Europos autokroso čempionato etapo išvakarėse Vilkyčių trasoje suplazdėjo dešimties šalių vėliavos

2023.06.09 18:34
Europos autokroso čempionato administracinė komisija | Organizatorių nuotr.

Europos autokroso čempionato administracinė komisija | Organizatorių nuotr.

 Jau rytoj Vilkyčių automobilių sporto komplekse prasidės dvi dienas truksiantis antrasis Europos automobilių kroso čempionato etapas. Jo metu prie starto stos beveik šešios dešimtys pilotų iš dešimties šalių.

Šiose varžybose birželio 10-11 dienomis bus galima išvysti tris Europos autokroso dalyvių klases – „Junior Buggy“, „Buggy 1600 ir „Super Buggy“. Penktadienį įvykusios administracinės komisijos metu startui reikiamus dokumentus pateikė didžioji dalis ekipų. Vėluojantys tą padaryti šiandien analogiškas procedūras galės atlikti šeštadienį ryte, bet tam turės tik kiek daugiau nei valandą. Dėl šios priežasties administracinė komisija daugiausiai darbo turėjo šiandien.

Po jos paaiškėjo, kad Vilkyčiuose prie starto išsirikiuos beveik 60 bagių net iš dešimties valstybių. Visų jų vėliavos varžybų išvakarėse suplazdėjo prie įvažiavimo į Vilkyčių automobilių sporto kompleksą. Savaitgalį čia bus galima išvysti Lietuvos, Latvijos, Vokietijos, Prancūzijos, Čekijos, Nyderlandų, Austrijos, Šveicarijos, Moldovos ir Liuksemburgo lenktynininkus. Mūsų šalies garbę „Buggy 1600“ klasėje gins Saulius Žunda, Kęstutis Krakys ir Tomas Skrodenis. Be to, Vilkyčiuose lenktyniaus ir nacionalinių klasių atstovai. Jie varžysis kėbuliniais automobiliais 1600-2000 ir „SuperCars“ kategorijose.

Jei penktadienį trasoje motorai dar negaudė, tai šeštadienį čia veiksmas virs jau pilnu pajėgumu. Jau 10.30 val. prasidės laisvosios treniruotės.

Jų metu į trasą pajudės visų Europos automobilių kroso čempionato klasių dalyviai su savo bagiais. Jiems čia reikės įveikti 2 ratus. Būtent ši laisvųjų treniruočių sesija bus pirmasis ir paskutinis kartas, kai sportininkai galės negalvoti apie rezultatą ir tiesiog testuoti savo techniką bei susipažinti su Vilkyčių trasos konfigūracija.

12 val. numatyti pirmieji Europos automobilių kroso čempionato dalyvių chronometruojami važiavimai, o 13.15 numatyta ir antroji šių, chronometruojamų važiavimų sesija.

Europos autokroso čempionato administracinė komisija | Organizatorių nuotr.

Europos autokroso čempionato administracinė komisija | Organizatorių nuotr.

Po jos Europos autokroso čempionato etapo dalyviai trasą užleis Nacionalinių klasių sportininkams, kurie 14.05 val. pradės savo chronometruojamus važiavimus.

Pirmasis kvalifikacinis važiavimas Europos automobilių kroso čempionato etapo dalyvių lauks 15 val. Iš karto po jų viena po kitos seks ir dvi Nacionalinių klasių kvalifikacijos.

Šeštadienį trasoje nustojus gausti varikliams, 18 val. vyks koncertas, o po jo pultą perims ir vakarėlį jau dalyvių parke pratęs lenktynininkas ir didžėjus iš Latvijos Mareks Dainis - DJ [Ex] da Bass. Į jo pasirodymą taip pat galės patekti visi žiūrovai, turintys bilietus į varžybas. Be to, pramogų netrūks ir mažiesiems renginio dalyviams – jų lauks atrakcionai ir batutai.

Sekmadienį, birželio 11 dieną veiksmas Vilkyčių autosporto komplekse prasidės nuo 9.30 val., kai prie starto savo antrai kvalifikacijai rikiuosis Europos automobilių kroso čempionato dalyviai. 10 val. trasą perims Nacionalinių klasių sportininkai, startuosiantys trečioje kvalifikacijoje. Po jų

11 val. vėl startuos Europos autokroso čempionato bagiai, kurie varžysis trečioje kvalifikacijoje.

12.30 val. numatytas iškilmingas renginio atidarymas, kuriame visi dalyviai apvažiuos garbės ratą Vilkyčių trasoje. Parado rate pasirodys ir senovinių automobilių parodos dalyviai, kurių technika visą dieną iš arti bus galima apžiūrėti trasos prieigose vyksiančioje parodoje. 13.30 val. numatyti Nacionalinių klasių pusfinalių važiavimai. 14 val. pusfinaliuose pasirodys ir Europos automobilių kroso čempionato dalyviai.

Europos autokroso čempionato administracinė komisija | Organizatorių nuotr.

Europos autokroso čempionato administracinė komisija | Organizatorių nuotr.

Didžioji varžybų savaitgalio kulminacija prasidės 15 val. kai prie starto savo lemiamam mūšiui stos Nacionalinių klasių dalyviai. Iš karto po jų, 15.30 val. numatyti ir pagrindiniai Europos autokroso čempionato klasių finalai.

Galiausiai viską vainikuos iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu suplazdės nugalėtojų šalių vėliavos ir nuskambės nacionaliniai himnai. Apdovanojimai numatyti 17 val.

Daugiau informacijos apie artėjantį FIA Europos automobilių kroso čempionato etapą, bilietų kainas ir kitą informaciją galima rasti organizatorių „Facebook“ puslapyje ir http://www.askvilkyciai.lt.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų