Liūdnai pagarsėjusiai rusei rankos nespaudusi M.Kostiuk: „Kas iš to, kad WTA ją įspėjo?“

2023.03.24 16:23
Marta Kostiuk | Scanpix nuotr.

Marta Kostiuk | Scanpix nuotr.

 Majamyje (JAV) tęsiasi prestižinis WTA 1000 serijos „Miami Open“ moterų teniso turnyras.

Ketvirtadienį vykusiame mače ukrainietė Marta Kostiuk (WTA-38) 1:6, 3:6 pralaimėjo liūdnai pagarsėjusiai rusei Anastasijai Potapovai ir po mačo atsisakė jai paspausti ranką. Rusė, kuri turėtų elgtis kaip neutrali atletė, kiek anksčiau Indian Velse vykusio turnyro metu nusprendė pasirodyti su Maskvos „Spartak“ klubo marškinėliais. Už tai ji sulaukė oficialaus WTA įspėjimo ir daug kritikos.

Teniso pasaulyje rusams ir baltarusiams iki šiol galioja tik labai švelnios sankcijos. Jie turi žaisti po neutralia vėliava ir tiek – visi didieji turnyrai, išskyrus praėjusių metų Vimbldoną, įsileidžia žaidėjus iš šalių agresorių.

M.Kostiuk šiuo metu yra antroji Ukrainos raketė ir jai jau ne kartą teko žaisti prieš ruses ir baltaruses. Prieš tai ji jau atsisakė spausti ranką Varvarai Gračiovai ir Viktorijai Azarenkai.

Ukrainos teniso bendruomenę neseniai įsiutino WTA vadovo Steve‘o Simono pareiškimas. Jis, bendraudamas su Lesia Curenka, pareiškė, jog nedraus rusėms ir baltarusėms reikšti savo nuomonės, net jei jos palaiko karą Ukrainoje. Vėliau jis dar aiškino, kad WTA ir taip daro viską, ką gali, dėl ukrainiečių žaidėjų, tačiau šios greitai suskubo paneigti tokius pareiškimus.

„Mes norėjome, kad būtų surengtas Ukrainos tenisininkių ir WTA tarybos susirinkimas, tačiau nesulaukėme jokio atsakymo – gavome tik tylą. Dabar aš nenorėčiau vardyti, ko mes prašytume. Apie tai galėtume pakalbėti, jei būtų surengtas susitikimas su WTA vadovybe.

Yra daugybė WTA sprendimų, kuriems aš nepritariu. Kas iš to, kad jie skyrė įspėjimą Potapovai? Ką tai pakeis? Kad ir kaip pakomentuočiau šią situaciją, internete būsiu užsipulta ir sulauksiu dar daugiau neapykantos.

Kas iš to įspėjimo? Galima žaidėją suspenduoti ar imtis dar kažko, o dabar...įspėjimas. Juokinga“, - sakė M.Kostiuk.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų