Pasibaigęs. 07-07 01:00
Copa America
Kolumbija
5
Panama
0
Pasibaigė po baudinių. 07-07 04:00
Copa America
Urugvajus
1(0)
Brazilija
0(0)
Pasibaigęs. 07-09 22:00
EURO 2024
Ispanija
2
Prancūzija
1
Pasibaigęs. 07-10 03:00
Copa America
Argentina
2
Kanada
0
Pasibaigęs. 07-10 22:00
EURO 2024
Nyderlandai
1
Anglija
2
Pasibaigęs. 07-11 03:00
Copa America
Urugvajus
0
Kolumbija
1
Pasibaigė po baudinių. Šiandien 03:00
Copa America
Kanada
2(2)
Urugvajus
3(2)
Šiandien, 22:00
EURO 2024
Ispanija
-
Anglija
-
Rytoj, 03:00
Copa America
Argentina
-
Kolumbija
-

Aukštojo mokslo vaisiai – krepšinio profesionalams: LSU diplomus atsiėmė J.Valančiūnas, J.Mačiulis ir K.Kemzūra (1)

2023.06.23 12:28
LSU nuotr. | Organizatorių nuotr.

LSU nuotr. | Organizatorių nuotr.

 Kauno sporto halėje ketvirtadienį praūžė Lietuvos sporto universiteto (LSU) diplomų įteikimo šventė, kurioje aukštąjį išsilavinimą patvirtinantys dokumentai įteikti beveik 400 bakalauro ir magistro studijų programų absolventų.

Iškilmingoje ceremonijoje netrūko žinomų veidų – magistro diplomus atsiėmė buvęs Lietuvos rinktinės krepšininkas Jonas Mačiulis ir nacionalinės komandos trenerio asistentas Kęstutis Kemzūra, o bakalauro laipsnį įgijo irkluotojai broliai Domantas ir Dovydas Stankūnai bei šalies krepšinio rinktinės kapitonas ir Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žaidėjas Jonas Valančiūnas.

Naujojo Orleano „Pelicans“ ekipoje rungtyniaujantis J. Valančiūnas po penkerių ištęstinių studijų metų baigė Treniravimo sistemų programos krepšinio specializaciją. Geros nuotaikos nestokojęs Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas atviravo – žaisti NBA yra lengviau nei dalyvauti baigiamojo darbo gynime.

„Gintis diplomą yra tikrai sudėtingiau nei aikštelėje – prakaitas mušė ne mažiau nei žaidžiant, – šypsodamasis prisiminimais dalijosi J. Valančiūnas. – Su didele dėstytojų pagalba ir suteikiamu lankstumu pavyko suderinti sklandų studijų procesą, tad dabar esu čia. Rašiau darbą apie psichologiją sporte, nes su tuo krepšininkai dažnai susiduria, ypač aukštame lygyje. Mane mažai jau kas gali nustebinti, nes patirtis yra tikrai didelė, bet žinau, kad su psichologiniais sunkumais dažnai susiduria jaunimas, nes pats buvau jų kailyje. Šiuo darbu norėjosi patarti ir pasakyti, kad krepšininko karjeroje gali būti labai daug įvairių dalykų, todėl svarbu nepasimesti.“

Karjerą baigęs J. Mačiulis praėjusiais metais tapo Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) rungtyniaujančios Kėdainių „Nevėžio“ komandos sporto direktoriumi, tad į LSU stojo įgyti naujų krepšinio vadybos kompetencijų. Buvusio ilgamečio šalies rinktinės žaidėjo pasirinkimas – tarptautinė Krepšinio treniravimo ir valdymo magistrantūros studijų programa.

„Iš studijų norėjosi išsinešti kažką naujo. Profiliuojantis pasirinkau gilintis į komandos valdymo ir inovacijų sritį, kas man yra aktualu dirbant Kėdainiuose. Kai kuriuos dalykus atsinaujinau, taip pat išgirdau nemažai naujų dalykų, todėl manau, kad šios studijos buvo tikrai naudingos. Dabar mokslų daktaru tapti nežadu, bet niekada negali žinoti“, – šmaikštavo J. Mačiulis.

Treniravimo sistemų magistro diplomą atsiėmė buvęs Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris, o dabar nacionalinės komandos asistentas ir Alytaus „Wolves“ strategas K. Kemzūra.

LSU nuotr. | Organizatorių nuotr.

LSU nuotr. | Organizatorių nuotr.

„Kaip sako senolių išmintis, mokslo ant pečių nenešiosi, – teigė pasaulio čempionato bronzos medalininkas. – Gavosi taip, kad tuo metu, kai rinkausi studijas, buvau be darbo ir pagalvojau, kad reikėtų pagilinti žinias. Iš tikrųjų mokytis nebuvo lengva, nes kiekvienas dalykas, jei tu nori jį padaryti gerai, reikalauja atitinkamo indėlio. Treniruoti žaidėjus aikštelėje, kai tai darai jau 20 metų, yra tikrai lengviau nei grįžti į studijų suolą.“

Itin stipria baigusių krepšinio pasaulio žmonių karta džiaugėsi LSU Krepšinio studijų ir mokslo centro vadovas ir buvęs Lietuvos rinktinės treneris Ramūnas Butautas, akcentavęs studijų universitete svarbą ir sporto mokslo įtraukimą į komandų rengimo procesus.

„Šiuolaikiniame krepšinyje pasiekti aukštų rezultatų be sporto mokslo ir žinojimo, kaip jį reikia pritaikyti, yra neįmanoma. Mano kartos treneriai dirbdavo aklai vedami intuicijos ir nedaug kas rūpindavosi žaidėjų krūviais ar sveikata. Tose srityse, kur mes anksčiau spėliodavome, šiais laikais yra pateikiami mokslu pagrįsti atsakymai“, – konstatavo Senojo žemyno pirmenybių bronzos medalio laimėtojas.

R. Butautui pritarė ir LSU rektorė Diana Rėklaitienė. Jos manymu, žinomų sporto žmonių pasirinkimas perduoti savo patirtį kitiems yra labai sveikintinas.

„Tikrai nemažai didelio meistriškumo sportininkų renkasi LSU. Kadangi tai sporto žmonės, kai kurie iš jų prisijungia jau po karjeros, kiti – karjeros metu. Džiugina, kad tokių žmonių yra tikrai ne vienas ir jie noriai renkasi kelią pagilinti žinias bei jas perduoti kitiems dirbdami treneriais ar kitų sporto sričių specialistais“, – kalbėjo D. Rėklaitienė.

Vienas iš pavyzdžių, kai profesionalūs sportininkai neužmiršta ir aukštojo mokslo, yra Europos jaunimo irklavimo čempionai, broliai Domantas ir Dovydas Stankūnai. Abu jie šiemet baigė Treniravimo sistemų bakalauro studijų programos irklavimo specializaciją.

Mokslai LSU mums padėjo įsigilinti į irklavimo treniravimo specifiką. Supratome, kuo remiantis vyksta visas pasirengimas ir kaip mums patiems toliau tobulėti, – pasakojo broliai Stankūnai. – Pasirinkome mums įdomias ir praktiškas bakalauro temas – viename darbe analizuotas mūsų metinis planas, o kitame atsakyta, kaip tobulėja irkluotojų fizinės savybės. Daug sužinojome ir tikimės tai pritaikyti praktikoje.“

Paklausti, kaip sekėsi suderinti mokslus su sportine karjera, broliai nedaugžodžiavo: „Jei esi nusiteikęs ir sportuoti, ir mokytis, tai tikrai gali rasti laiko abiems dalykams.“

LSU šiemet baigė, tačiau dėl sudėtingo varžybinio grafiko diplomų įteikimo iškilmėse nedalyvavo magistro diplomą pelnęs ir šiuo metu svarbiai karjeros kovai profesionalų ringe besiruošiantis boksininkas Eimantas Stanionis bei bakalauro laipsnį įgijęs ietininkas Edis Matusevičius, dalyvaujantis Europos sporto žaidynėse Krokuvoje.

Lietuvos sporto universitetas yra vienintelė šalyje specializuota aukštoji sporto mokykla, ruošianti trenerius, kineziterapeutus, fizinio ugdymo, sporto vadybos ir visuomenės sveikatos specialistus. Gilias ištakas turintis LSU mini 88-ąjį gimtadienį.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
PARYŽIAUS 2024 OLIMPIADA