07-27, 12:00
Olimpiada
Australija
-
Ispanija
-
07-27, 14:30
Olimpiada
Vokietija
-
Japonija
-
07-27, 18:15
Olimpiada
Prancūzija
-
Brazilija
-
07-27, 22:00
Olimpiada
Graikija
-
Kanada
-
07-28, 12:00
Olimpiada
Pietų Sudanas
-
Puerto Rikas
-
07-28, 18:15
Olimpiada
Serbija
-
JAV
-
07-30, 12:00
Olimpiada
Ispanija
-
Graikija
-
07-30, 14:30
Olimpiada
Kanada
-
Australija
-
07-30, 18:15
Olimpiada
Japonija
-
Prancūzija
-
07-30, 22:00
Olimpiada
Brazilija
-
Vokietija
-
07-31, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
-
Serbija
-
07-31, 22:00
Olimpiada
JAV
-
Pietų Sudanas
-
08-02, 12:00
Olimpiada
Japonija
-
Brazilija
-
08-02, 14:30
Olimpiada
Australija
-
Graikija
-
08-02, 18:15
Olimpiada
Kanada
-
Ispanija
-
08-02, 22:00
Olimpiada
Prancūzija
-
Vokietija
-
08-03, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
-
JAV
-
08-03, 22:00
Olimpiada
Serbija
-
Pietų Sudanas
-

15-metės debiutantės A lygoje: „Didžiuojamės būdamos MFA „Žalgirio“-MRU dalimi“

2023.05.26 10:37
Laura Grucytė ir Radvilė Kelečiūtė | Klubo nuotr.

Laura Grucytė ir Radvilė Kelečiūtė | Klubo nuotr.

MFA „Žalgiris“-MRU turi kuo didžiuotis. Komanda pirmąkart istorijoje tapo pirmojo rato A lygos nugalėtoja, o A lygoje į sudėtį įtraukiama vis daugiau akademijos auklėtinių. Per pastarąją savaitę stipriausią šalies moterų futbolo diviziono krikštą gavo Laura Grucytė ir Radvilė Kelečiūtė. Pastaroji savo debiutą netgi įprasmino įvarčiu į Joniškio „Saned“ komandos vartus.

Abiem merginoms po 15 metų, tad laiko tobulėjimui jos turi iki soties. O kol tiek Laura, tiek Radvilė mėgaujasi gautu šansu.

Merginos, prisiminkite tą dieną, kai sugalvojote, kad norite būti futbolininkėmis. Kas lėmė tokį sprendimą?

Laura: Tai nutiko, kai pirmą kartą atėjau į stadioną žiūrėti rungtynių. Tada aš sau pasakiau, kad būsiu futbolininke.

Radvilė: Darželyje atsirado pirmoji meilė futbolui ir nuo to laiko pradėjau mąstyti apie futbolo lankymą. Mama nelabai norėjo manęs leisti,bet aš buvau užsispyrusi ir neleidau savo svajonės paleisti.

Tuo metu beveik nebuvo mergaičių futbolo komandų. Tėtis nusivedė mane į A lygos rungtynes, kuriose žaidė mano giminaitė Laura Ruzgutė. Labai sužavėjo jos žaidimas ir visas moterų futbolas.

Po mergaičių futbolo vasaros stovyklos man pasiūlė nueiti į savo pirmąją treniruotę MFA „Žalgiryje“, kur ir sutikau savo pirmąją trenerę Laurą.

Kokie buvo įspūdžiai iš pirmos treniruotės? Galvojote, kad norėtumėt sugrįžti kuo greičiau? Ar abejojote, jog tai jūsų veikla?

Laura: Pirmoji treniruotė visada būna sunki. Nieko nepažįsti, nei komandos nei treneriu, tačiau nepaisant to, man labai patiko ir stengiausi nepraleisti nei vienos treniruotės.

Radvilė: Atėjus į pirmą treniruotę, nemeluosiu, buvo stiprus jaudulys, nes vos atėjus pamačiau, kad visos mergaitės buvo vyresnės ir gerai žaidė. Įsibėgėjus treniruotei, ne per geriausiai sekėsi, bet visos buvo draugiškos ir labai geranoriškos. Komandinis darbas mane labai sužavėjo. Po treniruotės iš karto norėjau į kitą treniruotę. Tuo neabejojau, nes visada svajojau žaisti futbolą profesionalioje komandoje.

Kada supratote, kad galite tobulėti kaip futbolininkės?

Laura: Kai nuo pirmos dienos iki Kalėdų nepraleidau nei vienos treniruotės ir treneriai leido įsigyti savo pirmąją futbolo aprangą.

Radvilė: Kai gavau kvietimą žaisti Lietuvos merginų U-15 rinktinėje, nors man buvo tik 13 metų. Tai paskatino dar daugiau treniruotis ir įdėti daugiau pastangų. Būdama su geriausiomis Lietuvos merginomis jaučiu didesnį fizinį krūvį ir asmeninį tobulėjimą, atrandu vis didesnį pasitikėjimą savo jėgomis.

Tuomet buvo kažkas, į ką norėjote lygiuotis?

Laura: Tai buvo mano pirmoji trenerė Laura Ruzgutė. Visada norėjau pasiekti jos lygi. Radvilė: Ir aš visada norėjau lygiuotis į Laurą.

Kokius tikslus buvote užsibrėžusios tuomet, kokius esate užsibrėžusios dabar?

Laura: Tuomet norėjau laimėti pirmąjį savo čempionatą, įmušti savo pirmąjį įvartį ir labai norėjau žaisti „Barcelona“ klube. Kol kas mano didžiausi tikslai yra su komanda laimėti WU-17 ir WU-15 čempionatus. Radvilė: Pirminis tikslas buvo žaisti rinktinėje, o kitas mano tikslas – nesustoti tobulėti, turėti kuo daugiau tarptautinių varžybų.

Debiutas A lygoje. Labai virpėjo kojos?

Laura: Na taip, buvo baisu, bet kai pradedi žaisti baimė po truputį išeina ir įsilieji į žaidimą.

Radvilė: Buvo tikrai to jauduliuko, bijojau padaryti daug klaidų, bet išėjus į aikštę, visos baimės dingo ir atsirado tik pasitikėjimas. Tuomet pavyko pasižymėti. Net nesitikėjau, kad gausiu tokį tobulą perdavimą iš Ugnės Slankauskaitės. Smūgio metu nesitikėjau, kad įmušiu, nes atrodė lyg kamuolys skrenda tiesiai į vartininkę. Po įvarčio kurį laiką netikėjau, jog aš įmušiau. Labai džiaugiuosi, kad startas toks buvo sėkmingas ir pilnas emocijų, o svarbiausia komanda laimėjo.

Kaip vertinate tai, kad MFA „Žalgiris“ šiuo metu užima pirmą vietą moterų A lygoje?

Laura: Labai didžiuojuosi savo komanda ir tikiu, kad MFA „Žalgiris“ gali tapti čempionu.

Radvilė: Manau tai parodo, kad aš tobulėju labai gerame futbolo klube. Vertinu labai merginų draugiškumą ir palaikymą. Komanda turi stiprią ir užsispyrusią dvasią, kuri nedingsta net praleidus įvartį.

Trys su futbolu susiję norai, kurie turėtų atsitikti iki sulaukus aštuoniolikos..

Laura: Norėčiau A lygoje įmušti įvartį, tapti startinės sudėties žaidėja A lygoje bei išskristi iš Lietuvos ir tęsti karjerą stiprioje Europos komandoje.

Radvilė: Noriu žaisti A lygoje komandos starto vienuoliktuke, žaisti užsienio komandoje ir uždirbti pinigų žaidžiant mylimą žaidimą.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų