Pasibaigęs. 09-10 21:00
EuroBasket
Vokietija
99
Slovėnija
91
Pasibaigęs. 09-12 17:00
EuroBasket
Vokietija
98
Suomija
86
Pasibaigęs. 09-12 19:00
A Lyga
Sūduva
1
Panevėžys
1
Pasibaigęs. 09-12 20:00
A Lyga
Džiugas
1
Dainava
1
Pasibaigęs. 09-12 21:00
EuroBasket
Graikija
68
Turkija
94
Pasibaigęs. 09-13 17:00
A Lyga
Banga
0
Žalgiris
2
Pasibaigęs. Vakar 16:00
A Lyga
Kauno Žalgiris
6
Riteriai
1
Pasibaigęs. Vakar 17:00
EuroBasket
Graikija
92
Suomija
89
Pasibaigęs. Vakar 18:25
A Lyga
Šiauliai
0
Hegelmann
1
Pasibaigęs. Vakar 21:00
EuroBasket
Turkija
83
Vokietija
88
Rytoj, 19:45
UEFA Čempionų lyga
Ath Bilbao
-
Arsenal
-
Rytoj, 22:00
UEFA Čempionų lyga
Juventus
-
Borussia
-
09-17, 22:00
UEFA Čempionų lyga
Bayern
-
Chelsea
-
09-17, 22:00
UEFA Čempionų lyga
Liverpool
-
Atletico
-
09-17, 22:00
UEFA Čempionų lyga
PSG
-
Atalanta
-
09-17, 22:00
UEFA Čempionų lyga
Ajax
-
Inter
-
09-18, 22:00
UEFA Čempionų lyga
Manchester City
-
Napoli
-
09-18, 22:00
UEFA Čempionų lyga
Newcastle
-
Barcelona
-
09-19, 19:30
A Lyga
Dainava
-
Šiauliai
-
09-19, 19:30
A Lyga
Riteriai
-
Žalgiris
-
09-20, 16:50
LKL
Jonava
-
Žalgiris
-
09-20, 19:10
LKL
Lietkabelis
-
Neptūnas
-
09-21, 16:50
LKL
Gargždai
-
Šiauliai
-
09-21, 17:00
A Lyga
Panevėžys
-
Hegelmann
-
09-21, 17:00
A Lyga
Kauno Žalgiris
-
Džiugas
-
09-21, 18:25
A Lyga
Banga
-
Sūduva
-
09-21, 19:10
LKL
Nevėžis
-
Rytas
-
09-23, 18:15
LKL
Lietkabelis
-
Jonava
-
09-24, 18:30
LKL
Rytas
-
Gargždai
-
09-24, 18:50
LKL
Žalgiris
-
Šiauliai
-
09-24, 19:10
LKL
Juventus
-
Nevėžis
-
09-27, 16:50
LKL
Neptūnas
-
Žalgiris
-
09-27, 19:10
LKL
Šiauliai
-
Jonava
-
09-28, 16:50
LKL
Juventus
-
Rytas
-
09-28, 19:10
LKL
Lietkabelis
-
Nevėžis
-

M.Verstappenas agresyviu manevru aplenkė komandos draugą ir triumfavo Austrijoje, G.Russellą nuo E.Ocono skyrė 0.009 sek. Padangas pasikeitę pilotai paskutinius ratus važiavo 5-6 sek. greičiau už M.Verstappeną

2023-07-01 18:05
Austrijos GP sprinto lenktynės | Scanpix nuotr.

Austrijos GP sprinto lenktynės | Scanpix nuotr.

 Austrijoje tęsiasi vienas iš ilgųjų „Formulės 1“ savaitgalių. Šeštadienį čia buvo surengtos sprinto lenktynės. Džiūstančioje trasoje pergale džiaugėsi olandas Maxas Verstappenas su „Red Bull“ bolidu.

Visi pilotai startavo su tarpinėms oro sąlygoms skirtomis padangomis. Po starto M.Verstappenas įsivėlė į kovą su komandos draugu meksikiečiu Sergio Perezu. Iš pradžių S.Perezas gana agresyviai aplenkė olandą, bet po kelių akimirkų M.Verstappenas atsakė ne ką mažiau agresyviu manevru, po kurio S.Perezui teko pasivažinėti už trasos ribų.

Po šio momento M.Verstappenas dominavo iki pat finišo. Problemų jam nesukėlė net ir tai, kad trasa beveik išdžiūvo ir nemaža dalis pilotų suko į boksus sausai trasai skirtų padangų.

S.Perezas antrą vietą dar buvo praradęs vokiečiui Nico Hulkenbergui („Haas“). Visgi, po kelių ratų N.Hulkenbergo tempas krito – jis užleido antrą vietą S.Perezui, o trečią – ispanui Carlosui Sainzui jaunesniajam („Ferrari“).

Prieš lenktynių pabaigą britas George‘as Russellas („Mercedes“) pirmasis pasuko į boksus ir pasirinko sausai trasai skirtas padangas. Daugelis antrajame dešimtuke buvusių pilotų netrukus pasekė jo pavyzdžiu. Iš lyderių surizikuoti nusprendė tik N.Hulkenbergas. Paskutinius ratus jis važiavo 5-6 sek. greičiau už favoritus ir pakilo iki 6-os vietos. Vokietis nespėjo pavyti „Aston Martin“ pilotų: ketvirtas finišavo kanadietis Lance‘as Strollas, penktas liko ispanas Fernando Alonso.

G.Russellas prieš pat finišą kovojo dėl 7-os vietos, bet nespėjo aplenkti prancūzo Estebano Ocono („Alpine“). Neįtikėtina, bet juos skyrė vos 0.009 sek.

Prastą tempą demonstravo monakietis Charlesas Lecercas. „Ferrari“ pilotas po kvalifikacijos gavo 3 starto pozicijų baudą, važiavo pirmojo dešimtuko gale, surizikavo sukti į boksus ir nieko iš to nelaimėjo. Geriau važiavo britas Lewisas Hamiltonas. „Mercedes“ senbuvis startavo tik 18-as, bet pakilo iki 10-os vietos. Tiesa, taškų jam tai neatnešė – sprinte taškus pelno tik 8 pirmieji pilotai.  

Austrijos GP sprinto lenktynių rezultatai

Austrijos GP sprinto lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Austrijos GP sprinto lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

M.Verstappenas su 203 taškais tvirtai pirmauja bendroje čempionato įskaitoje. Antras rikiuojasi S.Perezas (133), trečias – F.Alonso (121). Konstruktorių įskaitoje „Red Bull“ (336) triuškina „Mercedes“ (168) ir „Aston Martin“ (163).

Pagrindinės lenktynės sekmadienį startuos 16 val. Lietuvos laiku. Ten „pole“ poziciją turės M.Verstappenas, buvęs greičiausias penktadienio kvalifikacijoje. Olandas tos pozicijos vos neprarado, nes kvalifikacijoje kiek sukliudė danui Kevinui Magnussenui („Haas“). Visgi, teisėjai padarė išvadą, kad nusižengimas nebuvo didelis, o ir pats K.Magnussenas kiek suklydo pirmajame posūkyje, todėl nedaug ką teprarado.

Varžybų eiga
Atnaujinta 18:04

G.Russellas aplenkė L.Norrisą, atakavo E.Oconą, bet iki jo britui pritrūko 0.009 sek.!

Atnaujinta 18:04

M.Verstappenas švenčia pergalę, S.Perezas finišuoja antras, C.Sainzas - trečias.

Atnaujinta 18:03

G.Russellas važiuoja 5 sek. greičiau už M.Verstappeną.

Atnaujinta 18:03

Prasidėjo paskutinis ratas.

Atnaujinta 18:03

N.Hulkenbergas aplenkė ir E.Oconą bei jau važiuoja 6-as.

Atnaujinta 18:02

N.Hulkenbergas spėjo pavyti L.Norrisą ir pakilo į 7-ą vietą.

Atnaujinta 18:00

Iš tų, kurie keitėsi padangas, aukščiausiai - 8-as - važiuoja N.Hulkenbergas, bet jam iki L.Norriso dar 8 sek.

Atnaujinta 17:59

G.Russellas dabar beveik 3 sek. greitesnis už M.Verstappeną, bet iki finišo beliko 4 ratai.

Atnaujinta 17:59

M.Verstappenas, S.Perezas, C.Sainzas, L.Strollas, F.Alonso, E.Oconas ir L.Norrisas nestojo bei užima 7 pirmąsias vietas. 

Atnaujinta 17:57

G.Russellas jau 2 sek. greitesnis už M.Verstappeną! Dar daugiau sportininkų suka į boksus.

Atnaujinta 17:56

Iki finišo liko tik 6 ratai, todėl neaišku, ar rizika spės atsipirkti.

Atnaujinta 17:56

Į boksus pasuko ir N.de Vriesas, G.Zhou bei L.Sargeantas.

Atnaujinta 17:56

G.Russello tempas su sausai trasai skirtomis padangomis neblogas, bet M.Verstappenas vis tiek važiuoja greičiau.

Atnaujinta 17:55

O.Piastri pabuvojo boksuose. Keistis padangų skuba ir N.Hulkenbergas su L.Hamiltonu.

Atnaujinta 17:55

N.Hulkenbergo tempas toliau krenta - vokietis ketvirtą vietą užleido L.Strollui.

Atnaujinta 17:53

G.Russellas rizikuoja - suka į boksus ir renkasi sausai trasai skirtas padangas.

Atnaujinta 17:53

Ch.Leclercas suklydo ir užleido 9-ą poziciją L.Norrisui.

Atnaujinta 17:51

Ch.Leclercas trumpam aplenkė E.Oconą ir pakilo į aštuntą poziciją, bet jau po kelių akimirkų ją vėl prarado.

Atnaujinta 17:49

C.Sainzas labai greitai aplenkė N.Hulkenbergą ir pakilo į trečią poziciją.

Atnaujinta 17:48

N.Hulkenbergas spaudimo neatlaikė - S.Perezas kyla į antrą vietą.

Atnaujinta 17:48

Įpusėjus lenktynėms M.Verstappenas 9.2 sek. lenkia N.Hulkenbergą, 9.6 sek. - S.Perezą, 10.3 sek. - C.Sainzą, 14.3 sek. - L.Strollą, 15.8 sek. - F.Alonso.

Atnaujinta 17:45

L.Hamiltonas seka G.Russello pavyzdžiu ir lenkia K.Magnusseną.

Atnaujinta 17:45

S.Perezas jau pradeda spausti N.Hulkenbergą kovoje dėl antros vietos. Juos beskiria 0.5 sek.

Atnaujinta 17:44

G.Russellas aplenkė K.Magnusseną ir pakilo į 11-ą vietą.

Atnaujinta 17:42

Greičiausius ratus važiuojantis M.Verstappenas jau beveik 4 sek. atitrūko nuo N.Hulkenbergo. Tuo tarpu S.Perezas vokiečio atakuoti kol kas nesugeba.

Atnaujinta 17:35

C.Sainzas kyla į 4-ą vietą, L.Strollas - į 5-ą. A.Albonas važiuoja net 7-as, L.Norrisas nugarmėjo į 10-ą poziciją, L.Hamiltonas jau 13-as.

Atnaujinta 17:34

S.Perezas po starto trumpai buvo aplenkęs M.Verstappeną, bet olandas čia pat susigrąžino pirmą poziciją labai agresyviu manevru. Netrukus S.Perezas dar prarado antrą vietą N.Hulkenbergui!

Atnaujinta 17:33

Panašu, kad V.Bottas suklydo - dar apšilimo rate jis pakviestas į boksus.

Atnaujinta 17:32

Vienintelis V.Bottas eina „va bank“ ir startuoja su sausai trasai skirtomis padangomis. Visi kiti renkasi tarpinėms oro sąlygoms skirtas padangas.

Atnaujinta 17:20

Pranešama, kad trasa yra šlapia. Tai turėtų būti pirmos šlapios sprinto lenktynės „Formulės 1“ istorijoje.

Atnaujinta 17:19

„Haas“ už nesaugų N.Hulkenbergo išleidimą iš boksų sprinto kvalifikacijoje gavo 5000 eurų baudą.

Atnaujinta 17:17

Ch.Leclercas gavo 3 starto pozicijų baudą už trukdymą O.Piastri, todėl startuos tik 9-as. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų