Olimpiečius subūrė bendra treniruotė sporto klube: kaip mankštintis pataria profesionalai?

2023.03.28 13:08
Olimpiečius subūrė bendra treniruotė sporto klube | Kipro Štreimikio nuotr.

Olimpiečius subūrė bendra treniruotė sporto klube | Kipro Štreimikio nuotr.

 Mankšta prasidėjusi diena ne tik išjudina kūną, bet ir energizuoja mintis. O jei į treniruotę įsitraukia gerai nusiteikęs kolektyvas – tai tampa ir puikiu būdu stiprinti komandinę dvasią bet kurioje darbovietėje. Bendros treniruotės iššūkį priėmė būrys olimpiečių ir žinomų sportininkų – kartu su Lietuvos olimpinio komiteto (LTOK) nariais jie rinkosi į sostinės sporto ir sveikatingumo klubą „Impuls“, kur išbandė efektyvią „Body Tone“ treniruotę.

Įprastus, konkrečioms sporto šakoms pritaikytus pratimus į aktyvią grupinę treniruotę iškeitė biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė, lengvaatletė Modesta Morauskaitė, kanojininkai Vadimas Korobovas ir Henrikas Žustautas, baidarininkai Artūras Sėja, Ignas Navakauskas, Andrejus Olijnikas, Mindaugas Maldonis bei Simonas Maldonis.

Pasak sportininkų, bendro fizinio pratimai – neatsiejami ir labai svarbūs kiekvieno sportininko dienotvarkėje. Jie padeda stiprinti viso kūno raumenis, didina bendrą ištvermę, galiausiai paįvairina kasdienes treniruotes. O apsilankymas sporto klube – būdas pailsėti nuo kasdienių, konkrečioms raumenų grupėms pritaikytų treniruočių.

Ne tik treniruočių, bet ir poilsio vieta

„Jėgos treniruotės man asmeniškai – pačios mėgstamiausios, jos suteikia pasitikėjimo savimi jausmą“, – tikina M. Morauskaitė. Lengvaatletė bėgikė įprastai rudens paruošiamuoju metu sporto klube lankosi bent 2–3 kartus per savaitę, nepraleidžia ir pasiplaukiojimų baseine, jėgas atgauna pirtyse. „Treniruotės sporto klube yra vienas iš pasiruošimo sezonui etapų. Bendro fizinio rengimo treniruotėms bei traumų prevencijai skiriame labai daug dėmesio, todėl sporto klubai šiuo klausimu puikiai pasitarnauja“, – sako ji.

Sezono pereinamuoju laikotarpiu sporto klube neretai galima sutikti ir A. Olijniką, ypač treniruoklių salėje – baidarininkas formą palaiko atlikdamas pratimus įvairioms kūno raumenų grupėms, mėgsta aerobines treniruotes baseine. „Sporto klubas man – galimybė pailsėti nuo irklavimo ant vandens, griežto režimo, stovyklų maratono. Tuomet galiu pasinerti į pratimų įvairovę ir pasinaudoti baseinu. Džiaugiuosi galėdamas derinti treniruotes ir atsigavimą“, – sako jis.

Olimpiečius subūrė bendra treniruotė sporto klube | Kipro Štreimikio nuotr.

Olimpiečius subūrė bendra treniruotė sporto klube | Kipro Štreimikio nuotr.

Treniruoklių salę pamėgusi ir G. Leščinskaitė, nors kai pabosta treniruotis savarankiškai biatloninkę galima sutikti ir grupinėse treniruotėse.

„Raumenų lavinimo, jų stiprinimo pratimai yra pasiruošimo pagrindas bet kurioje sporto šakoje. Tačiau tiems, kurie dar tik pradeda sportuoti, patarčiau pradėti su profesionalo pagalba“, – sako G. Leščinskaitė.

Orams pradėjus pavasarėti, sporto klubuose įprastai padaugėja lankytojų, tarp kurių – ir tų, kurie dar tik bando prisijaukinti sportą. Ką jiems patartų žinomi sportininkai?

„Dažnai vyrauja nusistatymai ir baimės, kad sporto klube jausiesi nejaukiai, kažko nežinosi. Tačiau – galiu nuraminti – niekas negimė žinodamas, todėl jeigu jaučiate nepatogumą, vadinasi, jau esate tinkamame kelyje pokyčių link. Šokite į patogius drabužius ir nebijokite kreiptis pagalbos į asmeninius trenerius – jie tikrai su mielu noru padės, nukreips jus tinkame linkme“, – tikina A. Olijnikas.

Daugiau drąsos linki ir M. Morauskaitė. Jos teigimu, svarbiausia – mėgaukis pačiu procesu ir nebūti per griežtais patiems sau. „Mylėkite ir gerbkite savo kūną, kurio dėka galite džiaugtis gyvenimo malonumais“, – ragina olimpietė.

Pratęsė bendradarbiavimo sutartį

Bendra olimpiečių mankšta simboliškai pažymėjo ilgametę LTOK ir „Impuls“ draugystę – renginio metu buvo pasirašyta tolimesnio bendradarbiavimo sutartis.

„Meilė sportui yra tai, kas mus visus vienija. Džiaugiamės sėkmingu bendradarbiavimu su „Impuls“ sporto ir sveikatingumo klubais, kurių dėka galime pasiūlyti sportininkams galimybę paįvairinti ir papildyti treniruočių procesą – treniruotis kiekvienam patogiu laiku, savo ritmu, turėti ne tik didelę skirtingų treniruočių įvairovę, bet ir galimybę atsikvėpti tarp varžybų grafiko, atgauti jėgas baseine, pirtyse.

Tikiuosi, kad ši simbolinė mankšta taps pavyzdžiu, paskatinsiančiu žmones judėti, sportuoti, gyventi sveikai ir aktyviai“, – sako LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

Olimpiečius subūrė bendra treniruotė sporto klube | Kipro Štreimikio nuotr.

Olimpiečius subūrė bendra treniruotė sporto klube | Kipro Štreimikio nuotr.

Tarpusavio bendradarbiavimu džiaugiasi ir „Impuls“ sporto ir sveikatingumo klubų generalinė direktorė Greta Radzevičienė. Pasak jos, sportas visai komandai – neabejotinai labai svarbi gyvenimo dalis. „Aistra judėjimui bei aktyviam būdui dalijamės su savo klientais ir nuolat ieškome būdų, kaip juos motyvuoti sportuoti ir rūpintis savo sveikata. Juk net ir „Impuls“ misijoje įrašytas labai prasmingas tikslas – sveikatinti Lietuvą. O kas mus ir mūsų klientus labiausiai įkvepia? Žinoma, kad Lietuvos sportininkų pasiekimai. Prisiminkime, kiek norinčių išmokti plaukti į baseinus priviliojo Rūtos Meilutytės pergalės. Tad mes džiaugiamės galėdami prisidėti prie kiekvieno esamo ir būsimo olimpiečio laimėjimų. Juk jie mus įkvepia“, – tikino G. Radzevičienė.

Sportininkai tampa įkvepiančiu pavyzdžiu

Pasak sporto klubų vadovės, olimpiečių įsitraukimas ir lankymasis treniruoklių salėje, grupinėse treniruotėse skatina visų lankytojų motyvaciją – kasdien sutikdami sporto ir sveikatingumo klubuose profesionalius sportininkus ne vienas įsitikina, kad net ir patys didžiausi laimėjimai prasideda nuo kasdienės rutinos sporto salėje. Iš profesionalių sportininkų lankytojai esą mokosi užsispyrimo, atsidavimo tikslui, nori siekti aukštesnių tikslų.

„Sporto klubų lankytojai atpažįsta Lietuvos sportininkus, nepraleidžia progos prie jų prieiti, pasisveikinti, palinkėti sėkmės, ir, žinoma, nusifotografuoti. Esame ne iš vieno kliento girdėję, kad matant šalia besitreniruojančius olimpiečius, norisi ir pačiam pasitempti, įdėti daugiau pastangų ir dažniau sugrįžti į sporto salę“, – prasitarė G. Radzevičienė.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų