Pasibaigė po baudinių. 07-14 03:00
Copa America
Kanada
2(2)
Urugvajus
3(2)
Pasibaigęs. 07-14 22:00
EURO 2024
Ispanija
2
Anglija
1
Pasibaigė po pratęsimo. 07-15 04:20
Copa America
Argentina
1(0)
Kolumbija
0(0)

A.Budraitis: Rinktinė, kuri tiki ir verčia tikėti kitus

2023.09.08 14:39
Aurimas Budraitis
Rungtynių akimirka | Pauliaus Peleckio / BNS foto nuotr.

Rungtynių akimirka | Pauliaus Peleckio / BNS foto nuotr.

„Deja, toks tas Lietuvos futbolas – net jei gerai žaisi, vis tiek laimės kiti“, - tokią frazę teko ištarti 89-ąją minutę, kai Madrido „Atletico“ žvaigždė Stefanas Savičius pasiuntė kamuolį į Edvino Gertmono ginamus vartus.

Tuomet mintimis perbėgau per visas rungtynes ir pagalvojau, kad nors ir žiauriai apmaudu, bet taip pralaimėti nėra gėda. Netrukus Fiodoras Černychas įspūdingu būdu pasistengė padaryti taip, kad net apmaudu nebūtų.

Šioje vietoje nesinori nei ditirambų, nei skambių citatų apie šviesią ateitį. Tiesiog norisi pasidžiaugti, kad rinktinės žaidėjai pagaliau tiki ir verčia tikėti kitus. Pripažinkite, juk nemažai tarp jūsų yra tokių, kurie pastaraisiais metais į rinktinės rungtynes eidavote (arba net neidavote), iš esmės, žinodami, kad komanda pralaimės.

Kas pasikeitė? Skambės banaliai, bet manau, kad pagrindiniai to kaltininkai – „Al-Bukiryah“ klubo vadovai, laiku atleidę vyriausiąjį trenerį Glenną Stahlį, kuris, priminsiu, pagalbininku buvo pasikvietęs dabartinį rinktinės vyriausiąjį trenerį Edgarą Jankauską.

Skirtingai nei prie ankstesnių trenerių, prie Edgaro yra viskas aišku, nepriklausomai nuo tavo giminystės ryšių, pavardės ar praeities nuopelnų. Dabar nepadeda net tai, jei esi triskart rinktas geriausiu šalies futbolininku. Į rinktinę patenki tik tuo atveju, jei jai gali duoti naudos. Pripažinkime, kad vadovaujant ankstesniems treneriams būdavo ir kitokių interesų.

Stebėdamas vakarykštes rungtynes, bandžiau jas lyginti su prieš metus vykusiomis rungtynėmis, kuriose lietuviai lygiosiomis 1:1 sužaidė su Farerų salų komanda. Abu kartus lietuviai į turnyro sąskaitą įsirašė po tašką, bet.. nesilygina tos rungtynės nors tu ką.

Pažiūrėjau į abejų rungtynių Lietuvos rinktinės starto sudėtis ir pamačiau, kad tik keturi žaidėjai nuo pradžių žaidė ir tada, ir dabar. Jei atvirai, galvojau, kad tokių žaidėjų bus daugiau, nes, mano nuomone, didžiausias pasikeitimas yra ne žaidėjuose, o jų veiksmuose.

Galite sakyti, kad viena kregždė – dar ne pavasaris. Tačiau aš atsakysiu, kad šiame cikle tų kregždžių buvo ir daugiau. Ar dar vienos kregždės sulauksime sekmadienį? Na, Dariaus ir Girėno stadione kol kas dar niekam nesame pralaimėję ;)  

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų