0
05-24, 22:00
0
0

„CBet“ sugrįžimo neužteko: seriją uždaręs „Rytas“ tiesiausiu keliu žengė į finalą (2)

2023.05.25 20:51
Marcusas Fosteris l Irmanto Gelūno/BNS Foto nuotr.

Pirmuoju „Betsafe-LKL“ čempionato finalininku tapo Vilniaus „Ryto“ krepšininkai.

Giedriaus Žibėno vadovaujama ekipa namuose po sunkios kovos 90:85 (16:22, 26:16, 29:22, 19:25) pranoko Jonavos „CBet“ komandą.

Pusfinalio seriją vilniečiai laimėjo „sausu“ rezultatu 3-0.

Mūšyje dėl aukso dabartiniai čempionais kausis su Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ poros nugalėtoju. Šioje serijoje 2-0 pirmauja žalgiriečiai.

Taškų kraitį pirmieji mače atidarė aikštės šeimininkai, kai pataikė du baudų metimus (2:0), bet netrukus sekė dvi rezultatyvios jonaviškių atakos paeiliui (2:4).

Atstumas tarp komandų dar labiau padidėjo kai tritaškį pataikė Jeffery Garrettas (8:16).

Ketvirčio pabaigoje vilniečiai perpus sumažino atsilikimą (12:16), tačiau Virginijaus Šeškaus auklėtinių situaciją gerino J.Garretto tikslus metimas – 16:22.

Antrojo kėlinio pradžioje iniciatyva priklauso svečiams iš Jonavos. Jie pridėjo dar šešis taškus be atsako ir po Aurimo Majausko tolimo šūvio pirmą kartą susitikime įgijo dviženklį pranašumą (16:28).

Aikštės šeimininkai iškart reagavo į situaciją ant parketo ir po G.Žibėno minutės pertraukėlės surengė atkarpą 9-1, o skirtumas sumenko triskart (25:29). Galiausiai, Jaime‘is Echenique‘as baudos metimu lygino rezultatą (31:31).

Vilniečių rankos atsirišo ir tritaškį smeigęs Margiris Normantas su lig atakos pabaiga leido aikštės šeimininkais kiek atsiplėšti (38:33).

Jonaviškiai kiek priartėjo, bet paskutinėmis sekundėmis Evaldas Kairys drebino krepšį dėjimu – 42:38.

J.Garrettas per pirmuosius du kėlinius buvo surinkęs 16 taškų.

Po didžiosios pertraukos šalies čempionai nebuvo nusiteikę laukti, ką pasiūlys oponentai, o iškart ėmė veiksmų ir siekė išspręsti visus klausimus per trečiąjį kėlinį.

Atstumas greitai išaugo iki 9 taškų (50:41), o dar po dviejų tritaškių ekipas skyrė 12 (58:46).

Aikštės šeimininkai nesustojo ir po atkarpos 7-0 dar labiau atsiplėšė (71:54).

Jonaviškiai ketvirtį uždarė šešiais taškais be atsako. Martino Laksos tritaškis prieš lemiamas 10 minučių dar svečiams kiek suteikė vilties – 71:60.

Ketvirto kėlinio pradžioje komandas skyrė 15 taškų (75:60), tačiau tai netapo nuosprendžiu Jonavos krepšininkams. Šie neketino trauktis ir sparčiai artėjo prie oponentų (78:70).

Svečiai mėgino gelbėtis tolimais metimais ir tas neblogai sekėsi. Po tritaškį smeigęs J.Garrettas ir A.Majauskas mažino skirtumą vos iki 3 taškų (88:85).

Lemiamu metu E.Fridrikssonas prametė, o šansą turėjo jonaviškiai juo nepasinaudojo. Padrikai vykusioje atakoje paskutinėmis sekundėmis kamuolį ties tritaškiu gavęs A.Majauskas metė pro šalį, o visas svečių viltis sudaužė to paties A.Majausko nesportinė pražanga.

Marcusas Fosteris pataikė abu baudų metimus ir padėjo tašką susitikime – 90:85.

„Rytas“: Margiris Normantas 16 (1/2 dvit., 4/7 trit., 2/2 baud.), Marcusas Fosteris 15 (6/6 baud.), Jaime‘is Enechique‘as 11, Justinas Gorhamas ir Gytis Radzevičius po 10, Evaldas Kairys 8, Tomas Lekūnas 5.

„CBet“: Jeffery Garrettas 24 (5/7 dvit., 4/6 trit., 2/4 baud.), Glynnas Watsonas (1/7 trit., 8 rez. perd.) ir Aurimas Majauskas (4/6 trit.) po 16, Martinas Laksa 12, Edvinas Šeškus 9, Dovis Bičkauskis 4.