Oficialu: 121 dienos kelionė Atlanto vandenynu baigta – A.Valujavičius pasiekė finišą Floridoje

2023.04.25 22:20
Aurimas Valujavičius | asmeninio archyvo nuotr.

Aurimas Valujavičius | asmeninio archyvo nuotr.

 2022 m. gruodžio 26-os rytą savo kelionę per Atlanto vandenyną nuo Europos iki Šiaurės Amerikos pradėjęs keliautojas Aurimas Valujavičius 2023 m. balandžio 25-ą dieną pasiekė finišą.

Nors net kelis sykius dėl įvairiausių priežasčių teko finišo datą atidėti, tačiau antradienio vakarą Lietuvos laiku A.Valujavičius pasiekė finišą „Castle Harbor“ uoste, kur jį audringai pasitiko giminės ir pasaulio lietuviai.

„Siekite savo svajonių. Kiekvienam savas Atlantas“, – žurnalistams iš Lietuvos irkluojant paskutiniuosius metrus sakė A.Valujavičius.

Paskutiniuosius įrius A.Valujavičius turėjo atlikti prieš vėją ir srovę, tačiau nuo kranto jau girdėjo lietuvių skanduotes.

A.Valujavičių su kelionės pabaiga pasveikino ir Lietuvos respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.

Į Lietuvą A.Valujavičius turėtų grįžti gegužės 7-ą dieną.

A.Valujavičiui tai buvo 10-oji gyvenimo kelionė, kurios tikslas – paminėti 90-ąsias Dariaus ir Girėno skrydžio metines. Jis tapo trečiuoju žmogumi pasaulyje įveikusiu tokį maršrutą bei pirmuoju tai padariusiu lietuviu.

A.Valujavičius taip pat siekė pagerinti ir greičio rekordą, tačiau tam jam reikėjo šį atstumą įveikti per 110 dienų ar greičiau.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų