Rusai ir baltarusiai su tam tikromis išlygomis grąžinami ir į irklavimo varžybas (1)

2023.06.07 16:33
Irklavimas | Scanpix nuotr.

Irklavimas | Scanpix nuotr.

 Tarptautinė irklavimo federacija (FISA), reaguodama į naująsias tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) rekomendacijas, pranešė, jog daliai rusų ir baltarusių leis startuoti šių metų pasaulio čempionate Belgrade (Serbija), kuris įvyks rugsėjo mėnesį.

FISA pranešė, kad apribojimai rusams ir baltarusiams bus kiek griežtesni nei kai kuriose kitose sporto šakose. Čia šalių agresorių sportininkai ne tik negalės naudoti savo šalių simbolikos, turės nepriklausyti savo šalių karinėms struktūroms ir viešai nepalaikyti karo Ukrainoje, bet ir galės startuoti ne visose rungtyse.

FISA nusprendė, kad rusai ir baltarusiai negalės dalyvauti keturviečių ir aštuonviečių valčių lenktynėse.

Pasaulio čempionate šalių agresorių sportininkai bus įleisti į vienviečių valčių ir pavienių dviviečių valčių lenktynes. Ta pati sąlyga galios ir pasaulio jaunimo (iki 23 metų) irklavimo čempionate.

Kiek daugiau galimybių rusai su baltarusiais turės pasaulio jaunių (iki 19 metų) čempionate. Ten negalios draudimas porinėms dvivietėms valtims.

Toks FISA sprendimas reiškia, kad svarbiausiuose irklavimo čempionatuose veikiausiai nebematysime Ukrainos sportininkų. Ši valstybė yra priėmusi aiškų sprendimą nestartuoti vienose varžybose su šalių agresorių atstovais.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų