0
05-24, 22:00
0
0

„Panthers“ šokiravo ledo ritulio pasaulį: išmetė iš atkrintamųjų varžybų geriausią reguliarų sezoną NHL istorijoje sužaidusius „Bruins“

2023.05.01 22:47
Floridos „Panthers“ | Scanpix nuotr.

Bostono „Bruins“ 2022-2023 m. sužaidė geriausią reguliarųjį sezoną Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) istorijoje ir buvo aiškūs favoritai kelti į viršų Stenlio taurę, tačiau iškrito jau pirmajame atkrintamųjų varžybų rate.

„Bruins“ serijoje iki 4 pergalių susitiko su Floridos „Panthers“, kurie nugvelbė paskutinį bilietą į atkrintamąsias varžybas. Bostone komandos pasidalino po pergalę (3:1 ir 3:6). Tada Floridoje „Bruins“ šventė 2 pergales (4:2 ir 6:2) bei atrodė, kad tuoj užbaigs formalumus. Visgi, grįžus į Bostoną, „Panthers“ išplėšė pergalę po pratęsimo rezultatu 4:3, o vėliau namuose 7:5 patiesė „Bruins“ ir išlygino serijos rezultatą.

Lemiamos – 7-osios – serijos rungtynės vyko Bostone. Jose vėl prireikė pratęsimo, o sensacingą pergalę išplėšė „Panthers“ rezultatu 4:3 (1:0, 1:1, 1:2, 1:0).

„Panthers“ rungtynes pradėjo labai gerai – kiekybinę persvarą realizavo Brandonas Montouras (12:23 min.), o persvarą padvigubino Samas Reinhartas (21:14). „Bruins“ atsitiesti padėjo varžovų pražangos. Žaidžiant daugumoje įvarčius mušė Davidas Krejci (27:52) bei Tyleris Bertuzzi (40:55). Dar po kelių minučių „Bruins“ jau pirmavo, kai pasižymėjo Davidas Pastrnakas (44:11). Kėlinio pabaigoje „Panthers“ neturėjo kur dėtis ir keitė vartininką papildomu aikštės žaidėju. Ši taktika suveikė – likus žaisti apie minutę įvartį įmušė Brandonas Montouras (59:00), o „Bruins“ sezonas pakibo ant plauko.

Pratęsime „Panthers“ nerealizavo poros puikių progų, kol Carteris Verhaeghe‘as (68:35) rado plyšį varžovų gynyboje ir išplėšė savo komandai pergalę.

„Bruins“ lemiamose rungtynėse atliko daugiau smūgių į vartus (36 prieš 31), gavo mažiau baudos minučių (8 prieš 10), laimėjo daugiau ritulio išmetimų (57 prieš 43 proc.), blokavo daugiau smūgių (15 prieš 12), bet niekas jų negelbėjo.

„Tai yra tiesiog beprotiška. Šių metų „Bruins“ yra nereali komanda – neabejotinai geriausia, prieš kurią man teko žaisti per karjerą. Beprotiška, jog mes sugebėjome eliminuoti komandą, kuri visus metus atrodė praktiškai nesulaikoma... Niekas pasaulyje netikėjo, kad mes galime laimėti šią seriją, išskyrus mūsų vyrukus rūbinėje“, - sakė Matthew Tkachukas.

Tuo tarpu „Bruins“ legenda Patrice‘as Bergeronas ledą paliko paskutinis iš Bostono komandos žaidėjų ir užsiminė, kad tai gali būti jo karjeros pabaiga. P.Bergeronas dėl disko išvaržos praleido beveik visą seriją ir sužaidė tik du paskutinius mačus.

„Reikės viską apgalvoti ir pasitarti su šeima dėl savo ateities. Dabar dar sunku suvokti, kas įvyko. Mes esame šokiruoti ir nusivylę“, - sakė P.Bergeronas.

„Bruins“ komanda 2022-2023 m. reguliarųjį sezoną užbaigė surinkdama 135 taškus. Taip „Bruins“ pagerino visų laikų rekordą, kurį dar 1976-1977 m. sezone pasiekė Monrealio „Canadiens“ (132 tšk.). Ta „Canadiens“ komanda iškovojo Stenlio taurę. Tiesa, reikia pažymėti, kad 1976-1977 m. sezone NHL reguliariojo sezono rungtynės dar galėdavo baigtis lygiosiomis – nebūdavo nei pratęsimų, nei baudinių serijų.

„Bruins“ per 82 reguliariojo sezono rungtynes iškovojo net 65 pergales. Tai – irgi visų laikų rekordas. Iki tol rekordas priklausė 1995-1996 m. Detroito „Red Wings“ komandai, iškovojusiai 62 pergales reguliariajame sezone. Tuometinė „Red Wings“ Stenlio taurės nelaimėjo, kai Vakarų konferencijos finale krito prieš Kolorado „Avalanche“.