„Formulės 1“ pokyčiais nepatenkintas M.Verstappenas ruošiasi ankstyvai karjeros pabaigai: „Jei taip ir toliau, viskas praras prasmę“

2023.04.01 14:24
Maxas Verstappenas | „Stop“ kadras

Maxas Verstappenas | „Stop“ kadras

 „Formulės 1“ pilotams tenkantis krūvis yra didinamas kone kiekvienais metais. Šiemet bus surengti 23 etapai, ateityje jų veikiausiai bus dar daugiau. Negana to, kai kuriuose etapuose vietoj vienos iš treniruočių būna surengiamos sprinto lenktynės, dar labiau didindamos įtampą, kurią patiria sportininkai.

Dukart pasaulio čempionas ir šių metų favoritas olandas Maxas Verstappenas pažymi, kad „Formulės 1“ pokyčiai jo netenkina. Sportininkas pažymi, kad pasibaigus dabartiniam kontraktui, galiojančiam iki 2028 m., veikiausiai baigs karjerą „Formulėje 1“. Tuomet jam bus tik 31-eri.

„Iki 2028-ųjų karjeros nebaigsiu, bet tai, kas vyksta „Formulėje 1“, mažina tikimybę, jog pasibaigus dabartinei sutarčiai liksiu šiame sporte. Apie tai jau kalbėjausi su „Formulės 1“ vadovais ir pasakiau, ką galvoju apie dabartinius pokyčius. Tai yra normalus procesas. Visos suinteresuotos pusės turi diskutuoti, kad fanams būtų pasiūlytas geriausias produktas“, - olandų „Telegraaf“ sakė M.Verstappenas.

Olandas taip pat yra nepatenkintas tuo, kaip planuojama pakeisti etapus, kuriuose vyks sprinto lenktynės. Kalbama, kad prieš sprinto lenktynes gali įvykti atskira kvalifikacija, o starto pozicijos pagrindinėms lenktynėms būtų nustatytos tradicinėje kvalifikacijoje. Tokiu atveju sportininkai per vieną etapą turėtų įveikti pagrindines lenktynes, sprinto lenktynes, pagrindinių lenktynių kvalifikaciją bei sprinto lenktynių kvalifikaciją. „Formulės 1“ vadovai tikisi, kad toks formatas paįvairins sprinto lenktynes ir sportininkai nebijos jose rizikuoti, nes tai nelemtų starto pozicijų sekmadienio lenktynėms.

„Siūlomas formatas man nepatinka. Lenktynių savaitgaliai jau ir taip gerokai intensyvesni nei anksčiau. Negana to, lenktynių skaičius yra stipriai išaugęs. Artimiausiu metu turėsime 24-25 lenktynes per metus. Nemanau, kad tai į naudą mūsų sportui. Suprantu, kad organizatoriai nori parduoti kuo daugiau bilietų ir kiekvieną dieną paversti kuo įdomesne fanams, bet jei mes turėsime lenktyniauti vis dažniau ir dažniau, tuomet visa tai praras prasmę. Lenktyniavimas yra mano gyvenimas, bet ir aš turiu savo ribas. Jas peržengus, lenktyniavimas praras prasmę, nes man nesinorės taip ilgai būti toli nuo namų. Tuomet tiesiog imčiausi kitos veiklos“, - pridėjo pasaulio čempionas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų