„Jei visi Lietuvos piliečiai lygūs, kodėl baudžiate tik mane, o Povilo – ne?“: M.Drobiazko emocingai sureagavo į komisijos sprendimą (4)

2023.09.15 12:38
Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas | BNS nuotr.

Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas | BNS nuotr.

 Po ketvirtadienį vykusio Pilietybės reikalų komisijos posėdžio nuspręsta pateikti rekomendaciją prezidentui Gitanui Nausėdai panaikinti Margaritai Drobiazko išimties tvarka suteiktą Lietuvos Respublikos pilietybę. Posėdis užtruko beveik 2 valandas. Visi 8 komisijos nariai vienbalsiai sutarė siūlyti prezidentui atimti iš čiuožėjos Lietuvos pilietybę.

M.Drobiazko į šį sprendimą sureagavo emocingai ir rusų kalba kreipėsi į „bendrapiliečius lietuvius“.

„Tikiu, kad mūsų mintys ir viltys iš esmės sutampa – ir jos sutampa dėl noro matyti Lietuvą visais atžvilgiais laisvą, apsišvietusią, išsivysčiusią šalį, kurioje laikomasi įstatymų ir kurios piliečiams užtikrinama laisvė turėti savo požiūrį ir elgtis pagal savo sąžinę. Taip pat gerbiami visi, kurie turi kitokią poziciją.

Nuo 2007 metų esame nuolatiniai ledo šou Rusijoje dalyviai. Ji – mano istorinė tėvynė. Kaip ir visus šiuos 17 metų, taip ir šiandien, mūsų veikloje nebuvo ir nėra jokių politinių manifestų“, - rašė M.Drobiazko.

Čiuožėja pareiškė, kad Lietuvoje jos veikla nebuvo įvertinta kaip kelianti tiesioginę grėsmę nacionaliniam saugumui, bet Pilietybės reikalų komisija vis tiek rekomendavo atimti iš jos Lietuvos pilietybę.

„Ar pagal įstatymą visi Lietuvos piliečiai nėra lygūs? Jei jie lygūs, kaip tuomet galima bausti tik vieną narį iš šokių ant ledo poros? Ar galima atimti iš manęs pilietybę, neatimant jos iš Povilo: mano vyro ir nuolatinio šokių partnerio? Ar Lietuvos piliečiai yra skirstomi į kažkokias kategorijas ir jiems taikomi skirtingi reikalavimai? Kaip tai dera su Lietuvos konstitucija?

Kita problema – teisinė. Kaip suprantu, esu kaltinama tuo, kad viešai neišreiškiau politinės pozicijos. Argi Lietuvos konstitucija man nenumato teisės nereikšti nuomonės, jei aš negaliu, nenoriu arba nesu pasiruošusi to daryti? Niekas neturi teisės priversti mane priimti radikalią poziciją, pagrįstą neapykanta, arba priversti mane atgailauti dėl to, ką darau sąžiningai, profesionaliai ir tik dėl gėrio ir taikos sielose tų žmonių, su kuriais susiduriu“, - stebėjosi M.Drobiazko.

Vėliau čiuožėja pareiškė, kad ji veikiausiai buvo laikoma „nepilnaverte“ Lietuvos piliete, dar kartą priminė, kiek metų gynė Lietuvos garbę prestižinėse varžybose ir kad jos bei P.Vanago pasiekimų iš istorijos niekas neištrins.

M.Drobiazko gimė ir gyvena Rusijoje, tačiau už nuopelnus sporto srityje išimties tvarka gavo Lietuvos pilietybę ir su P.Vanagu galėjo startuoti net penkiose žiemos olimpinėse žaidynėse. Visgi, rusams pradėjus plataus masto invaziją Ukrainoje, M.Drobiazko su P.Vanagu toliau liko gyventi ir dirbti Rusijoje. Net ir karo metu jie neatsisakė galimybės pasirodyti Tatjanos Navkos organizuojamame dailiojo čiuožimo šou. Verta pažymėti, kad olimpinė dailiojo čiuožimo čempionė T.Navka yra Vladimiro Putino atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmona.

M.Drobiazko brutalių rusų veiksmų Ukrainoje taip ir nepasmerkė bei aiškino, kad „abiejose konflikto pusėse esantiems žmonėms reikia emocinės paramos“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų