Atskleidė vaikščiojimo magiją – kaip ėjimas keičia savijautą?

2023.06.05 12:59
„Ėjimo“ renginys | Organizatorių nuotr.

„Ėjimo“ renginys | Organizatorių nuotr.

 Paskutinį pavasario sekmadienį vykusio „Ėjimo“ metu startuolis „Mindletic“ ėmėsi išskirtinės užduoties: pamatuoti, kaip masiniai ėjimo renginiai prisideda prie dalyvių emocinės savijautos. Rezultatai patvirtina tai, kas iki šiol buvo tik numanoma ir spėliojama. Ilgų distancijų ėjimas ne tik palaiko gerą savijautą, bet ir verčia didžiuotis įveiktais kilometrais.

Dukart per metus vykstančio Ėjimo dalyviai kviečiami įveikti 5, 10 arba 25 kilometrų ilgio, specialiai kiekvienam renginiui sudarytą, unikalią trasą Vilniaus mieste. Šį kartą psichologų komanda renginio dalyvių prašė įvertinti savijautą prieš leidžiantis į žygį, jo metu ir grįžus.

Daug tyrimų atskleidžia reguliaraus vaikščiojimo naudą širdžiai, stuburui, kojoms bei, žinoma, emocinei sveikatai. Tačiau tik apibendrinus renginyje surinktus duomenis, galima daryti išvadas, kad net ir vienas pasivaikščiojimas masiniame ėjimo renginyje išties padės jaustis geriau.

„Net 85% iš visų dalyvių pažymėtų emocijų, pasižymėjo aukštu energijos ir malonumo lygiu, o renginio eigoje ši dalis dar paaugo“, – sako „Mindletic“ duomenų mokslininkė ir psichologė Ieva Žeromskaitė. Anot jos apibendrintų duomenų rezultatų, magiškas ėjimo efektas atsiskleidžia tuo metu, kai ėjikai pasiekia finišą. „Be to, kad renginio metu dalyviai jaučiasi pozityviai, finišavę jie tarp savo emocijų įvardija pasididžiavimą, džiaugsmą bei įkvėpimą“, – priduria I. Žeromskaitė.

„Ėjimo“ renginys | Organizatorių nuotr.

„Ėjimo“ renginys | Organizatorių nuotr.

Taigi, norite jaustis geriau? Eikite pasivaikščioti. Ėjimas, tiek kaip kasdienė veikla, tiek kaip iššūkis įveikti ilgą distanciją, yra puiki treniruotė ir kūnui, ir protui. Juk pusdieniui išėjus pasivaikščioti, kojose jausis tik lengvas nuovargis, tačiau galvoje kils naujų minčių ir įkvėpimų.

Kitas „Ėjimas Vilniuje“ – spalio 1 d. Į 5, 10 ir 25 km trasas norintieji nemokamai registruotis galima jau dabar www.ejimas.lt. Projektas bendrai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis ir yra programos „Vilnius 700“ dalis, todėl finišo medaliai bus papuošti Vilniaus legendomis – sostinėje gyvenusiais ir ją kūrusiais istoriniais veikėjais.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų