Lietuvos šokėjai: senjorai ir jauniai iš pasaulio čempionatų parsiveža antrą ir ketvirtą vietas

2023.06.05 15:21
Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė-Rimkienė (LSŠF nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė-Rimkienė (LSŠF nuotr.) | Organizatorių nuotr.

 Praėjęs savaitgalis buvo vienas iš paskutinių šį sezoną, kuomet Lietuvos šokėjai varžėsi atsakingose tarptautinėse varžybose. Tačiau sezono pabaiga nenuvylė: Lietuvos senjorai savo amžiaus grupės pasaulio čempionate iškovojo sidabrą, mūsų šalies jauniai pateko į savo kategorijos pasaulio čempionato finalą, gerai pasirodė ir jaunimas Europos čempionate.

Vokietijos Brėmeno mieste gegužės 2 – 4 dienomis įvyko net du pasaulio čempionatai: senjorų II amžiaus grupės (40 – 55 metų šokėjai) standartinių šokių ir jaunių II amžiaus grupės (14 – 15 metų šokėjai) dešimties šokių disciplinos.

Itin gerai pasaulio čempionate pasirodė senjorų grupės šokėjai Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė-Rimkienė iš Kauno „Kaspino“. Nuo pirmųjų varžybų turų šokėjai įsitvirtino tarp lyderių, o finale stojo į kovą dėl medalių. Keturi jų šokiai finale – lėtas valsas, tango, Vienos valsas ir kvikstepas – buvo įvertinti antrosiomis vietomis, o fokstrotas – trečiąja, tad iš viso finale duetas surinko 11 balų. Mūsiškiai nusileido tik Ispanijos šokėjams Rubenui Vicianai Lopezui ir Evai Mojai, surinkusiems 5 balus.

Šio čempionato bronzą namo išsivežė Latvijos šokėjai Gatis ir Julija Simsonai su 14 balų. Priminsime, kad, finale šokius vertinant vietomis, mažesnis balų skaičius lemia aukštesnę vietą.

Šiek tiek sėkmės iki planetos pirmenybių podiumo Vokietijoje pritrūko jaunių amžiaus grupės šokėjams Lukui Jasinevičiui ir Meidai Kybartaitei iš Vilniaus „Šokio technikos akademijos“. Galutinėje įskaitoje Lietuvos pora užėmė aukštą 4-ąją vietą.

Meida Kybartaitė ir Lukas Jasinevičius (LSŠF nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Meida Kybartaitė ir Lukas Jasinevičius (LSŠF nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Dešimties šokių pasaulio čempionate bendrai buvo vertinami ir standartiniai šokiai, ir Lotynų Amerikos šokiai. L. Jasinevičius ir M. Kybartaitė finale surinko 40 balų: už daugelį šokių teisėjai jiems skyrė ketvirtąsias vietas, tačiau lėtas valsas ir kvikstepas, vertintojų nuomone, buvo verti trečiosios vietos, o rumba ir pasodoblis – penktosios.

Jaunių grupės pasaulio čempionato medalius išsidalino šios poros: dažnai Lietuvoje besitreiruojantys Vokietijos atstovai Yigitas Bayraktaras ir Lukrecija Kūraitė su 10 balų, Rumunijos šokėjai Marius Tiberiu Padurean ir Adelina Stanciu su 20 balų bei Latvijos sportininkai Jegors Prokins ir Polina Karimova su 32 balais.

Į Europos dešimties šokių disciplinos čempionatą, kuris buvo surengtas Slovakijos Košicės mieste gegužės 3 d., vyko ir Lietuvos jaunimas (16 – 18 metų amžiaus šokėjai). Pirmus metus šioje amžiaus grupėje šokantys Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė iš Klaipėdos „Žingsnio“ ir Kauno „Sūkurio“ užėmė 9-ąją vietą pusfinalyje. Čia medaliai išdalinti Rumunijos, Lenkijos ir Latvijos šokėjams.

Be pasaulio pirmenybių tiek Vokietijoje, tiek Slovakijoje mūsų šalies sportininkai varžėsi ir pasaulio bei Europos reitingų varžybose. Slovakijoje jaunimo Lotynų Amerikos šokių pasaulio reitingo varžybų nugalėtojais tapo K.Mlinskas ir L.Rudnickaitė, suaugusiųjų standartinių šokių grupės sidabrą laimėjo Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė, o jaunių I Europos reitingo sidabrą – Eimantas Vilčinskas ir Kira Volkova.

Vokietijoje pasaulio reitingo varžybose sidabrą laimėjo Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė, varžęsi jaunimo standartinių šokių programoje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų