Pasibaigęs. 07-09 22:00
EURO 2024
Ispanija
2
Prancūzija
1
Pasibaigęs. 07-10 03:00
Copa America
Argentina
2
Kanada
0
Pasibaigęs. 07-10 22:00
EURO 2024
Nyderlandai
1
Anglija
2
Pasibaigęs. 07-11 03:00
Copa America
Urugvajus
0
Kolumbija
1
Pasibaigė po baudinių. 07-14 03:00
Copa America
Kanada
2(2)
Urugvajus
3(2)
Pasibaigęs. 07-14 22:00
EURO 2024
Ispanija
2
Anglija
1
Pasibaigė po pratęsimo. Vakar 04:20
Copa America
Argentina
1(0)
Kolumbija
0(0)

E.Stanionis: apie gyvenimą pakeisti galinčią kovą, G.Daviso ir R.Garcios dvikovą bei sparingus su D.Haney

2023.04.11 23:45
Eimantas Stanionis (Sean Michael Ham/PBC nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Eimantas Stanionis (Sean Michael Ham/PBC nuotr.) | Organizatorių nuotr.

 Balandžio 29-ą dieną Arlingtono „College Park“ centre (JAV) neįvyks lietuvio Eimanto Stanionio ir amerikiečio Vergilo Ortizo jaunesniojo kova. Šį kartą toks sprendimas priimtas dėl V.Ortizo sveikatos problemų. V.Ortizui vėl pasireiškė rabdomiolizė – skersaruožių skeleto raumenų ląstelių irimas. Dėl tos pačios ligos pernai jo kova prieš Michaelą McKinsoną buvo nukelta 5 mėnesiams.

„Mane kiek nuliūdino tai, kad jam ta pati liga pasireiškė jau antrą kartą. Sunku buvo su tuo susitaikyti, nes buvau įdėjęs daug sunkaus darbo treniruočių stovykloje ir ilgai laukiau kovos. Jei Ortizas būtų susilaužęs ranką ar patyręs panašią traumą, tuomet tai būčiau priėmęs kaip sporto dalį. Bokse traumų pasitaiko neretai ir tai nėra futbolas, kur tave gali pakeisti atsarginis žaidėjas. Visgi, Ortizui ši liga pasireiškė antrą kartą, nors iki planuotos kovos datos dar buvo likusios 5 savaitės. Tai reiškia, kad šį kartą ligą išprovokavo ne svorio metimas. Jei mes kausimės vėliau ir jam reikės pradėti svorio metimo procesą, o ta liga jam vėl pasireikš, tuomet bus labai liūdna.

Man visas šitas procesas irgi yra labai sunkus. Turiu daug ką paaukoti dėl treniruočių stovyklos, atvykstu į JAV iš Europos ir užsidarau į savotišką „kalėjimą“. Laikausi griežtos disciplinos, kad į ringą žengčiau žinodamas, jog pasiruošimo metu padariau viską, ką galėjau. Boksininkas retai kada į ringą žengia neturėdamas jokių traumų ar smulkių sužeidimų, nes jei jis tikrai rimtai dirba treniruočių stovykloje ir balansuoja ties galimybių riba, tai kažkokių traumelių tikrai patiria. Tiesą pasakius, jei treniruočių stovykloje nieko nenutiktų, tai prieš kovą būčiau kiek sunerimęs.

Taip, galima sakyti, kad dabar rezultatas yra 1:1, nes vieną kartą kova jau buvo nukelta mano prašymu. Tuomet kreipiausi į organizatorius ir paklausiau, ar būtų įmanoma nukelti kovą 3-4 savaitėms. Visgi, jei jie būtų pasakę, kad tai neįmanoma, tada būčiau sutikęs kautis ir kovo 18 d.

Tikiuosi, kad viskas baigsis gerai. Bandau išlikti pozityvus, bet man nelengva. Nesikoviau visus metus ir to labai pasiilgau. Manau, kad geriausiu atveju kova su Ortizu galėtų vykti liepą ar rugpjūtį, bet viskas priklauso nuo to, kaip jam seksis atsigauti po ligos. Jei jis pasveiks greičiau, tai man norėtųsi kautis kuo anksčiau.

Bokse, skirtingai nei kitose sporto šakose, nėra jokio tarpsezonio. Aš visada palaikau formą. Jei sulauksiu skambučio su pasiūlymu kautis po 3 savaičių, tai būsiu tam pasiruošęs. Aišku, prieš didžiąsias kovas reikėtų ilgesnės treniruočių stovyklos, bet manau, kad man tam užtektų kokių 6 gerų savaičių. Yra vyrukų, kurie prašo 10-12 savaičių treniruočių stovyklos, nes jie būna kiek praradę formą, o aš save prisižiūriu“, - „MillCity Boxing“ sakė E.Stanionis.

Lietuvis pažymėjo, kad kova su V.Ortizu jam yra svarbi ne tik iš sportinės pusės, bet ir finansiškai: „Tai svarbi kova tiek iš sportinės pusės, tiek finansiškai. Iki šiol kaudavausi praktiškai už dyką. Visus pinigus išleisdavau treniruočių stovykloms. Kova su Ortizu man būtų pelningiausia karjeroje ir tai pakeistų mano gyvenimą. Tuo pačiu aš labai mėgstu varžytis, todėl kovą prieš Ortizą norėčiau laimėti dėl savęs, noriu įrodyti sau, o ne kažkam kitam, ką sugebu“.

E.Stanionis pasidalino prognoze prieš viso bokso pasaulio laukiamą kovą tarp Gervontos „Tanko“ Daviso ir Ryano Garcios, kuri vyks jau kitą savaitę.

„Aš šitoje kovoje rinkčiausi Gervontą. Man patinka jo kovos stilius, be to, jis pastaruoju metu buvo aktyvesnis, o tai šiame sporte yra svarbu. Jei tik sėdi ant suoliuko, tai tau neįšeis į naudą. Aš palaikysiu Gervontą. Jis yra labai talentingas ir protingas boksininkas. Tai bus gera kova, kurioje abiejų boksininkų galimybės lygios, tiesiog aš palaikysiu Gervontą. Ar šita kova truks visus 12 raundų? Be šansų. Abu kovotojai yra labai stiprūs ir turi daug „sprogstamosios“ jėgos. Vienas iš jų tikrai kris. Tiesa, bokso pasaulyje kartais taip būna, kad atrodo, jog kova bus įspūdinga, o vaizdas ringe būna nuviliantis. Taip jau buvo per Mayweatherio kovą su Pacquiao, kur niekas nenorėjo rizikuoti. Visgi, netikiu, kad Gervontos ir Garcios kova galėtų nuvilti fanus“, - teigė E.Stanionis.

Lietuvis taip pat atskleidė, jog sparinguose yra dirbęs su neginčijamu lengvo svorio kategorijos pasaulio čempionu amerikiečiu Devinu Haney. Visgi, E.Stanionis pažymėjo, jog negalėtų išskirti gegužės 20 d. vyksiančios D.Haney ir Vasilijaus Lomačenkos kovos favorito.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų