Taškus Bauskėje pasidalinusių Europos autokroso čempionato dalyvių žvilgsniai krypsta į Vilkyčius

2023.06.05 15:23
Toms Paipals nuotr. | Organizatorių nuotr.

Toms Paipals nuotr. | Organizatorių nuotr.

 Praėjusį savaitgalį Latvijoje, Bauskėje surengtas antrasis Europos automobilių kroso čempionato etapas. Jame jėgas išmėgino greičiausi Senojo žemyno lenktynininkai, vairuojantys bagius. Po lenktynių kaimyninėje Latvijoje sportininkų žvilgsniai jau krypsta į Lietuvos pusę, mat jau artėjantį savaitgalį analogiška drama virs mūsų šalyje – Vilkyčių automobilių sporto komplekse, kur bus surengtas trečiasis Europos automobilių kroso čempionato etapas.

Europos automobilių kroso čempionato etapas Bauskėje buvo pažymėtas ne tik permainingais orais, bet ir nenuspėjama važiavimų baigtimi. Iki pat finalų visų klasių trejetukuose greičiausiųjų pavardės vis keisdavosi pozicijomis, tad prognozuoti, kuriems iš sportininkų dienos gale teks garbė laistytis šampanu ir į viršų kelti taures, buvo praktiškai neįmanoma. Be to, varžybose netrūko ir aštrių momentų, kai žūtbūtinė kova dėl kiekvieno trasos centimetro virsdavo susidūrimais ar net virtimais.

Galiausiai sekmadienį paaiškėjo visų Europos autokroso čempionato klasių nugalėtojai ir prizininkai ir tai leidžia daryti prielaidą, kad šie sportininkai yra potencialūs pretendentai lipti ant prizininkų pakylos ir Vilkyčiuose.

Po dviejų varžybų dienų ir daugybės kvapą gniaužiančių momentų klasėje „Super Buggy“ nugalėtoju tapo prancūzas Vincentas Mercier. Jis įveikė net 18 oponentų, o finale artimiausią persekiotoją Petr Nikodem iš Čekijos aplenkė 6 sekundėmis. Dėl trečiosios pozicijos finale susikovė du garsūs latviai – praeityje žymus ralio lenktynininkas Maris Neikšans ir autokroso specialistas Ervins Grencis. Būtent pastarasis vos 0,2 sek. pranoko tautietį ir iškovojo trečiąją vietą.

„Junior Buggy“ įskaitoje startavo 13 sportininkų ir čia pirmąją vietą iškovojo Arnoštas Florianas iš Čekijos. Jis finiše kiek daugiau nei pusės sekundės pranašumu įveikė prancūzą Malone Feuillade. Ant trečiosios vietos laiptelio prasibrovė viena iš trijų šioje klasėje lenktyniavusių merginų, čekė Eliška Plna.

„Buggy 1600“ klasėje triumfavo austras Remo Kobras. Finale jis užtikrintai pranoko prancūzą Damien Crepeau. Trečiosios vietos taurė įteikta vienam greičiausių čekų Jakub Novotny. Šioje klasėje varžėsi ir du lietuviai – Tomas Zavarskis ir Saulius Žunda. Jie galutinėje klasifikacijoje išsirikiavo atitinkamai 25-oje ir 20-oje vietose iš 26 startavusių dalyvių.

Apie tai, kokius nuotykius, sėkmes ir nesėkmes mūsų tautiečiai patyrė antrame etape Bauskėje – jau kitame pranešime.

Daugiau informacijos apie artėjantį FIA Europos automobilių kroso čempionato etapą, bilietus kainas ir kitą informaciją galima rasti organizatorių „Facebook“ puslapyje ir http://www.askvilkyciai.lt.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų