0
05-24, 22:00
0
0

H.Žustautas po 8 metų pertraukos vėl tapo Europos žaidynių čempionu! (papildyta)

2023.06.23 16:15
Henrikas Žustautas | Vytauto Dranginio nuotr.

Krokuvoje (Lenkija) vykstančiose Europos žaidynėse pirmąjį medalį Lietuvos delegacijai laimėjo kanojininkas Henrikas Žustautas.

Lietuvos vėliavnešys vyrų vienviečių kanojų 200 m rungties finale finišavo per 39.700 sek. Su H.Žustautu labai įtemptai kovojo kartvelas Zaza Nadiradze. Kartvelas galiausiai pralaimėjo lietuviui 0.096 sek. ir išvirto iš kanojos. Bronzą pelnė ispanas Pablo Grana (39.852).

Finalo plaukimas:

Finalo rezultatai:

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

„Mano tikslas ir buvo pirmoji vieta. Turiu iškovojęs tiek medalių, kad dabar važiuoju tik laimėti. Labai degiau noru laimėti, net bijojau, kad neperdegčiau prieš startą. O dabar po finišo ašaros kaupiasi. Emocijos sprogsta“, – po finišo prisipažino H.Žustautas, tuo pačiu tapęs ir Europos čempionu.

H.Žustauto komentaras:

H.Žustauto apdovanojimas:

H.Žustautas toje pačioje rungtyje Europos žaidynių auksą nuskynė ir 2015 m. Finale jis dalyvavo ir 2019 m. žaidynėse, bet tąkart liko 9-as.

Dėl medalių penktadienį kovojo ir Lietuvos keturvietininkai baidarininkai (Artūras Seja, Ignas Navakauskas, Mindaugas Maldonis ir Simonas Maldonis). Jie 500 m distanciją įveikė per 1 min. 21.778 sek., nors po 250 m dar yrėsi 6-oje vietoje. Nugalėjo ispanai (1:19.964), aplenkę ukrainiečius (1:20.500) bei serbus (1:20.800).

Penktadienį ryte Andrejus Olijnikas vyrų vienviečių baidarių 500 m rungties pirmajame atrankos plaukime buvo 3-ias (1:43.735) ir pateko į pusfinalį. Tuo tarpu H.Žustautas vyrų vienviečių kanojų 500 m rungties pirmajame atrankos plaukime finišavo 6-as (1:55.204) ir taip pat pateko į pusfinalį.

Vakare H.Žustautas pusfinalyje liko 5-as (1:52.649) ir į finalą nepateko. A.Olijnikas pirmajame pusfinalyje buvo 5-as (1:40.367) ir varžysis B finale.

Vadimas Korobovas ir Gabrielė Čerepokaitė mišrių porų dviviečių kanojų 200 m rungties pusfinalyje startuoti atsisakė.