Pasibaigęs. 11-05 19:00
KMT
Gargždai
102
Šiauliai
91
Pasibaigęs. 11-05 19:00
Europos taurė
Neptūnas
100
Manresa
87
Pasibaigęs. 11-05 19:30
Čempionų lyga
Rytas
116
MLP Academics Heidelberg
90
Pasibaigęs. 11-05 22:00
UEFA Čempionų lyga
Inter
2
Kairat Almaty
1
Pasibaigęs. 11-05 22:00
UEFA Čempionų lyga
Brugge
3
Barcelona
3
Pasibaigęs. 11-05 22:00
UEFA Čempionų lyga
Manchester City
4
Borussia
1
Pasibaigęs. Vakar 04:00
NBA
Nuggets
122
Heat
112
Pasibaigęs. Vakar 05:00
NBA
Kings
121
Golden State Warriors
116
Pasibaigęs. Vakar 18:30
KMT
Nevėžis
92
Jonava
74
Pasibaigęs. Šiandien 20:00
Eurolyga
Žalgiris
86
Valencia
77
Rytoj, 03:00
NBA
Bucks
-
Bulls
-
Rytoj, 05:00
NBA
Nuggets
-
Golden State Warriors
-
Rytoj, 05:00
NBA
Kings
-
Thunder
-
Rytoj, 15:00
A Lyga
Dainava
-
Riteriai
-
Rytoj, 15:00
A Lyga
Šiauliai
-
Džiugas
-
Rytoj, 15:00
A Lyga
Kauno Žalgiris
-
Banga
-
Rytoj, 15:00
A Lyga
Panevėžys
-
Žalgiris
-
Rytoj, 15:00
A Lyga
Hegelmann
-
Sūduva
-
Rytoj, 16:50
LKL
Neptūnas
-
Juventus
-
Rytoj, 19:10
LKL
Gargždai
-
Lietkabelis
-
11-09, 03:00
NBA
Cavaliers
-
Bulls
-
11-09, 04:00
NBA
Nuggets
-
Pacers
-
11-09, 16:50
LKL
Rytas
-
Jonava
-
11-09, 19:10
LKL
Nevėžis
-
Žalgiris
-
11-10, 04:00
NBA
Kings
-
Timberwolves
-
11-11, 03:00
NBA
Bulls
-
Spurs
-
11-11, 21:30
Europos taurė
Hapoel Jerusalem
-
Neptūnas
-
11-12, 06:00
NBA
Kings
-
Nuggets
-
11-12, 18:30
KMT
Juventus
-
Gargždai
-
11-12, 19:00
KMT
Šiauliai
-
Jonava
-
11-12, 19:45
Europos taurė
Lietkabelis
-
Turk Telekom
-
11-12, 21:15
Eurolyga
Olympiacos
-
Žalgiris
-
11-13, 02:00
NBA
Pistons
-
Bulls
-
11-13, 05:00
NBA
Kings
-
Hawks
-
11-13, 05:30
NBA
Clippers
-
Nuggets
-
11-14, 18:00
Eurolyga
Dubai
-
Žalgiris
-
11-15, 03:00
NBA
Timberwolves
-
Kings
-
11-15, 16:50
LKL
Juventus
-
Neptūnas
-
11-15, 19:10
LKL
Šiauliai
-
Rytas
-

Europos žaidynėse vykstančio šiuolaikinės penkiakovės Europos čempionato starte – 4 lietuvių kelialapiai į pusfinalį

2023-06-25 21:14
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė | Kipro Štreimikio/LTOK nuotr.

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė | Kipro Štreimikio/LTOK nuotr.

 Šeštąją Europos žaidynių dieną prasidėjo šiuolaikinės penkiakovės kovos, kurios kartu yra ir Senojo žemyno čempionatas. Krokuvoje vykstančių varžybų metu penkiakovininkai kovoja ir dėl kelialapių į 2024 m. Paryžiaus vasaros olimpines žaidynes, kurių čia bus išdalinta net 16 – po 8 geriausiai pasirodžiusiems vyrams ir moterims.

Pirmą kartą Europos žaidynėse vykstančiose šiuolaikinės penkiakovės varžybose šiandien į atrankos etapo kovas stojo moterys, tarp kurių – Lietuvai atstovaujančios olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, olimpietės Gintarė Venčkauskaitė ir Ieva Serapinaitė bei pasaulio ir Europos jaunimo čempionatų prizininkė Elzbieta Guoda Adomaitytė. Atrankos kovose į pusfinalį pateko 36 sportininkės – po 18 iš dviejų grupių.

Visos keturios lietuvės įveikusios varžybų atranką užtikrintai išsikovojo kelialapį į Krokuvoje vykstančio Europos čempionato pusfinalį.

Nepaisant sėkmės, sportininkės savo pasirodymus įvertino skirtingai.

A grupės atrankos varžybose prieš paskutinę – kombinuotą bėgimo ir šaudymo rungtį – olimpietė G. Venčkauskaitė surinkusi 484 taškus, užėmė 15 vietą. Varžybų pabaigoje puikiai pasirodžiusi ir bėgimo bei šaudymo rungtyje 6 varžoves aplenkusi lietuvė finišavo 8-a ir atrankos etapą baigė surinkusi 1074 taškus.

„Savo pasirodymą šiandien vertinu, sakyčiau, vidutiniškai. Šiaip viskas visai neblogai, galbūt tik šaudymas šiek tiek strigo. Labai sunku šaudyti, kai saulė šviečia į juodą taikinuką ir jis labai sunkiai matosi, praktiškai susilieja su baltu. Bet mačiau, kad dauguma labai sunkiai šaudė. Prieš pusfinalį esu nusiteikusi gerai“, – pabaigusi šios dienos pasirodymą sake G. Venčkauskaitė.

Gintarė Venčkauskaitė | Kipro Štreimikio nuotr.

Gintarė Venčkauskaitė | Kipro Štreimikio nuotr.

Toje pačioje grupėje su 491 tašku prieš finalinę rungtį E.G. Adomaitytė rikiavosi 13-a. Netrukus vėliau puikiai savo šaudymą įvertinusi lietuvė aplenkė dvi varžoves ir galutinėje įskaitoje fiksavo 1070 taškų ir 10 vietą.

„Labai džiaugiuosi, kad pavyko patekti į pusfinalį. Priešpaskutiniame rate jau galvojau, kad man gresia iškritimas, bet šaudymas mane išgelbėjo. Fechtavimo rungtyje iš pradžių jaučiau jaudulį, bet labai džiaugiuosi, kad pavyko įsivažiuoti į ritmą ir paskui viskas ėjosi tiesiog nuostabiai. Plaukime sekėsi kaip įprastai, praplaukiau įprastu sau laiku. Esu ką tik po ligos, todėl savo pasirodymu labai džiaugiuosi“, – po finišo šypsojosi E .G. Adomaitytė.

Varžyboms įpusėjus L.Asadauskaitės-Zadneprovskienės sąskaitoje buvo 485 taškai ir 10-a vieta. Po bėgimo ir šaudymo rungties atrankos varžybas apšilimui prilyginusi olimpinė čempionė finišavo antra.

„Viskas gerai. Tiesiog pirmasis barjeras jau peršoktas. Dar laukia keli, tai čia, sakyčiau, buvo tokia kaip pramankšta. O jau pusfinalis ir finalas, jeigu pateksiu į finalą, ten jau viskas bus rimčiau. Labai stengsiuosi į finalą patekti“, – kalbėjo po finišo žiūrovų klausimo, ar bent suprakaitavo, sulaukusi olimpinė čempionė.

Vienu blogiausių savo startu atrankos varžybas pavadinusi I. Serapinaitė į pusfinalį prasibrovė tik paskutiniame bėgimo rate ir savo atrankos varžybų sąskaitoje užfiksavo 1096 taškus bei B grupėje užėmė 18 vietą.

„Plaukime užfiksavau sau įprastą laiką ir buvau įsitikinusi, kad fechtavime viskas bus gerai ir pabaigoje nereiks greit bėgti. Bet taip neatsitiko, fechtavime mano pasirodymas buvo vienas blogiausių per visą mano karjeros istoriją. Atrodo ir ruošiausi, ir pailsėjusi buvau, nežinau. Bėgime taip pat jaučiausi labai blogai, buvo labai sunku. Dar bandau suprasti, kodėl viskas taip atsitiko. Galvodama apie pusfinalį tiesiog tikiuosi, kad viskas seksis geriau“, – nusivylimo pasirodymu neslėpė I. Serapinaitė.

Europos žaidynių bei taip pat šiuolaikinės penkiakovės Europos čempionato pusfinaliai vyks birželio 27 d., rytoj savo pasirodymą pradės ir į atrankos kovas stos vyrai – Titas Puronas, Lukas Gaudiešius, Paulius Vagnorius ir Nojus Chmieliauskas.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų