A.Gelažninkas įveikė „Taklimakan rally“ antroje vietoje: gera treniruotė net ir labiausiai patyrusiems

2023.05.31 13:23
„AG Dakar School“ nuotr. | Komandos nuotr.

„AG Dakar School“ nuotr. | Komandos nuotr.

 12 dienų klaidžioje Taklamakano dykumoje, daugiau nei 1700 kilometrų, sudarančių devynis greičio ruožus bei kelios poilsio dienos – taip atrodė „Taklimakan rally“. Šiandien, uždėjus 45 kilometrų ilgio tašką, jis baigės ir Arūnas Gelažninkas gali pagaliau lengviau atsikvėpti, nes tikslas – ralio podiumas – pasiektas užtikrintai, finišuojant antroje vietoje.

Paskutinis greičio ruožas, nors ir labai trumpas, bet buvo itin vaizdingas. Trasa raizgėsi į kalnų papėdes ir leidosi žemyn. „Labai vaizdinga trasa. Himalajų kalnai, snieguotos viršūnės, tai ir važiavom taip banguodami - į kalną, žemyn, vėl į kalną, vėl žemyn, bet buvo ir siaurų keliukų, pavojingų vietų. Suvažiavome labai greitai, užtrukau 40 minučių, tai galima sakyti, jog greičio ruožas nieko nebesprendė, reikėjo tiesiog ramiai ir saugiai suvažiuoti bei pasimėgauti vaizdais“, – apie paskutinę ralio dieną kalbėjo lenktynininkas.

Ralį A. Gelažninkas užbaigė užtikrintoje antroje vietoje. Komandos kolega, Bradas Coxas iš Pietų Afrikos Respublikos, buvo nepavejamas – lietuvis nuo čempiono atsiliko pusvalandžiu. Tiesa, konkurentams lietuvį aplenkti paskutiniuose ralio etapuose buvo tik teorinės galimybės, kadangi trečioje vietoje finišavęs kinų sportininkas Yakepu nuo A. Gelažninko atsiliko beveik pusantros valandos.

„AG Dakar School“ nuotr. | Komandos nuotr.

„AG Dakar School“ nuotr. | Komandos nuotr.

Apžvelgdamas visą pastarųjų dviejų savaičių patirtį Kinijoje, sportininkas džiaugėsi galimybe dalyvauti tokiose varžybose. „Vakar kūną labai kaustė nuovargis, o šiandien, kai jau viskas baigėsi, atrodo net tas jausmas dingo. Ralis labai patiko – trasos įspūdingos ir sudėtingos. Kelio knyga ir navigacija taip pat paserviravo nemažai iššūkių, tad tai tikrai labai gera treniruotė visiems – ir patyrusiems, ir naujokams. Reikėjo daug fizinių jėgų, bet emocijos finiše viską atperka. Dabar tiesiog noriu gerai išsimiegoti.“

Į Lietuvą A. Gelažninkas sugrįš už poros dienų – birželio 2 d. Tiesa, birželį Lietuvoje sportininkas neužsibus – jau birželio 12 d. išvyksta į treniruotes Indijoje. Po jų seks vos kelių dienų atokvėpis ir prieš pat Jonines, kartu su „AGDakar School“ komanda bei žmona Emilija vyks į Breslau ralį Lenkijoje. Tiesa, čia vairuoti jam neteks – motociklininkas užims šturmano vietą bagyje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų