Po padarytos klaidos nepalūžusi K.Sakamoto apgynė pasaulio čempionės titulą: „Jaučiausi apgailėtinai“

2023.03.24 21:17
Kaori Sakamoto | Scanpix nuotr.

Kaori Sakamoto | Scanpix nuotr.

 Saitamoje (Japonija) vykstančiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate vietinius gerbėjus pradžiugino Kaori Sakamoto, apgynusi čempionės titulą.

22-ejų japonė laisvojoje programoje surinko 145,37 balo. Šiek tiek geriau laisvąją programą atliko Haein Lee (147,32) iš Pietų Korėjos, tačiau K.Sakamoto dar po trumposios programos turėjo solidžią persvarą prieš korėjietę ir galutinėje įskaitoje liko pirma.

K.Sakamoto surinko 224,61 balo, o H.Lee – 220,94. Į trečią vietą iš penktos pakilo belgė Loena Hendrickx (210,42). Tuo tarpu po trumposios programos trečia buvusi japonė Mai Mihara nukrito į 5-ą poziciją (205,70).

K.Sakamoto padarė klaidą laisvojoje programoje, kai nesėkmingai pašoko, kiek prarado pusiausvyrą ir vietoj trijų apsisukimų padarė tik vieną. Užbaigusi programą, japonė susiėmė už galvos ir nerimavo, kad gali prarasti visą persvarą, turėtą po trumposios programos.

„Jaučiausi apgailėtinai ir klausiau savęs – kokia nauda iš viso to sunkaus darbo, įdėto treniruotėse? Laimei, pasirodymo metu sugebėjau atgauti koncentraciją ir likusius elementus atlikau sėkmingai. Dabar esu motyvuota dirbti dar sunkiau, kad tokios klaidos svarbiausiose metų varžybose nepasikartotų. Noriu tokio lygio varžybose pasirodyti taip gerai, kaip galiu. Nenoriu vėliau kažko gailėtis“, - sakė K.Sakamoto.

Nors japonei dar tik 22-eji, ji tapo vyriausia pasaulio moterų čempione nuo pat 2014 m. Ilgą laiką šiose varžybose dominuodavo rusų paauglės, kurios dėl pradėto karo Ukrainoje į čempionatą nebuvo įleistos. Tiesa, tarptautinė čiuožimo sąjunga jau ir taip pradėjo didinti amžiaus limitą moterų varžybose, tad paauglių era šiaip ar taip artėjo prie pabaigos.

Saitamoje puikiai pasirodė 18-metė estė Niina Petrokina. Ji pagerino karjeros rekordą (193,49 balo) ir užėmė 9-ą vietą.

Šeštadienį bus išdalinti likę du medalių komplektai šokiuose ant ledo ir vyrų varžybose. Šokių ant ledo laisvojoje programoje pasirodys ir Lietuvos pora – Saulius Ambrulevičius bei Allison Reed.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų