D.Vilimavičius nerealizavo lemiamo baudos smūgio – Lietuvos regbio rinktinė krito prieš švedus

2023.04.01 15:44
Lietuvių ir švedų rungtynės | Evaldo Černiausko nuotr.

Lietuvių ir švedų rungtynės | Evaldo Černiausko nuotr.

 Lietuvos vyrų regbio rinktinė šeštadienį nesėkmingai užbaigė kovas 2022-2023 m. Europos regbio čempionato „Trophy“ divizione. Paskutiniame – ketvirtame – ture lietuviai 15:18 (12:13) nusileido Švedijos rinktinei.

Rungtynių vaizdo įrašas:

Švedai jau trečią minutę gavo progą atlikti lengvą baudos smūgį ir nesuklydo (0:3). 8-ą min. Donatas Vilimavičius galėjo išlyginti rezultatą, bet neįspyrė baudos smūgio. Sužaidus 15 min. lietuviai pagaliau atidarė taškų sąskaitą – Arnas Urbonas užbaigė gražią lietuvių ataką ir žemino kamuolį įskaitinio ploto viduryje (5:3). Realizacijos spyrį D.Vilimavičius atliko sėkmingai (7:3). Deja, jau po kelių minučių švedai atsakė tokia pat rezultatyvia ataka: žemino kamuolį ir sėkmingai atliko realizacijos smūgį (7:10). 31-ą min. lietuviams nepavyko realizuoti tolimo baudos smūgio ir rezultatas liko nepakitęs (7:10). Kėlinio pabaigoje Vytaras Bloškys užklupo varžovus nepasiruošusius – apgavo švedus, jog bandys atlikti perdavimą, ir prispaudė kamuolį įskaitiniame plote (12:10). D.Vilimavičius neįspyrė realizacijos smūgio iš gana sudėtingos situacijos. Prieš pat ilgąją pertrauką švedai dar spėjo surengti pavojingą ataką. Teisėjui sustabdžius žaidimą, švedai nusprendė atlikti baudos smūgį. Spyris buvo sėkmingas ir švedai į pertrauką išėjo pirmaudami minimaliu skirtumu (12:13).

Lietuvių ir švedų rungtynės | Evaldo Černiausko nuotr.

Lietuvių ir švedų rungtynės | Evaldo Černiausko nuotr.

Po pertraukos komandoms sunkiai sekėsi rasti kelius link varžovų vartų. Per pusę kėlinio abi komandos atliko tik po vieną tikslų baudos smūgį (15:18). 63-ią min. lietuvių situacija komplikavosi, kai Ernestui Skruibiui buvo parodyta geltona kortelė. Mūsiškiai 10 min. turėjo žaisti mažumoje. Per tą laiką lietuviams atsilaikyti pavyko ir rezultatas nepasikeitė. Paskutinėmis rungtynių sekundėmis mūsiškiai gavo auksinę progą išsigelbėti baudos smūgiu. Deja, D.Vilimavičiaus spyris buvo netikslus ir švedai triumfavo.

Lietuvos regbio rinktinės sudėtis:

Lietuvos regbio rinktinės sudėtis | „Facebook“ nuotr.

Lietuvos regbio rinktinės sudėtis | „Facebook“ nuotr.

Švedai su 9 tšk. pakilo į trečią turnyrinės lentelės vietą. Lietuviai surinko 7 tšk. ir nukrito į 4-ą poziciją. Mūsiškiai dar gali nukristi į paskutinę vietą, jei kroatai (5 tšk.) šeštadienį namuose sukurs sensaciją prieš Šveicariją (15 tšk.). Šveicarai jau seniai užsitikrino pirmą vietą ir jiems rungtynės su kroatais nieko nelems.

Lietuviai, įveikę švedus, būtų galėję pakilti į antrą „Trophy“ diviziono vietą ir pasiekti geriausią rezultatą šalies regbio istorijoje.

Praėjusių metų lapkritį Lietuvos regbininkai namuose 39:22 nugalėjo Ukrainą ir svečiuose 6:45 pralaimėjo šveicarams, o praėjusią savaitę Šiauliuose paskutinėmis sekundėmis 37:39 nusileido kroatams. Švedai pernai namuose 37:17 sutriuškino kroatus ir 12:69 neturėjo vilčių prieš kroatus, o šiemet Kroatijoje 15:38 neprilygo ir ukrainiečiams.

2021-2022 m. „Trophy“ čempionate lietuviai su 5 tšk. liko paskutiniai – 6-i, bet neiškrito į žemesnį divizioną. Švedai praėjusį sezoną praleido žemesniame – „Conference 1“ – divizione. Ten jie laimėjo visus 4 mačus.

Anksčiau lietuviai su švedais žaidė 6 kartus. Pirmąsias tris tarpusavio dvikovas (1997 m., 2004 m. ir 2010 m.) laimėjo švedai, bet vėliau situacija kardinaliai pasikeitė. 2011 m. mūsiškiai pasiekė lygiąsias (30:30), o 2017 m. (52:14) ir 2018 m. (43:22) įtikinamai nugalėjo švedus.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų