Už rasistinius ir homofobiškus komentarus apie L.Hamiltoną N.Piquet gavo beveik 1 mln. JAV dolerių baudą (1)

2023.03.25 22:27
Nelsonas Piquet | Scanpix nuotr.

Nelsonas Piquet | Scanpix nuotr.

 Triskart „Formulės 1“ pasaulio čempionas 70-metis brazilas Nelsonas Piquet, pernai kalbėdamas apie tituluočiausių visų laikų šio sporto pilotų Lewisą Hamiltoną, ištarė rasistinį žodį. N.Piquet komentavo L.Hamiltono ir Maxo Verstappeno incidentą Silverstone (Didžioji Britanija) bei išvadino britą žodžiu „neguinho“ („mažas neg******“, - aut. past.) ir pareiškė, kad jo elgesys buvo „nešvarus“.

Brazilo pasisakymas sukėlė tikrą skandalą. Jį pasmerkė tiek „Mercedes“ komanda, tiek „Formulė 1“, tiek pats L.Hamiltonas. San Paulo teismas nusprendė pradėti bylą dėl N.Piquet pasisakymų. Taip jie sureagavo į žmogaus teisių aktyvistų pareiškimus. Jie kreipėsi į teismą, pareikšdami, kad N.Piquet kalbos padarė moralinę žalą juodaodžiams ir LGBTQ+ bendruomenės nariams.

Penktadienį teismas N.Piquet pripažino kaltu dėl rasistinių ir homofobiškų komentarų apie L.Hamiltoną. Už tai jam skirta 5 mln. Brazilijos realų baudą (953 tūkst. JAV dolerių). Kai N.Piquet sumokės baudą, gauti pinigai bus skirti kovai su rasizmu ir homofobija.

Iš pradžių buvo skelbta, kad N.Piquet gresia apie 10 mln. Brazilijos realų bauda, bet teismas maksimalios bausmės nusprendė neskirti.

N.Piquet vėliau teisinosi, kad jo pasisakymas buvo neteisingai išverstas į anglų kalbą. Anot brazilo, žodos „neguinho“ yra prigijęs Brazilijoje ir šnekamojoje kalboje reiškia „vaikiną“ arba „žmogų“. N.Piquet pareiškė, jog atsiprašo L.Hamiltono ir visų, ką galėjo įžeisti jo ištartas žodis bei pridėjo, kad savo pasisakymu nieko nenorėjo įžeisti bei smerkia visas rasizmo formas. N.Piquet giminaitis Rodrigo pažymėjo, kad žodį „neguinho“ jų šeimoje nuolat vartodavo močiutė ir kad jis neturėdavo jokios neigiamos reikšmės.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų