsilieka dar viena, su Lietuvos vėliava lenktyniaujanti komanda „Hmobile by AMG Customer Racing“. Na, o už jų – tik 8 taškų skirtumas ir „Relaa Racing“ iš Suomijos. Labai panaši situacija ir atskirose čempionato įskaitose.

Jokio aiškumo ir NeA dviejų valandų ištvermės lenktynių serijoje. Gausiausioje BMW 325 Cup klasėje lyderiaujančią „EST1 Racing” komandą vejasi lietuviai „Dream 2 Drive”, tuo pačiu mėgindami apginti antrąją vietą nuo „Rally Raid Estonia“ ekipos. Taškų skirtumai nėra pakankami pozicijoms išsaugoti iki sezono pabaigos, tad „Riga Grand Finals“ išties taps finalų finalu. „Lenktynių inžinerijos“ komanda BTC1 įskaitoje vejasi pirmoje vietoje esančią „MKM Racing“ iš Estijos, BTC2 grupėje – „Autokaslita“ vis dar gali aplenkti „Race Attack“ komandą. BTC3 klasėje trečioje vietoje esant „Dvaras Racing“ komanda tikrai mėgins atimti aukštesnę poziciją iš kitos Lietuvai atstovaujančios komandos „Diesel Power“ ir, tikėtina, kovos dėl pirmos vietos, kurioje šiuo metu – „RS Racing Team“ iš Estijos. Išskirtinai lietuviškoje BTC4 įskaitoje prieš finalines lenktynes Rygoje, sezono lyderio pozicija priklauso „Čapkauskas autocentras“ komandai, kurią iš sosto mėgins išversti „Soderus Racing“. Kiek didesniu taškų skirtumu nuo jų atsilikusi ir trečiąją vietą mėginsianti išsaugoti – „Hemi Racing by Statomenas“.

Lenktynių akimirka | Organizatorių nuotr.

Lenktynių akimirka | Organizatorių nuotr.

Laukia ne tik audringas, bet ir kur kas daugiau aiškumo įvesiantis savaitgalis Rygoje. Finalinės lenktynės, garantuojančios ar netikėtai pakeičiančios sezono čempionų titulo laimėtojus – visuomet intrigomis bei įtampa pulsuojantis renginys. Panašu, kad į paskutines sezono lenktynes rinksis tiek sezono greičiausieji sportininkai, tiek gražiausi automobiliai.

Daugiau apie artėjančias varžybas, renginio tvarkaraštis ir dalyvių sąrašai – organizatorių internetiniame puslapyje batcc.eu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų