Sprendimus po antrojo pasaulinio karo priminusi I.Swiatek: „Rusus ir baltarusius reikėjo šalinti iš varžybų nuo pat karo pradžios“ (1)

2023.04.06 13:13
Iga Swiatek | „Stop“ kadras

Iga Swiatek | „Stop“ kadras

 Geriausia pasaulio tenisininkė – lenkė Iga Swiatek (WTA-1) – pripažino, jog ją nuvylė teniso organizacijų sprendimai po to, kai rusai pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą.

Daugelis sporto šakų bent metams iš varžybų išmetė rusus ir baltarusius, tačiau tenise sankcijos buvo vienos iš švelniausių. Rusai su baltarusiais turėjo žaisti kaip neutralūs atletai ir negalėjo demonstruoti savo šalių simbolikos, tačiau praktiškai visų turnyrų durys jiems liko atvertos. Išimtimi tapo tik praėjusių metų Vimbldono turnyras, bet už tai ATP ir WTA atėmė iš jo reitingo taškus bei skyrė milijonines baudas. Šiemet Vimbldono organizatoriai spaudimo neatlaikė ir pranešė, kad priims į turnyrą tuos rusus ir baltarusius, kurie pasirašys specialią deklaraciją dėl savo neutralumo.

I.Swiatek, bendraudama su BBC, pažymėjo, kad teniso pasaulis turėjo iš karto imtis griežtų sprendimų, kaip tai buvo padaryta po antrojo pasaulinio karo, kai į Vimbldono turnyrą nebuvo įleidžiami net kelių šalių žaidėjai.

„Po antrojo pasaulinio karo į turnyrą nebuvo įleidžiami vokiečių, italų ir japonų žaidėjai. Jei dabar būtų priimtas toks sprendimas, tai būtų bent šioks toks signalas Rusijos vyriausybei, kad reikėtų nutraukti karą. Taip, mes tik sportininkai, mes esame nedidelė šio pasaulio dalis, tačiau sportas visada buvo vienas iš propagandos įrankių. Teniso pasaulis galėjo pademonstruoti kur kas tvirtesnę poziciją ir nuo pat pradžių parodyti visiems, jog tenisas pasisako prieš karą.

Teniso pasaulis nusprendė žengti kitu keliu, o dabar jau susiklostė tokia situacija, kad praėjus tiek laiko būtų ne visai sąžininga uždrausti rusams ir baltarusiams dalyvauti turnyruose. Tą sprendimą reikėjo priimti iš karto prasidėjus karui.

Dabar išties pasitaiko tokių atvejų, kai rūbinėje prieš mačus tvyro labai įtempta atmosfera. Aš suprantu, kad žaidėjos yra nekaltos dėl to, kokį pasą turi, suprantu, kad dėl tam tikrų aplinkybių joms gali būti sunku garsiai pasisakyti prieš karą. Visgi, mano nuomone, mes visi galime kažkaip prisidėti prie Rusijos agresijos sustabdymo. Tą turėtų daryti ir federacijos, priimdamos atitinkamus sprendimus“, - kalbėjo geriausia pasaulio tenisininkė.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų