Auklėtinius gyręs K.Maksvytis: „Sugebėjome gerai pasiruošti rungtynėms“

2023.03.29 21:38
Kazys Maksvytis | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Kazys Maksvytis | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

 Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje pasiekė itin svarbią pergalę siekiant išlikti kovoje dėl vietos atkrintamosiose varžybose.

Kauniečiai namuose 79:70 pranoko Monako „AS Monaco“ klubą, o žalgiriečių strategas Kazys Maksvytis pasidžiaugė auklėtinių charakteriu ir pasirodymu aikštėje.

„Sveikinimai mūsų žaidėjams ir sirgaliams. Manau, šiandien buvome visiškai verti laimėti. Rungtynes kontroliavome praktiškai visas 40 minučių. Norėčiau pasidžiaugti ir padėkoti žaidėjams už susitelkimą ir nusiteikimą kovai visoms 40 minučių“, – kalbėjo K.Maksvytis.

– Kaip džiugina faktas, kad kontroliavote visas rungtynes?

– Buvo akcentas šiose rungtynėse – fiziškumas. Su atkovotais kamuoliais nesusitvarkėme, tačiau pavyko sėkmingai tvarkytis su varžovų greitu puolimu. Gerai skaitėme situacijas „pikenrolo“ gynyboje. Kažkiek problemų buvo gynyboje vienas prieš vieną, bet antroje susitikimo dalyje ir tai sugebėjome išspręsti. Nepavyko susitvarkyti su atšokusiais kamuoliais, o visa kita buvo tikrai neblogai.

– Ar nebuvo minčių dar labiau išplėsti rotaciją ir į aikštę leisti D.Giedraitį ir K.Lukošiūną?

– Žinoma, planų buvo įvairių, bet pats svarbiausias šiandien buvo laimėti rungtynes. Tą ir pasiekėme. Plėtėme rotaciją pirmoje dalyje, jei žaidėjai nepataiko, tada siauriname ją ir užbaigiame su tais, kurie pradėjo rungtynes.

– L.Birutis buvo svarbus faktorius rungtynėse. Kaip jį pavyko išnaudoti šiandien?

– Nustebino, kad Laurynas nėra taikinys gynyboje. Ypatingai prie „piknerolo“ gynybos. Jis labai gerai sustabdo kamuolį ir sugrįžta atgal. To mes labiausiai bijojome prieš sezoną pasirašydami kontraktą. Tikslas buvo ne tik, kad gintis, bet ir puolime įmesti jam kamuolį ir atakuoti varžovų aukštaūgius. Jis šiandien tai išnaudojo.

– Žaidėjai šiandien atrodė itin susitelkę ir sėkmingai žaidė gynyboje. Ar pokalbiai tai padėjo pasiekti?

– Manau, gana neblogai mums pavyko pasiruošti šioms rungtynėms. Buvome agresyvūs, gerai žaidėme gynyboje prieš „pikenrolą“. Dėl Kevarriuso tai džiaugiuosi. Gal padėjo, kad sužadėtinė atvyko ir šis emocinis faktorius lėmė sėkmingesnį žaidimą.

– Kaip vertinate I.Brazdeikio žaidimą?

– Tik gerai. Ignas dar jaunas žaidėjas ir nežaidžia kiekvienų rungtynių stabiliai. Jam labiau yra parankios tokios komandos, kurios labiau pasikliauna gynyba vienas prieš vieną. Ignas turi fiziškumą ir gali užbaigti atakas vienas prieš vieną. Šiandien puikiai tai matėme.

– D.Motiejūnas užsiminė, kad norėtų sugrįžti į „Žalgirį“. Ar įmanomas toks scenarijus šią vasarą?

– Mane su Donatu sieja geri santykiai dar nuo Kauno krepšinio mokyklos. Žinoma, labai talentingas žaidėjas ir žaidžia gerą sezoną. Per ne itin dideles minutes suverčia daug taškų ir yra sunkiai sustabdomas vienas prieš vieną. Geras žaidėjas, o dėl ateities – pamatysime.

– Atrodo, kad „Žalgiriui“ buvo geriau, kai M.Jamesas buvo aikštėje, o ne ant suolo?

– Jei žiūrėsime pagal statistiką, tai taip. Mes prieš jį stengiamės visada naudoti geriausius savo gynėjus. Šį kartą tai buvo Arnas, kuris atliko puikų darbą.

– Vietoje L.Biručio varžovų taikiniu gynyboje tapo A.Polonara?

– Galiu pasakyti, kad po pirmo išėjimo jis labai pagerino savo gynybą, jei matėte, gana emocingai pasikalbėjome, bet viskas dėl geresnio krepšinio. Antroje pusėje jis jau buvo žymiai geresnis, antrame išėjime net.

– Kaip D.Motiejūnas atrodo ir kaip būtų galima įlieti jį į rinktinę?

– Man atrodo, kad jis prisitaikė prieš europietiško krepšinio. Prieš tai blaškėsi po NBA ir Kiniją, suprato puolimo ir gynybos niuansus. Jį sustabdyti vienas prieš vieną yra labai sunku, ir šiandien turėjome planą dvigubinti jį, kai gauna kamuolį arčiau krepšio. Yra gana sudėtinga, turi abi rankas, platų judesių arsenalą, topinis tiek pikenrolų, tiek žaidimo nugara žaidėjas.

– Kiek šita pergalė buvo svarbi atsispiriant į likusias rungtynes?

– Labai svarbi, visų pirma, visi žaidėjai ir pats Isaiah Tayloras prisidėjo fiziškume ir agresyvume, kurio mums dažnai trūksta. Visi prisidėjo, jis irgi įnšė savo indėlį. Žiūrime į sekančias rungtynes, bet ir šios rungtynės nuteikia džiuginančiai, komanda yra geroje kondicijoje ir susitelkime.

– I.Tayloras startavo banguotai, kaip jis dabar yra įsiliejęs ir kiek dar gali duoti komandai?

– Kažkiek apribojo tie jo iškritimai, tai viena, tai kita traumelė. Kai jis yra sveikas ir žaidžia, yra labai didelė paspirtis. Galima būtų paskaičiuoti, kiek jam žaidžiant ar nežaidžiant laimėjome ar pralaimėjome rungtynių. Būtų labai nemažas procentas. Šiandien jau matėme, ačiū Dievui, sveiką. Patys kiek ribojame minutes, bet kiek žaidė, buvo greitas ir arti savo tobulos formos.

– Vakar buvo atleistas R.Kurtinaitis. Nenustebino toks „Wolves“ ėjimas?

– Nustebino, bet nenorėčiau daugiau komentuoti, nes tai yra ne mano komanda, ne mano daržas. Pirma norėčiau tvarkyti savo reikalus.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų