0
05-24, 22:00
0
0

Įspūdingai žaidę latviai ant menčių paguldė Šveicariją ir įšoko į pasaulio čempionato atkrintamąsias

2023.05.23 22:46
Latvijos rinktinė | Scanpix nuotr.

Antradienį Rygoje (Latvija) ir Tamperėje (Suomija) buvo sužaisti paskutinieji pasaulio čempionato grupių etapo susitikimai.

Dramatiškai paskutinį kelialapį į atkrintamąsias iškovojo Latvijos rinktinė, kuri du kartus pirmavo, sykį atsilikinėjo, tačiau sugebėjo per pagrindinį laiką išplėšti lygiąsias 3:3 su neabejotina grupės lydere Šveicarija ir to užteko, kad jie aplenktų Slovakiją bei užimtų vietą, garantuojančią atkrintamąsias.

Nors latviai jau džiaugėsi vien pratęsimu ir iškovotu kelialapiu, tačiau jie sugebėjo ir pratęsimo metu pelnyti pergalingą įvartį bei šventė pergalę rezultatu 4:3 (0:0, 2:1, 1:2, 1:0), o tai lėmė, kad jie pakilo į trečią B grupės vietą.

Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių ir net be baudos minučių. Jame šveicarai atliko 9 smūgius į vartus, tuo tarpu latviai – 8.

Antrąjį kėlinį latviai pradėjo fantastiškai – po šveicarų klaidos savo zonoje Latvijos rinktinės žaidėjai puikiai uždengė matomumą šveicarų vartininkui, o Ralfas Freibergsas tolimu smūgiu įmušė pirmąjį rungtynių įvartį – 1:0.

Kurį laiką po šio įvarčio latviai žaidė penkiese prieš tris, tačiau tuo pasinaudoti nesugebėjo, o išsilyginus sudėtims, šveicaras Kevinas Fiala (26:02) po išmetimo latvių zonoje gražiu metimu į vartų viršų išlygino rezultatą – 1:1.

Visgi lygybė truko vos 32 sekundes – į greitą ataką išbėgęs latvis Rodrigo Abols (26:34) kurioziškai įmušė dar vieną įvartį ir sugrąžino latviams minimalų pranašumą – 2:1.

Trečiojo kėlinio pradžioje latviai prasižengė, tačiau šveicarai kiekybinės persvaros neišnaudojo. Visgi tik žaidėjui išėjus iš nubaustųjų žaidėjų suolelio, Marco Miranda (47:03) smūgiu iš arti dar kartą išlygino rungtynių rezultatą – 2:2.

Likus žaisti kiek daugiau nei 6 minutes šveicaras Andresas Ambuhlas (53:46) pasiuntė latvius į nokdauną, kai pirmą kartą išvedė šveicarus į priekį 3:2. Visgi jau po minutės latvių sirgaliai sukėlė kurtinantį triukšmą, kai Kaspars Daugavins greitoje atakoje įmušė išlyginamąjį įvartį ir sugrąžino latvių viltis iškovoti bent tašką.

Likus žaisti 10 sekundžių iki pagrindinio laiko pabaigos šveicarai surengė labai pavojingą išpuolį, po kurio kilo susistumdymas ir nuo žaidėjų galvų krito šalmai. Už tai teisėjai latvį Kasparą Daugavins ir Keviną Fiala nubaudė po 2 baudos minutes, tačiau svarbiausia, kad išmetimas jau vyko už latvių zonos. Per likusias sekundes šveicarai nesugebėjo surengti atakos ir nors rezultatas buvo lygus ir komandos dar turėjo žaisti pratęsimą, tačiau latviai jau pradėjo džiaugtis – jie užsitikrino kelialapį į atkrintamąsias.

Pratęsimo metu šveicaras Tanneris Richardas sėdo ant nubaustųjų suolelio, o Rudolfs Balcers (62:25) smūgiu iš krašto padovanojo Latvijai dar didesnę šventę – pergalę prieš iki tol be pralaimėjimų žengusią Šveicariją.

Latviai atliko 28 smūgius į vartus, tuo tarpu šveicarai – 32.

Pergalė lėmė ir tai, kad latviai užėmė ne ketvirtą, o trečią vietą grupėje ir ketvirtfinalyje išvengė JAV rinktinės bei susikaus su Švedija.

A grupės rungtynėse intrigos nebuvo – Suomija 7:1 (3:0, 3:0, 1:1) sutriuškino jau anksčiau šansus patekti į atkrintamąsias praradusią Daniją.