Pasibaigęs. 07-09 22:00
EURO 2024
Ispanija
2
Prancūzija
1
Pasibaigęs. 07-10 03:00
Copa America
Argentina
2
Kanada
0
Pasibaigęs. 07-10 22:00
EURO 2024
Nyderlandai
1
Anglija
2
Pasibaigęs. 07-11 03:00
Copa America
Urugvajus
0
Kolumbija
1
Pasibaigė po baudinių. 07-14 03:00
Copa America
Kanada
2(2)
Urugvajus
3(2)
Pasibaigęs. 07-14 22:00
EURO 2024
Ispanija
2
Anglija
1
Pasibaigė po pratęsimo. Vakar 04:20
Copa America
Argentina
1(0)
Kolumbija
0(0)

Čikagoje praūžė 71-osios ŠALFASS sporto žaidynės

2023.06.13 20:54
Laurynas Misevičius | Organizatorių nuotr.

Laurynas Misevičius | Organizatorių nuotr.

Birželio mėnesio pradžioje Čikagos priemiestyje esančiame lietuvių kultūros ir sporto židinyje Lemonte vyko 71-osios Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos (ŠALFASS) sporto žaidynės. Be varžybų šeimininkų čikagiškių, trijų sporto šakų – krepšinio, stalo teniso ir kėglių – varžybose, šiemet, dėl apdovanojimų varžėsi ir JAV lietuviai iš Naujojo Džersio (New Jersey valstija), Detroito (Michigan) ir Dalaso (Texas).

Krepšinio varžybose pareiškė norą dalyvauti rekordinis 15 išeivijos lietuvių komandų skaičius ir net 11-a iš jų, stipriausių „A“ komandų grupėje, varžėsi dėl pagrindinės ŠALFASS įsteigtos pereinamosios taurės. Po gan ilgos, net 17-os metų pertraukos ją į savo rankas susigrąžino Čikagos „Žalgirio“ krepšininkai, treniruojami Aurimo Matulevičiaus. Be jo, 2023 metų ŠALFASS žaidynių čempionais tapo Paulius Žilinskas, Martynas Macenis, Kornelijus Zikas, Paulius Mizeras, Kasparas Sedaravičius, Domas Narcevičius, Danielius Pauliukonis ir praėjusią vasarą kartu su Lietuvos U-16 jaunių krepšinio rinktine Europos čempionu tapęs Nojus Indrušaitis.

Ši jauna ir ambicinga komanda jau pirmose žaidynių rungtynėse susidūrė su rimtais iššūkiais, kai vos dviejų taškų skirtumu turėjo pripažinti kur kas labiau patyrusių daugkartinių ŠALFASS čempionų – Čikagos „Lituanicos“ komandos pranašumą. Tačiau, žaisdami vėliau žalgiriečiai įsismagino ir sugebėjo pergalingai baigti visas 5-ias likusias rungtynes.

Pusfinalyje „Žalgirio“ krepšininkai įveikė į svečius iš Lietuvos atvykusią „Sostinės krepšinio mokyklos“ 17-ečių komandą, vadovaujamą Tomo Purlio, o finale pasiekė saldų revanšą (60:47) rungtyniaudami su ta pačia ŠALFASS senbuve „Lituanicos“ komanda. Beje, ši tituluočiausia ŠALFASS komanda žaidynių čempione buvo tapusi net 10 kartų per pastaruosius 15 metų, tačiau šį kartą čempionų taurę jie turėjo perleisti jaunesniems savo kolegoms.

„Man pavyko suburti išties darnų ir kovingą jaunų krepšininkų komandą. Žaidėjų susitelkimas, ryžtas ir begalinis pergalių siekis ir atnešė mums sėkmę šiose žaidynėse“ – savo auklėtinių pasiekimu itin džiaugėsi Lietuvos studentų rinktinės treneris A. Matulevičius. Nuaidėjus finaliniam lemiamų rungtynių teisėjo švilpukui, jis pagautas itin smagių emocijų atliko unikalų salto šuolį ir taip pasveikino savo komandos žaidėjus bei sirgalius su šia įsimintina pergale.

Aurimas Matulevičius | Organizatorių nuotr.

Aurimas Matulevičius | Organizatorių nuotr.

O džiaugtis ir švęsti šią čempionišką pergalę Čikagos „Žalgiriui“ buvo išties verta: juk paskutinį kartą analogišku pasiekimu Pasaulio lietuvių „sostinės“ Lemonto krepšinio aikštelėje žalgiriečiai džiaugėsi dar 2006 metais. Beje, tąsyk čikagiečiai ŠALFASS pirmenybes buvo laimėję net 4 kartus iš eilės, bet po to sekančio stipriausios Šiaurės Amerikos vyrų krepšinio komandos titulo teko pralaukti vos ne du dešimtmečius.

Vyrų „B“ grupės čempionais tapo Naujojo Džersio „Liepsnos“ krepšininkai, kurie finale nugalėjo Čikagos „Lituanica-2“ komandą. Bronzos medaliai atiteko „Lietkabelio“ krepšininkams.

Nauji stalo teniso ir kėglių nugalėtojai ir čempioniškas moterų duetas

ŠALFASS stalo teniso varžybų čempionu pirmąkart tapo čikagiškis Aurimas Žemaitaitis, kuriam atiteko čempiono medalis E.R. Čapo atminimui skirta pereinamoji taurė.

Vos prieš kelias savaites vykusiose varžybose Čikagos lietuvių stalo teniso taurę (STT) laimėjęs A.Žemaitaitis, savo sėkmę pakartojo ir ŠALFASS žaidynėse. Finale A.Žemaitaitis įveikė sidabrinį prizininką Tadą Karlinską, o bronzos medalis atiteko Renatui Lapinskui.

Džiaugsmingų emocijų netrūko dvejetų varžybose, kuriose savo pranašumą prieš vyrus įrodė ir ŠALFASS aukso medaliais pasidabino vieningas moterų duetas – Brigita Dubrindienė ir Raimonda Šimkonienė. Jos įveikė ir už savęs paliko sidabrinį Renato Lapinsko ir Kęstutis Vileikio duetą bei bronzinę Zitos Šilionokienės-Bayr ir Tado Karlinsko porą.

Kėglių varžybose praėjusių metų ŠALFASS žaidynių sėkmės nepavyko pakartoti šeimyniniam Andriaus Ančiulio ir Julijos Ančiulių duetui. Praėjusių metų individualių vyrų ir moterų grupių čempionai šiemet tenkinosi žemesnės prabos medaliais.

Vyrų „A“ pajėgumo grupėje nepralenkiamas buvo Darius Karaliūnas, kuris aplenkė antroje ir trečioje vietose atitinkamai likusius Aurimą Bartašką ir Andrių Ančiulį.

Boulingo varžybų dalyviai | Organizatorių nuotr.

Boulingo varžybų dalyviai | Organizatorių nuotr.

Tuo metu, pajėgiausioje moterų žaidėjų grupėje aukso medaliu pirmąkart pasidabino Dalia Chalafianaitė, aplenkusi praėjusių metų ŠALFASS kėglių turnyro čempionę Juliją Ančiulienę bei bronzos medalį laimėjusią jos dukrą Kotryną Ančiulytę.

Vyrų „B“ grupės nugalėtoju tapo lietuvę vedęs kartvelas Giorgi Gvatua, aplenkęs Arūną Vaišvilą ir Dainių Ruževičių. Tarp moterų šioje grupėje stipriausia buvo Žaneta Matusaitė, kuri įrodė savo pranašumą prieš sidabro ir bronzos medalius atitinkamai laimėjusias Vaidą Bartašką bei jos dukrą Kają Bartašką.

Mišrių dvejetų varžybų prizininkais tapo A. Ančiulis ir Ž. Matusaitė (1 vieta), D. Karaliūnas ir J. Ančiulienė (2 vieta), A. Bartaška ir K. Ančiulytė (3 vieta).

ŠALFASS vadovas džiaugėsi žaidynių sėkme

Pereitų metų pabaigoje sugrįžęs pastoviam gyvenimui į gimtinę ŠALFASS prezidentas Laurynas R. Misevičius šįkart 71-ųjų žaidynių sėkme džiaugėsi iš Kauno: „Esu tiesiog sužavėtas, matydamas tokį didelį 71-ųjų ŠALFASS kasmetinių jaunių ir suaugusiųjų sporto švenčių organizatorių entuziazmą. Tiek mūsų jaunimo krepšinio turnyras Klyvlende, tiek pagrindinės žaidynės, praėjusį savaitgalį vykusios Lemonte, praėjo labai sklandžiai. Tik jaučiu liūdesį, kad pirmąsyk po 20 metų iš eilės dalyvavimo visose mūsų sporto Sąjungos kasmetinėse sporto šventėse šiemet aš negalėjau būti kartu su visais bendražygiais. Tačiau užsiauginome gabų atžalyną, kuris manau be jokių problemų perims visą ŠALFASS renginių organizavimą ir toliau sėkmingai tęs sporto tradicijas išeivijoje.

Pete Titas ir jo vadovaujamas „Žaibo“ sporto klubas Klyvlende, o taip pat „Lituanica“ atstovai Aurimas Matulevičius ir broliai Paulius bei Antanas Riškai Čikagoje tikrai profesionaliai surengė pagrindines 2023-ųjų ŠALFASS sporto šventes, kuriose apsilankė šimtai dalyvių ir žiūrovų.

Smagu, kad itin tvirtai laikosi ir antrąja populiariausia ŠALFASS sporto šaka jau kuris laikas tapęs stalo tenisas, o antrus metus iš eilės stambiausios išeivijos lietuvių sporto organizacijos žaidynes papuošė ir kėglių varžybos“ – prabėgusių ŠALFASS žaidynių sėkme džiaugėsi Laurynas R. Misevičius.

Čikagos „Žalgiris“ | Organizatorių nuotr.

Čikagos „Žalgiris“ | Organizatorių nuotr.

Laurynas Misevičius nuoširdžiai padėkojo ištikimiausiam ilgamečiui ŠALFASS rėmėjui Lietuvių Fondui, kurio įsteigta taurė šiais metais atiteko vyrų krepšinio „A“ grupės turnyro MVP tapusiam Pauliui Žilinskui. Čikagos „Žalgirio“ krepšininkai savo iškovotą kasmetinį Lietuvių Fondo piniginį prizą, tūkstančio dolerių premiją, žaidynių nugalėtojais tapusios komandos paskiriamą kokiai nors JAV įregistruotai lituanistinei mokyklai, perdavė „Pelėdžiukų“ mokyklėlei, veikiančiai Naperville, IL nuo 2017 m.

itais metais, 72-ąsias ŠALFASS išeivijos lietuvių sporto žaidynes numatoma surengti JAV kaimyninėje Kanadoje, kur iš L.R.Misevičiaus žaidynių vadovo vairą perims ir joms vadovaus Stasys Kuliavas. Visus išeivijos lietuvių sportininkus iš JAV ir Kanados varžytis dėl apdovanojimų pakvies Kanados Sporto Apygarda, kartu su Toronto „Aušros“, „Vyčio“ ir Mississaugos „Anapilis“ sporto klubais.

Tuo tarpu šį rudenį, spalio mėn. 21-22 dienomis visus kviečiame ir į jubiliejinį, 20-ąjį „Ambasadoriaus taurės“ krepšinio turnyrą, kuris vyks JAV sostinės rajone – paprastai jame dalyvauja Amerikos lietuvių, ES diplomatinių atstovybių ir vietinių amerikiečių, valstybinių institucijų komandų atstovai.

Didžiausios išeivijos sporto mėgėjų organizacijos sėkmės istorija tęsiasi!

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų