K.Maksvytis: apie baimes dėl I.Brazdeikio, pokalbį su Ch.Jonesu ir fanų įtaką

2023.03.31 22:50
rungtynių akimirka | BNS nuotr.

rungtynių akimirka | BNS nuotr.

Kauno „Žalgirio“ treneris Kazys Maksvytis po svarbios pergalės Eurolygoje prieš „Valencia“ sakė, kad toks rezultatas yra dėsningas.

„Sveikinimai komandai ir mūsų gerbėjams su gera pergale. Nusipelnėme jos, kontroliavome rungtynes nuo starto iki finišo. Esu patenkintas tuo, kaip komanda kaunasi ir laimi, išliekame atkrintamųjų lenktynėse, manau, turime gerus šansus“, – teigė strategas.

K.Maksvytis šiame mače leido žaisti Karoliui Lukošiūnas ir jis nenuvylė - pataikė keturis tritaškius bei pelnė 12 taškų.

„Dviguba savaitė, norisi energijos, šviežumo, lengvesnių taškų. Prieš rungtynes turėjome tokį atsarginį planą, galbūt pajungti žaidėjus, kurie yra šviežesni. Karolis neblogai atrodė treniruotėse, tad davėme jam šansą ir jis puikiai tuo pasinaudojo“, - kalbėjo treneris.

Jis sulaukė klausimo, ar tiki, jog komanda gali išlaikyti tokią kartelę ir prieš Tel Avivo „Maccabi“ ekipą.

„Prieš atsakydamas į klausimą norėčiau dar kartą padėkoti gerbėjams, pasakydamas, kaip malonu yra čia žaisti, kai yra toks palaikymas ir tokia energija, kurią sunku nupasakoti. Kai įeini į areną, jau mažiau lieka klausimų, kuri komanda nugalės, pajauti tai ore. Dėl komandos energijos – tikiu, visi esame sveiki ir pasiruošę. Esame gerame kelyje ir belieka daryti tai, kas nuo mūsų priklauso. Visada sakau, kad reikia galvoti tik apie kitas rungtynes ir bandyti jas laimėti“, - kalbėjo K.Maksvytis.

„Žalgirio“ puolime padaugėjo kamuolio judėjimo ir mače prieš „Valencia“ komanda atliko 21 rezultatyvų perdavimą.

„Mums kažkiek palengvino tai, kad grįžo Isaiah, nesvarbu, kiek jis pats, bet atlieka daug tų vadinamų ledo ritulio perdavimų, kai ir kitas žmogus dalyvauja. Kažkiek ir patys, jei matėte, daugiau pažaidžiame žemu penketu ir pajudiname kamuolį. Žaidžiame daugiau ne „pikenrolinių“ situacijų ir kol kas tai pasiteisina. Mes irgi reaguojame, bandome taisyti savo žaidimą, nes kartais krepšinis supaprastėja, lieka tik „pikenrolas“ ir žaidimas vienas prieš vieną. Bandome įvesti įdomesnių situacijų, kad varžovams sukurtume problemų, dalintumėmės kamuoliu ir sukurtume pranašumus“, - sakė treneris.

Net šešis rezultatyvius perdavimus šiandien atliko Achille Polonara.

„Jis turi labai gerą perdavimą, mato aikštelę ir labai gerai, kai jis yra tas jungiantis žaidėjas, turintis atlikti rezultatyvų perdavimą ar nuspręsiantis, kur kamuolys keliaus. Stengiamės tai naudoti, greitame puolime patinka jo, Arno ir Tayloro ryšys, kai jie žaidžia tą improvizacinį žaidimą ir gerai tame jaučiasi“, - sakė specialistas.

„Žalgirio“ komandai tai buvo 12 pergalė namų arenoje šiame Eurolygos sezone: „Kaip ir prieš tai minėjau, labai prisideda mūsų gerbėjai. Norėtųsi išvykose žaisti geriau, bet namie, prie savo sienų, prie savo krepšių ir savo energijos esame žymiai geresni“.

„Žalgiris“ per pirmąją mačo pusę realizavo 12 dvitaškių iš 13.

„Pats to skaičiaus nepastebėjau, buvome agresyvūs, dalinomės kamuoliu. Dabar sunku pasakyti“, - sakė specialistas.

K.Maksvytis pripažino, kad baiminosi dėl galimo Igno Brazdeikio perdegimo, tačiau jis klydo.

„Turėjau, kad ir šiandien, baimių, kaip jaunas žaidėjas susitvarkys su emocijomis, ateis į kitas rungtynes, bet jis turi ambicijų, tą norą varžytis ir nugalėti, mums tai padeda. Kartais pamokome, kad prie to savo agresyvumo pridėtų dar ir komandos draugų įtraukimą, bet mes jį ėmėme ir tam, kad jis užsibaiginėtų atakas ir pastarosiose rungtynėse jis tai neblogai daro“, - sakė treneris.

K.Maksvytis teigė, kad Keenanas Evansas šiuo metu yra trumpam išvykęs: „Jis dabar yra trumpam išvykęs į JAV, bet netrukus sugrįš, palaikys mus ir ruošis kartu“.

Edgaras Ulanovas šiandien pelnė keturis taškus ir K.Maksvytis sakė, kad nereikia iš krepšininko visą sezoną reikalauti gero žaidimo.

„Žinote, Edgaras visą sezoną mus traukė ir kažkokių priekaištų jam turėti už tai, kad keletą rungtynių vidutiniškai sužaidė, man liežuvis neapsiverčia. Sezonas ilgas, kažkiek mažiau pelnė taškų, bet komanda laimėjo ir mes esame labai patenkinti Edgaru bei kitais. Gal kitose rungtynėse jis bus tas lyderis, kuris temps į pergalę, bet kai taip žaidė visą sezoną, neapsiverčia liežuvis sakyti kažką blogo“, - sakė treneris.

Ką po rungtynių K.Maksvytis kalbėjo su Chrisu Jonesu?

„Jis buvo viena iš mūsų opcijų vasaros sezone, teko su juo bendrauti, bet jis pasirinko kitą klubą ir džiaugiuosi už jį, geras žmogus, geras žaidėjas. Nesvarbu, kaip šiandien sužaidė, tai yra elitinis žaidėjas Eurolygoje ir ne be reikalo prasitęsė kontraktą. Išliko geri santykiai, tad pašnekėjome ir toliau“, - sakė specialistas.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų